Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Arkadaşlar lütfen yardım edin!

Karar Dönemi

Standart Arkadaşlar lütfen yardım edin!

Durumumun antisosyal kişilik bozukluğu olduğunu tahmin ediyorum ama fazla bir bilgim yok o yüzden umarım doğru yere konuyu açmışımdır.Arkadaşlar ben 16 yaşındayım ve 13 yaşından beri OKB gibi bazı psikolojik sorunlar yaşadım ve hepsini ilaçsız ve doktorsuz aştım.Ama bir aydır filan yaşadığım bu sorun beni gerçekten çok uzuyor ne yapacağımı şaşırdım.Sanırım dünyada çok görülen birşey değildir bu.Sorunuma gelince arkadaşlar özellikle uyandıktan hemen sonra yarı bilinçliyken insanlardan filan nefret ediyorum aklıma öldürme gibi şeyler geliyor.Bu uyanınca da devam ediyor ama biraz daha azalarak.Bıktım artık ben bundan sokakta gördüğüm bir insana bakınca aklıma öldürme isteği gelmesi çok berbat birşey.Bunun kurtuluşu tedavisi filan var mı lütfen yardım.Aslında doktora gitmeyi istemiyorum çünkü aileme bu sorunu açıklayamam.Lütfen yardım arkadaşlar.: (

Karar Dönemi

Yaşın çok genç ,neden bu nefret.bu kadar nefret etmen bu sonucu doğuruyor,aslında OKB yi atlatmamışsın ,bu bir takıntı,biraz hayatı sevmeye gayret et,bu nefretinin Pasifize edilmesi Lazım ,bu durum aşılırsa o düşüncen kaybolur.

Çıraklık Dönemi

Alıntı Fatih34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durumumun antisosyal kişilik bozukluğu olduğunu tahmin ediyorum ama fazla bir bilgim yok o yüzden umarım doğru yere konuyu açmışımdır.Arkadaşlar ben 16 yaşındayım ve 13 yaşından beri OKB gibi bazı psikolojik sorunlar yaşadım ve hepsini ilaçsız ve doktorsuz aştım.Ama bir aydır filan yaşadığım bu sorun beni gerçekten çok uzuyor ne yapacağımı şaşırdım.Sanırım dünyada çok görülen birşey değildir bu.Sorunuma gelince arkadaşlar özellikle uyandıktan hemen sonra yarı bilinçliyken insanlardan filan nefret ediyorum aklıma öldürme gibi şeyler geliyor.Bu uyanınca da devam ediyor ama biraz daha azalarak.Bıktım artık ben bundan sokakta gördüğüm bir insana bakınca aklıma öldürme isteği gelmesi çok berbat birşey.Bunun kurtuluşu tedavisi filan var mı lütfen yardım.Aslında doktora gitmeyi istemiyorum çünkü aileme bu sorunu açıklayamam.Lütfen yardım arkadaşlar.: (
    aç bengü bacımın joytürk konserini izle.bak bakıyım bişeyin kalıyor mu.

Karar Dönemi

Hocam 1 ay önce hiçkimseden nefret etmiyordum.O kadar şey yaşamama rağmen insanları seviyordum.Özellikle son haftadır nasıl oldu bilmiyorum herşeyden nefret ediyor gibiyim.Ne yapacağımı hiç bilmiyorum doktora gitsem bunun tedavisi var mıdır ki?

Karar Dönemi

[QUOTE=Fatih34;165142]Hocam 1 ay önce hiçkimseden nefret etmiyordum.O kadar şey yaşamama rağmen insanları seviyordum.Özellikle son haftadır nasıl oldu bilmiyorum herşeyden nefret ediyor gibiyim.Ne yapacağımı hiç bilmiyorum doktora gitsem bunun tedavisi var mıdır ki?[/QUOTE
    Yaşadığın hayat bilinçaltında kayıtlıdır.ve sürekli bilinç siz olarak sen bu bilgileri değerlendirirsin,son günlerde Canını çok sıkan bir olay yaşadıysan tekrar başka bir bakış açısıyla olayları yeniden değerlendirmen sonucu böyle bir duygu ortaya çıkmış olabilir.kendiliğinden düzelmede olabilir,durumuna bak iyiye gitmiyorsan ilaç tedavisiyle düzeleceğini aynı zamanda geçici bir durum olduğunu düşünüyorum.yinede bir psikiyatrist le birebir görüşmen faydalıdır.

