9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Asosyalim ne yapmam gerek ?

Karar Dönemi

Standart Asosyalim ne yapmam gerek ?

Merhaba adım batuhan 16 yaşında öğrenciyim 2010 aralık ayında babamı kaybettim o gün bugündür hayatım düz gitmedi , arkadaş çevrem yok , sohbet edemiyorum kimseyle bunu psikologlara giderek çözebilir miyim sizce ?
    Örneğin sevgilim vardı 1 yıl çıktık artık eskisi gibi sohbet edemiyoruz dedi ayrıldı kimseyle sohbet edemiyorum yani nasılsın nabıyon gibi şeyler soruyorum anca aklıma başka cümle gelmiyor millet telefonda 2-3 saat konuşur ben en fazla 10 dk konuşmuşturum arkadaş çevrem yok sabahtan akşama kadar evde boş boş yatıyorum, arkadaş edinmek istiyorum ama sohbet edemediğim için arkadaşta edemiyorum lütfen yardım edin şu kardeşinize

Karar Dönemi

Kendini zorlamana gerek yok,havadan sudan aklına ne geliyorsa Konuş,istemediğinde zaten konuşamazsın,şimdi Herşeyi sana tek tek anlatamam spordan Konuş,müzikten Konuş,okuldan Konuş ,derslerden konuş vs vs...iki düşünmeyen insan zaten konuşamaz ,bilgisayarlarda bu kadar oyun oynarsanız aklınız artık üretmez olur kitap oku diyecem yapmayacaksın,arada gazeteye bak bir göz at bari.sohbet edenleri dinle bak ne konuşuyorlar hiç bir şey bilmiyorsan,yani biraz aklını işlet,hep oyun,film,dizi aklınız uyuşuyor.

Karar Dönemi

Alıntı Elixir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendini zorlamana gerek yok,havadan sudan aklına ne geliyorsa Konuş,istemediğinde zaten konuşamazsın,şimdi Herşeyi sana tek tek anlatamam spordan Konuş,müzikten Konuş,okuldan Konuş ,derslerden konuş vs vs...iki düşünmeyen insan zaten konuşamaz ,bilgisayarlarda bu kadar oyun oynarsanız aklınız artık üretmez olur kitap oku diyecem yapmayacaksın,arada gazeteye bak bir göz at bari.sohbet edenleri dinle bak ne konuşuyorlar hiç bir şey bilmiyorsan,yani biraz aklını işlet,hep oyun,film,dizi aklınız uyuşuyor.
    Beni yanlış bildiniz ne flim izlerim ne oyun evde televizyon bilene yok yani arkadaş çevrem olmadığı için evde boş boş yatıyorum sosyal medyada dolanıyorum bilgisayarım zaten bir oyun kaldıracak güçte değil.

Karar Dönemi

Alıntı Asosyelist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni yanlış bildiniz ne flim izlerim ne oyun evde televizyon bilene yok yani arkadaş çevrem olmadığı için evde boş boş yatıyorum sosyal medyada dolanıyorum bilgisayarım zaten bir oyun kaldıracak güçte değil.
    Abim seni yanlış bilmem , bu gerçeği değiştirmez,
    Bu arada kusura bakma dün canım
    Sıkkındı Haklısın sanki istemeden son satırlarda seni suçlar gibi olmuş yazdıklarım.seni direk suçlamıyorum ,genel olarak sen yaştakilerin yaptığı hatalardan bahsediyorum..neyse diğer yazdıklarım gerçeklerdir,bir çok insan konuşacak kelime bulamamaktan yakınır.felsefi anlamda gelişme lazım konuştuğun kişi kimdir.
    Erkek arkadaşınla başka konu ,kız arkadaşınla başka konu ilgi alanı nedir ona göre konuşacaksın ,tekrar ;sohbet edenleri izlemen belki de en iyi yöntemdir.hayatta başarılar.

Karar Dönemi

Kardeşim Bir sosyal fobik olarak demem o ki psikoloğa git . Tek başına çözebileceğine inanıyosan ve çevrendende destek varsa o zaman gitmene gerek yok tek başınada yenebilirsin diyebilirim ama çevrende destek veren yoksa daha çok köstek oluyorsalar gitmeni tavsiye ederim . birde asosyallik heralde sıkıntın yoldan geçen birine kolayca saati sorabilirsin ? Kendinde kusur aramazsın ? İnsanlarla yüzyüze konuştuğunda kızarmassın,terlemezsin vesayre ? Bunları yaşıyorsan rahatsızlığın sosyal fobi olabilir . Sosyal fobi ve asosyallik birbiriyle çelişkili olsalarda ayrılırlar asosyallik kişinin bilinçli bir şekilde kendini toplumdan soyutlaması sosyal fobi ise kişinin başkaları tarafından yargılanacağı toplumsal/sosyal ortamda düşük düşeceği mahçup ve rezil olacağı konusunda çok belirgin
    Ve sürekli bir korkunun olmasıdır

Karar Dönemi

doğru kararlar alabilecek yaşta degilsin batuhan.

bence iyi bir psikologa gidip bol bol konus. sana klavuz olsun.

