Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Arkadaşlar lütfen yardım edin!

Karar Dönemi

5 ay sonra bir güncelleme yapma gereksinimi duydum.Foruma iyileştiğimi yazdığımdan beri bir daha bu sorun tekrarlamadı.Aslında bu kadar kısa sürmesini beklemiyordum ama gerçekten de 1 haftalık geçici bir sorunmuş.Belki forumda şu an nasıl olduğumu merak edenler vardır,hazır aklıma gelmişken bu güncellemeyi yapayım dedim

Karar Dönemi

Fatih düzelmene iki kere sevindim.Neden biliyor musun?Buraya gelip,seni merak edebilecek insanları bilgilendirecek nezaketi
    gösterebiliyorsun.Fiziksel olarak büyümüş ama zihnen küçülmüş olanlar,keşke senden bir ders alabilse.

dreamer8
    Guest

---Sanırım kontrol mekanizmanda bazı sıkıntılar oldu son bir ay içerisinde. Ben de insanlardan nefret etmeme rağmen, değil öldürme düşüncesi, aksine nazik bir biçimde hitap etmeye özen gösteririm. Onların büyük çoğunluğunun davranışları hoşuma gitmiyor, hoşlanmıyorum ama saygısızlık da yapmıyorum, öldürmeyi de düşünmüyorum. Zira öldür öldür bitmez. Tarihin en etkili seri katili bile 39 uncu cinayetinde yakalanmış. Şimdi 5 kişiyi öldüremeden enselenirsin.
    ---1 aydır bu hisler varsa, bir süreçtesin demektir. Depresyonda ya da kimlik arayışında olabilirsin. En deli dolu yaşların. Nefretini sporla bastırmanı öneririm.
    ---Aslında bana kalırsa, insan birşeyi yapma korkusuyla kendini boşuan tedirgin etmemeli. Asla yapmayacağın şeyleri, zihin ya yaparsam diye yeni bir senaryoya oturtuyor, kurgular yapıyor, kaygılanıyor ve bu ona acı verdikçe, inadına bağımlılık halini alıyor. İnsanları öldürmeden önce, insanları yaralama girişim ve eylemlerin olmalı ki, artık kontrolü kaybediyorum diyebilesin. İnançlı biri ne kendi canına, ne de bir başkasının canına kıyamaz.

Karar Dönemi

öncelikle cevap için teşekkür ederim.Bahsettiğim sorunu yaşayalı 5 ay filan oldu ve bir daha tekrarlamadı.Kontrol mekanızmasıyla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü asla kendimi kaybetme gibi şeyler yaşamadım.Üstüste gelen psikolojik sorunlarımın ardından bir nefret oluşmuştu hayata karşı ama insanlara karşı olan sevgim bu durumun önüne geçti ve 1 hafta gibi kısa bir sürede bütün bu saçma sapan düşünceleri atlattım.İnançlı birisi kimsenin canına kıymaz ancak bunun için inançlı olmasına gerek yok bence.Hiç bir insan bir insanın canına kıyamaz isterse taşa tapsın.
    Konu Fatih34 tarafından (14-01-2016 Saat 11:30 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

İnancın, kanunlardan üstünlüğü; görüldüğün görülmediğin her yerde, en kuytu köşede bile inanç seni frenler, tutar. Ama kanunlar bazen uyutulabilir ya da atlatılabilir.

Banned

TV'de ki,internetteki şiddet görüntüleri insandaki merhamet acıma duygularını yıkıma uğratıyor. Bu sebeble şiddet içeren hertürlü yayından uzak durmak lazım.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12