Banned

[QUOTE=Elixir;165185]
    Alıntı Fatih34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 1 ay önce hiçkimseden nefret etmiyordum.O kadar şey yaşamama rağmen insanları seviyordum.Özellikle son haftadır nasıl oldu bilmiyorum herşeyden nefret ediyor gibiyim.Ne yapacağımı hiç bilmiyorum doktora gitsem bunun tedavisi var mıdır ki?[/QUOTE
    Yaşadığın hayat bilinçaltında kayıtlıdır.ve sürekli bilinç siz olarak sen bu bilgileri değerlendirirsin,son günlerde Canını çok sıkan bir olay yaşadıysan tekrar başka bir bakış açısıyla olayları yeniden değerlendirmen sonucu böyle bir duygu ortaya çıkmış olabilir.kendiliğinden düzelmede olabilir,durumuna bak iyiye gitmiyorsan ilaç tedavisiyle düzeleceğini aynı zamanda geçici bir durum olduğunu düşünüyorum.yinede bir psikiyatrist le birebir görüşmen faydalıdır.
    güzel analiz ruşen' e benzettim sizi ne biliyim 6. his belki.. bilmiyorum !

Karar Dönemi

Ruşen i tanımıyorum ,benim 6 hissim de iyidir.bazen sorunlara bu 6 hissin sebep olduğuda aklıma geliyor.ya olursa hissettiğin olunca .

Arkadaş neden bu Avatarı kullanıyorsun ,sen rahatsız olmuyormusun.
    Konu Elixir tarafından (18-09-2015 Saat 11:08 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

[QUOTE=Fatih34;165208]
    Alıntı Elixir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hocam bir de garip bir durum bu sabah kalkınca çok şiddetli oluyor.şöyle ki;sabah uyandığım zaman etrafımdaki herkese aşırı derece sebepsiz bir nefret duyuyorum o an kendimi tutuyorum çünkü tutmasam kötü şeyler olabilir.Bu zaman geçtikçe azalıyor ve akşam saatlerinde tamamen kayboluyor da diyebilirim.Akşam aileme ve diğer insanlara karşı normal şeyler hissediyorum.Yatıyorum kalkıyorum yine aynı döngü başlıyor.Bir gün kendimi tutamamaktan çok korkuyorum ayrıca sevdiklerime karşı böyle şeyler hissetmek beni son derece mutsuz ediyor.İntihar etmeyi de düşündüm defalarca ama yapmadım.Bunun tek nedeni ise arkamda bırakacağım insanların üzülmemesiydi.Onların hayatını mahvedemezdim.İşte ben böyle birisiydim ölmeyi düşünürken bile başkalarını düşünüyordum ne oldu bana 1-2 haftada anlamıyorum (

Kardeşim bak son 1,2 hafta diyorsun birşeyler ,olmuş büyük ihtimalle bir şey değişmiş hayatında ,bir yenilik,bir Tartışma,bir kavga ,bir ihanet,kırgınlık,kızgınlık vs vs..psikoloji çok karmaşıktır.artı hiç ummadığın Şeyler bile olabilir gece yatarken olumsuz bir Şeyler düşünüyormusun bu ara,gece yatarken güzel Şeyler düşünerek yat bu aralar ,
    Durumu gözlemle bir şey olmuş o problemi çözmeye çalış,Bu ara sevdiğin şeylerle uğraşmaya çalış ,herşeye rağmen bir psikiyatrist ile görüşmende fayda var problemin elbette çözülür,hayatta bazen böyle olumsuz hislere kapılır insanlar .

Karar Dönemi

Soruma cevap veren herkese teşekkürler.Bu sorunumu atlattım bir dönemsel sorunmuş sanırım.Artık eskisi gibiyim

Karar Dönemi

Alıntı Elixir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşadığın hayat bilinçaltında kayıtlıdır.ve sürekli bilinç siz olarak sen bu bilgileri değerlendirirsin,son günlerde Canını çok sıkan bir olay yaşadıysan tekrar başka bir bakış açısıyla olayları yeniden değerlendirmen sonucu böyle bir duygu ortaya çıkmış olabilir.kendiliğinden düzelmede olabilir,durumuna bak iyiye gitmiyorsan ilaç tedavisiyle düzeleceğini aynı zamanda geçici bir durum olduğunu düşünüyorum.
    Geçmiş olsun düzeldiğine sevindim.Fatih geçen gün aklıma geldin ne oldu acaba diye düşünüyordum.demekki atmıyormuşuz.
    Konu Elixir tarafından (15-10-2015 Saat 12:13 AM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon