8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kendin gibi olmak bir işe yaramıyor. Neden kabul edilmiyorum?

kanunsuzadam1
    Guest

Standart Kendin gibi olmak bir işe yaramıyor. Neden kabul edilmiyorum?

.silinebilir.
    Konu kanunsuzadam1 tarafından (12-03-2017 Saat 04:23 PM ) değiştirilmiştir.

maalesef kendini ifade edemediğin zaman kimse seni anlamaya çalışmayacaktır. zararsız, sakin tipler genelde toplum tarafından sevilmiyor, nedendir bilmem. bence çevrede çok fazla yapmacık olan, rol yapan insanlar var; toplum kendisi gibi olmayanları dışlıyor. peki kaç yaşındasın ? belli bir yaşa geldiysen zaten senin karakterin bu demektir, değişmek çok zor olur. ben de sana kendin ol diyeceğim ama evet bu şekilde fazla çevren olmaz. her insan konuşkan olmak ya da espri yapmak zorunda değil ama arkadaş ortamında bu tarz eğlenceli insanlar daha çok seviliyor. seni seven olmadığını söylemişsin ama insanların iç dünyasını tam olarak bilemeyiz.

Çıraklık Dönemi

Alıntı kanunsuzadam1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş anlamadım ben bu olayı. Beni insanlar bir türlü sevemiyor. Yani nefret etme anlamında demiyorum. Beni cidden seven bir tane insan yok. Sevenler bu efendi çocuk kimseye zararı yok olarak seviyorlar. Ben sessiz sakin bir insanım konuşmayı hiç sevmiyorum ama insanlarla konuşmak zorundayım sanki. Yoksa benimle dalga geçiyorlar. Liseden beri bu böyle. Her insan konuşkan olup espiri yapabilmek mi zorunda. Ben yapamıyorum. Çocukluğumdan beri bu böyle. Kendimi bildim bileli bu böyle. Bu hastalık mı yani. İyileşmem mi lazım. Normal insan mı olmam lazım anlamıyorum. Ne yapmaya çalıştıysam olmadı. Zaten yapılacak pek birşey yok. Konuşmaya çalışınca saçmalıyorum. Çünkü konuşmak istemiyorum. Zorlada olmuyor. Yeter artık nasıl anlatacağım bunu ben.

Birde asıl anlamadığım, işin içinden çıkamadığım konu şu: Kime sorduysam herkes kendin ol diyor. Yapmacık davranma insanların seni sevmesi için. Kendin ol. Ama kendim olunca konuşmuyorum. Bu sefer yine kimse beni sevmiyor. Arasında istemiyor. Tüm hayatım boyunca bunu mu çekeceğim?
    o öğüt verenleirn hiçbiri seni sallamıyor.üzücü ama duurm bu.ben de bu durumları yaşadım yaşıyorum yaşayacağım.ben kıza itiraf ettirdim biz öküzleir seviyoruz diye.ipin ucu koptu sorna tabiki.kimse kimsenin kişiliğine bakmıyor.şöyleki tvdeki cola reklamlarına bak.sanki başka bi aleme geçiyorsun ama kolanın tadı acı ve vücuda hiçbir yararı yok.ee niy eiçiyo insanalr?zir aonların bilinç altına cola süper bişey diye kazxınmış.uyuşturucu alsan bu kadar uçamazsın.sen de kendini olmadığın biri gibi iyi bir reklamla pazarlarsan etrafında insanalr oalcaktır.

sorunun çözümü:insanlara kafam girsin

Karar Dönemi

Boks kursuna başla. Düzenli olarak git bu kursa. Başta temel eğitim alırsın, sonra yavaş yavaş müsabakalara katılırsın. Oraya dayak yemek için git, dayak yedikten sonra da gitmeye devam et. 1-2 yıl sonra bak gör bakalım nasıl korkusuz biri oluyorsun.
    Korkusuz biri olduktan sonra insanlara cevap vermekten de çekinmeyeceksin. Seninle dalga geçmeye çalışan kişiye korkunç cevaplar verebileceksin. Sonra kendini daha da güçlü hissedeceksin. Bu aşamaya gelebilirsen ikinci yapman gereken de üniversite okuyup (veya okumayıp) ekonomik özgürlüğe kavuşmak.

Kendi paranı kendin kazanırsan ailene de muhtaç olmazsın, ailenden uzaklaşman sana faydalı olur.

Kick Boks falan kurtarmaz ama, direk Boks yapman lazım. Bu çok iyi bir çözüm yolu.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sana kendin ol diyenler, sağdan soldan duydukları için kendin ol diyorlar.

Kendin ol ama kendini yetiştirerek, değiştirerek ve geliştirerek kendin ol. Yoksa olduğun gibi kal manasında değil.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı stranger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kick Boks falan kurtarmaz ama, direk Boks yapman lazım. Bu çok iyi bir çözüm yolu.
    Boks mu kick boks mu dersen bence kick boks. Sokak döğüşünde daha etkilidir ama tabi en iyisi, kafes döğüşüne gitmesi.
    Boksör arkadaşlarımdan biliyorum bacakları eğitimli değil. Yanına yaklaştırmadan 3-4 tane sağlam vurunca adamların dizlerinin bağı çözülüyor, bacaklarındaki kan akışı yavaşlayınca, bacakları mosmor oluyor ve ayakta duramayıp düşüyor.
    Eğer hakkını verecekse kick boks. Ama en iyisi ve en sağlamı kafes döğüşü.
    Konu Dvrmchrkt tarafından (28-09-2015 Saat 03:45 PM ) değiştirilmiştir.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

dreamer8
    Guest

Eğer konuşamıyorum diye burada bir sorun yaşıyor ve konu açıyorsan demek ki konuşamaman bir sorun ve çözülmesi lazım. eğer hiçbir problem yaşamasaydın, sana konuşmak zorunda değilsin diyebilirdik. Profesyonel yardım almalısın ki, hayatının ilerleyen yıllarında daha büyük sorunlar yaşamayasın.

Çıraklık Dönemi

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boks mu kick boks mu dersen bence kick boks. Sokak döğüşünde daha etkilidir ama tabi en iyisi, kafes döğüşüne gitmesi.
    Boksör arkadaşlarımdan biliyorum bacakları eğitimli değil. Yanına yaklaştırmadan 3-4 tane sağlam vurunca adamların dizlerinin bağı çözülüyor, bacaklarındaki kan akışı yavaşlayınca, bacakları mosmor oluyor ve ayakta duramayıp düşüyor.
    Eğer hakkını verecekse kick boks. Ama en iyisi ve en sağlamı kafes döğüşü.
    insanımız genellikle bacak çalışmıyor.habire üst gövdeye.ben iş yeir doktorundan kullandıkları cansız mankeni istedim vermediler.ne yapcan dedi dopktor,ben de güreş çalışıcam dedim