Karar Dönemi

Ne yaptığımı bilmiyorum bır kızla konuşuyorum yalnızlıktan kıza öyle bir bağlanmışım ki kızdan başka kimsem kız beni arkadaşı olarak görüyor 2 gün sadece 2 gün çıktık ama kıza öyle bir bağlıyım ki uyuşturucu gibi onla olurken mutluyum sadece o olmadığı zaman çok kötüyüm, ateşim çıkıyor 2 gün konuşamadık sadece ateşim 40'a dayandı acile kaldırıldım. Kendimi üzüyorum , zarar veriyorum her gün bir ümit beliriyor içimde belki sever diye. ne yaptığımı biliyorum hem kızı hem kendimi üzüyorum ama bırakamıyorum hayatım ona bağlı solunum cihazım o, o olmadığı zaman nefes alamıyorum yanımdada değil benden tam 400 km uzakta her gece onun ses kaydını dinleyerek uyuyorum normal mi bu , benim derdim nedir yardım edin lütfen.

edit : Bu arada bu kızla her gün konuşuyorum bana göre uyuşturucum ona göre arkadaşıyım
    Konu Asosyelist tarafından (17-11-2015 Saat 03:52 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: Gece kafası

dreamer8
    Guest

Annenle mi yaşıyorsun Batuhan. Kardeşlerin de var mı? Başınız sağolsun bu arada. Mekanı cennet olsun babanın. Öncelikle konuşma işini halletmen lazım. Konuşmayan bir insanın pek arkadaşı olmaz zaten. Ya kendini zorlayacaksın, ya seni dışa dönük yapan ilaçlar yazacak hekimin. Bu yaşta sürekli evde oturmamalısın. Bir iki arkadaşın olsun, boş boş da olsa gezin, etrafı izleyin, kızları kesin ne bilim. Akşama kadar evde iyice içine kapanırsın. İlk iş konuşmayı, diyalog kurmayı, iletişm kurmayı öğreneceksin. bu da nasıl yapılır hiç bilemiyorum. Konuşamayan bir insana ne yapılabilir??

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Arrow

Herkesin asosyal olma potansiyeli vardır. Demek oluyor ki, hemen hepimiz kötü yetiştiriliriz ve aramızdan paçayı kurtarmış (!) olanlardan biri, çok yüksek ihtimalle görüşmeye gitmiş olacağınız psikologdur. Terapistimiz deneyimli ya insan zihninin mekanizması nasıldır tam olarak bilmediği –ki bu çok düzensiz ve imkânsız bir süreç olsa gerek- müddetçe “asosyalite”yi kendi bile tanımlayamamıştır.

Yaşamın için bilgilenin ki yaşantınızda her an öne sürebileceğiniz piyonlarınız, satrançta hile olur ama joker olarak olsun. Bir düşünsenize… çok renkli görünüyorsunuz.

Deli olduğumu düşünebilirsiniz ama arkadaşlarınızı “arkadaşlık”tan öte görmeyin. Yoksa tavuk gibi yolunursunuz ha… İntihar fikirlerine yol açanlar, onlardır. “Kaliteli fert” kavramında çıtanızı yükseltmek için kişisel gelişim kitapları, romanlar (çoğu balon ama…) okuma; sanatkâr-zanaatkâr (meslek sahibi de) oluş gayesi; dost olmaya aday insanlarla takılmak –arkadaş olmak demedim- size büyük katkılar sağlayacak.

“Kıza ya da kız arkadaşına nasıl iyi davranabilirim?” diye düşünebilirsin. Ben de küçükken nihai gayem hâline gelmişlerdi, yanlış anlamayın bayanlar. Ayrılmayı dert edemeyecek yaştasınız; “dahası var!” derler ya. Basit bir bilgisizlik sorununuz var, başka bir şeyiniz yok. Aslında, çoğu “ruhsal” olarak addedilen sorunlar da bilgisizliktir.