8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Okb Ve Sosyal Fobiden Başka neler var?

Karar Dönemi

Post Okb Ve Sosyal Fobiden Başka neler var?

Merhabalar Arkadaşlar Okb,Sosyal Fobi hastasıyım 6 Ay önce tedaviye başladım Paxil 20Mg hapını 2.Aydan itibaren Sabah Akşam 1 Tok karnına içiyorum. Benim takıntılarım ne tür? Ve başka hastalığım da var mıdır sizce?

Nervium ve Paxil yazdı doktor. Nervium’u her gece yatmadan 1 Saat önce 1 adet tok karnına içeceksin dedi.
    Paxil 20Mg ilacını ise ilk hafta yarım yarım iç vücudun alışsın dedi . İkinci hafta ise Sabah 1 adet tok karnına iç dedi. Yaklaşık 1 buçuk ay sonraki Randevuda ise Sabah Akşam 1 adet tok karnına iç dedi.
    Paxil’i en az 1 yıl içeceksin dedi ama Nervium bitince kullanmıcaz artık onu dedi.

Benim şuan takıntılarım ve diğer şeyler şunlar;

- Elimde dini kitap varsa, Mezarlık, Cami gibi yerlerde ne aklıma gelse kesin olacak düşüncesi geliyor.
    - Ne yaptıysam kesin içime doğdu veya bir şeyi 40 kere söylersen olur ya da o şeyi çok dedin ya da kötü kötüyü çeker diye o şey kesin olacak derim.
    - 3 Rakamı çoğu zaman uğursuz gelir.
    - Dua ederken aklıma kötü bir şey gelirse o da dua içinde kabul olur gibi düşünce var.
    - Bazı sokaklardan geçemiyorum örnek motorumla gidiyorum kulaklık takılı her şey yolunda sağdaki sokağa gireceğim sağa doğru döndüm tam girecekken aklıma düşünce geliyor o sokaktan girersen haftaya o gün cenazen olsun diye hemen başka sokağa geçiyorum başka zaman o sokaktan geçersem kaderimde o gün değil de bugün ölmek varmış asıl ondan dün değil de bugün geçtim kesin olacak diyorum.
    - Cuma günleri ve Akşam ezanı vakti belirli saatte dualar kabul olur derler ya o zamanlarda aklıma kötü bir şey gelirse o kesin olacak gibi geliyor.
    - Odadan çıkarken veya bir iş yaparken içimden bu son olsun inşallah gibi şeyler diyorum korkuyorum ya son olursa diye ve hemen o şeyi tekrar yapıyorum.
    - Tuvalet gibi yerlerde işimi görürken aklıma Bismillah demek geliyor ve hemen ardından ‘değil’ diye cümle ekliyorum.
    - Eve bir fatura geliyor fatura üzerinde son ödeme tarihi 2016 bilmem ne ay yazıyor ya ben o son ödeme tarihini okursam hemen bir düşünce geliyor o tarihte ölücen diye.
    - Bazen kendi cinsime acaba ilgimi duyuyorum diye düşünüyorum.
    - Bundan 2 yıl önce oturma odasında yatarken balkon kapısı açıktı Sabah kalkınca hemen bir düşünce geldi ‘’acaba ben uyurken biri gece odaya girip de bana bir şey yaptı mı’’ diye.
    - Bir ara abdestli değilken kendi kendime demiştim ‘’ne yaparsam tersi olsun’’ diye hep oluyor gibi gelmeye başladı.
    - Daha sonra abdest filan da fark etmedi tamamen her şey tam tersi oluyor diye geliyordu.
    - İşin en kötü tarafı da bazı kötü düşüncelerim oluyor gibi geliyor…
    - Araba Plakalarına bakarım. Evlerin pencerelerinde sineklik var mı diye bakarım. Nerede bir sayı görsem o yaşta öleceğim derim. Gelecekten bir tarih söylemekten korkarım çünkü o tarihte öleceğim derim. Youtube’de yüklenen videonun tarihine,beğenen ve beğenmeyen sayısına bakarım. Bazı hastalık belirtilerini okusam hemen kendi kendime Tanı koyarım kesin o hastayım ben derim.
    - Uyumaktan ve Uykuya dalmaktan çok korkarım.
    - Ya içime doğduysa Korkusu var.
    - Sosyal ortamlarda bazen Akraba,Aile yanında bile Yüzüm kızarıyor,Ellerim filan terliyor,kendimi kasıyorum,göz teması kurmaya korkuyorum. Bir düşüncede haklı bile olsam tartışmaya girdiğimde bu dediklerim oluyor.
    - Karşı cins ile konuşmaya çok çekiniyorum. Ya da yeni Arkadaş gruplarına katılmaktan kendimi çekiyorum. Çoğu yerde çabuk sıkılıyorum. Gözler üstümde olduğunda tedirgin oluyorum rahatsız oluyorum. Sürekli benim hakkımda konuşuyorlar gibi geliyor, benim dedikodumu yapıyorlar gibi geliyor.Sırf bu yüzden Apartmana bile çıkamıyorum.
    - Çamaşır Makinesi, Vantilatör,Elektrik Süpürgesi gibi veya Yağmur sesleri çok hoşuma gidiyor onları dinleyince sanki Huzur buluyor muşum gibi oluyorum.
    - Bu özelliğim rahatsız olmasa bile yine de canımı sıkıyor; Bizim buraların suyu içilmiyor ve 20 Kiloluk su şişeleri ile ilçeden Motor ile su taşıyoruz ben Motorun önüne su doldurup oraya koyup onu Market önünde bırakıp Markete girdiğimde sanki biri o Su şişesine ilaç atıyor ya da pislik bir şey yapıyor gibi geliyor bu az da olsa rahatsız ediyor beni.
    - Bu aralar boyumu çok takıyorum çok kısa diye 1 buçuk Ay boyunca her gün 2 TL alıp Yarım Litre Süt içiyordum ayrıca Süt ve Süt ürünleri ya da Sütlü Çikolata filan yiyorum.
    - Her şeyi düzenli yapmak istiyorum Örnek; Telefonumu Şarjı tam bitince kendiliğinden kapanınca Bataryayı çıkarıp yarım Saat dinlendirip sonra Şarja takıp dolana kadar telefonu Açmıyorum.
    - Mesela elimde bir kumanda var içimden diyorum ki bu kumandayı 10 saniye içinde yere bırak yoksa senin ölüm günün o gün gibi düşünce geliyor sonra eğer işim varsa o kumandayı 10 Saniye içinde yere bırakamazsam ölüm günün o gün değiştiremezsin gibi geliyor ayrıca 10 saniye içinde bırakmadın çünkü Allah engelledi çünkü o gün ölüm günün gibi düşünce geliyor.
    - Şehir dışına çıktım mesela geçen Yalova'ya gittim Eve geri dönüş için Arabaya binerken ya bu son gelişimse diye düşünüp arabadan inip tekrar bindim ki son olmasın diye öyle yaptım.
    - Örnek bir İnternet Sitesindeyim Fare ile Bir Sağ tarafa tıkladım Sonra İki Sol tarafa tıkladım tekrar Sağ tarafa tıklarsam Ölüm,Boşluk,Korku gibi bir şey geliyor.(Sadece Fare ve İnternet Sitesi değil. Genel olarak çoğu Şeyde Var.)
    - Gelecekten bir Tarih söylemekten korkarım. Eğer söylersem o Tarih'te öleceğim gibi düşünce gelir.
    - Örnek bir İnternet Sitesinde Video izliyorum içimden şu videoyu aç gibi bir düşünce geçiyor onu dinlemeyip başka bir Video açıp onu izleyip Siteden çıkarsam hemen bir düşünce gelir. Ya o siteye bir daha giremeyeceğim. Ya da Gece(12)'ye kadar onu yapmazsam Seneye O Gün ölecekmişim düşüncesi geliyor.(Sadece o Site ve Video Değil. Genel olarak çoğu Şeyde Var.)

Karar Dönemi

dini Kitapları geç hepsi vesvese kaynağı.kuran senin Kitabı'n ,nas süresinin anlamını bir oku istersen ,OKB sin Detaylı okuyamadım ,başka bir şey yok,hepsinin kaynağı korkunun yükselmesi,uzun süre anksiyete ile yaşamanın sonucu bunlar.

Karar Dönemi

Alıntı Elixir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dini Kitapları geç hepsi vesvese kaynağı.kuran senin Kitabı'n ,nas süresinin anlamını bir oku istersen ,OKB sin Detaylı okuyamadım ,başka bir şey yok,hepsinin kaynağı korkunun yükselmesi,uzun süre anksiyete ile yaşamanın sonucu bunlar.
    Çok sağ ol kardeşim

Çıraklık Dönemi

baya uzun uygun bi zamanımda dingin kafa ile okumam gerek

Oncelikle aramiza hos geldin. Dediğin seyler okb ile ilgili. Extra bir sey yok sende. Takintilarini once siralamalisin.en cok rahatsiz edenden en az rahatsiz edene gibi.. sonra yavas yavas yuzles.misal kumanda takintin. 10sn de birakma 15 saniyede birak. Bir dene hele. Basta zorlanacaksin ama bir sey olmadığını görünce kaygilarin azalacak.tuvalette aklina besmele gelsin. Nolcak ? Elinde mi ? Isteyerek mi yapiyorsun ? Tabii ki hayir.. seytan oynuyor senle. Birak gelsin.gitmesi icin savasma.yorulursun. uygula hele..bir de fetva makamini uygulamadan takva makamini uygulamaya kalkma. Az ve öz. . Allah sifani versin..
    beni ancak bir benzerim öldürebilir..

Karar Dönemi

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baya uzun uygun bi zamanımda dingin kafa ile okumam gerek
    Eyv kardeş cevabını bekliyorum

Karar Dönemi

Alıntı biraz empati Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle aramiza hos geldin. Dediğin seyler okb ile ilgili. Extra bir sey yok sende. Takintilarini once siralamalisin.en cok rahatsiz edenden en az rahatsiz edene gibi.. sonra yavas yavas yuzles.misal kumanda takintin. 10sn de birakma 15 saniyede birak. Bir dene hele. Basta zorlanacaksin ama bir sey olmadığını görünce kaygilarin azalacak.tuvalette aklina besmele gelsin. Nolcak ? Elinde mi ? Isteyerek mi yapiyorsun ? Tabii ki hayir.. seytan oynuyor senle. Birak gelsin.gitmesi icin savasma.yorulursun. uygula hele..bir de fetva makamini uygulamadan takva makamini uygulamaya kalkma. Az ve öz. . Allah sifani versin..
    Hoş bulduk kardeş Okb ve Sosyal Fobi zaten var ben de takıntılarımın türü neler? Dediğin şeyi Pskiologta demişti öyle yapıcam sağ ol çok sağ ol

Alıntı ismail18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoş bulduk kardeş Okb ve Sosyal Fobi zaten var ben de takıntılarımın türü neler? Dediğin şeyi Pskiologta demişti öyle yapıcam sağ ol çok sağ ol
    dini ve temizlik takıntıları var anladığım kadarıyla.
    beni ancak bir benzerim öldürebilir..