9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: dostlar bi baksanız

Karar Dönemi

Standart dostlar bi baksanız

Arkadaşlar siz ataklar geldiginde neler yapiyosunuz. 3 yildir anksiyete bozuklugu var. dun atak geldi nefes alamadim kapiyi acip beni hastaneye goturun diye bagirdim. Ne yapmam lazim. Tedavi görmüyorum suan. Görmem mi lazim. Yardim edin nolur.

Karar Dönemi

Alıntı sahinnnemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar siz ataklar geldiginde neler yapiyosunuz. 3 yildir anksiyete bozuklugu var. dun atak geldi nefes alamadim kapiyi acip beni hastaneye goturun diye bagirdim. Ne yapmam lazim. Tedavi görmüyorum suan. Görmem mi lazim. Yardim edin nolur.
    Panikataktan bahsediyorsun
    (Hiçbir şey olmayacak) ,yaşadığın sadece geçici denge kaybı,kendini ,kasmandan ,germenden kaynaklanıyor.olayın başladığını hissettiğin anda rahatlamaya çalışacaksın bu Kadar basit.bbaşarabilirsen hemen geçer,bir süre bu şekilde atakları karşılarsan yavaş yavaş bir şey olmayacağına inanınca bir daha kolay kolay olmaz.

Karar Dönemi

3 yıldır deniyorum bunu sürekli endişe hali var kalbimi çok fazla kafama ttakıyorum, umarım hepimiz atlatiriz bu guzel yillarimiz böyle ziyan olmaz

Karar Dönemi

3 yıldır deniyorum bunu sürekli endişe hali var kalbimi çok fazla kafama ttakıyorum, umarım hepimiz atlatiriz bu guzel yillarimiz böyle ziyan olmaz
    Bilemiyorum ,ilk Başlarda anlamamıştım,rahatsız olmaya başlayınca sadece korkudan kaynaklandığını anladım ,biraz rahatlama teknikleriyle önceden anlattığım gibi yaparak geçti,yıllardır hiç olmuyor,korku bitti yani ,bazen başlar gibi oluyor konsantre olarak çıkıyorum.kaç yaşındasınız.

Karar Dönemi

22 yaşındayım üniversite bitti normalde ama uzadi bunun yüzünden iki yıl, ama agir seyler yasadim cok ve sonuc bu

Karar Dönemi

22 yaşındayım üniversite bitti normalde ama uzadi bunun yüzünden iki yıl, ama agir seyler yasadim cok ve sonuc bu
    arkadaş aslında yaşın,eğitim durumun bu işin içinden çıkabilmem için uygun,ancak sorunlardan bahsetmişsin bu sorunların ne Tür olduğu çok önemli,
    Örneğin ben pa (panik atak) ı atlattıktan 5 yıl sonra (diğer yazınızı okudum bende kuzen kaybı yaşadım,olaydan sonra geceleri bazen yatarken olayları düşündüğümde bilinç bulanıklaşması,ölecek,boğulacakmışım gibi hisler oluyordu.kendimi kontrol etmekte çok zorlanıyordum.yani pa yeniden mi beni kontrol ediyor derken 6-7. Atakdan sonra ,zamanla 6 ay içinde tekrar düzeldim,

Hani anlatmak istediğim şu ben hiç bir şey olmayacağını bilmeme,daha önceden yenmiş olmama rağmen bu kadar zorlanıyorsam.
    Sen bu durumda sürekli bu yaşadığın sorunlar dolayısıyla Yaptıklarının faydasını Görmüyor,
    olabilirsin.
    Diğer durum günün herhangi bir anında yaşarsam korkusu var.durumun bu olduğunu tahmin ediyorum,okulu etkilediğine göre

Ama sorunlarınızın devam etmemesi önemli,sürekli ağır sorunlar çıkışı zorlaştırır.
    Düşüncelerimi şöylersem
    -bir ilaç tedavisi antidepresan
    -stresten mümkün olduğunca uzak durman
    -sigara ,Çay ,kafein alımını azaltmak
    --uzun süre aç kalmamak
    -spor vs
    Bildiğiniz diğer Şeyler
    yani yaşadığın sorunlar sinirlerini yeterince yıpratıyor,doğru yaptıklarınla
    bu etkiyi azaltabilirsin
    Çünkü yapılan yanlışlar hem panik atağı tetikler hemde Alışkanlığı arttırır.
    Atakları bir kaç sefer rahat atlatmak size hem güven verecek hemde korkunuzu azaltıp kontrolünün size geçmesini sağlayacaktır.

Siz kalbinizin durmasından korkuyorsunuz,sinir sistemini ve korkuyu iyi tanırsanız bunun olamayacağını ,olayın kalp ile bir bağlantısının olmadığını anlarsınız ,(yaşayacağınız en kötü olay en fazla baygınlık gibi bir şey olabilir).o da belki,(niye yazıyorum bayılma olayını asıl korkunuzu anlamsızlaştırmak için aklınızdan çıkarmayın bunu)
    Nefes alamamanızda kalp takıntınızdan korkudan,
    ya korkunun üstüne gidersek (ne olacak öleceksin ,ben de hissettim bu duyguyu zaten olacaksa yapacak bir şey yok,kimsenin yapabileceği bir şey yok,o halde artık hesap yapmanında anlamı yok diye düşündüm.,yani benim ,senin elinde gelen bir şey yok)
    komik değilmi kendimizi gerince ne olacak ,hiç...inşallah atlatırsın bildiklerimi anlattım,
    Kalbin pa ile bir bağlantısının olmadığını aklınızdan çıkarmayın.
    Konu Elixir tarafından (25-09-2015 Saat 11:54 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Bana deger vererek bu kadar uzun bir yazı yazmanız beni o kadar Mutlu etti ki , ve inanilmaz bir motive oldu gercekten tesekkur ediyorum efendim ellerinize saglik zahmet ettiniz, dediklerinizi duydum cok kez ama evet tekrar hatirlattiniz ve bunlari uygulamaya baslicam emin olunuz

dreamer8
    Guest

Tabiki tedavi görmen lazım dostum. İlaç tedavisiyle başlayacaklardır muhtemelen. Ataklar geçirmek, bağıormak, kontrolü yitirmek, daralmak, krize girmek, eve, odaya sığamamak tedavi gerektiren durumlardır. Bi doktora görünmende fayda var. Umarım seninki de kısır bir döngü şeklinde tüm hayatına yayılacak müstakbel sorunlar silsilesi olmaz. Tren bir kere raydan çıkmaya görsün.

Karar Dönemi

Kesinlikle haklıısınız, tedaviye tekrar başlamam gerek bu şekilde dahada kötüye gidiyorum, cevap için çok teşekkür ederim değer verip yazdınız umarım kronik olmamıştır