Aslında sürekli dert yakındığım bir konu değil ama sorun yaşadıkça acaba sıkıntı bende mi diye düşünmeye başladım.Dışarıdan nasıl gözüktüğünü görmek için de yazmaya karar verdim.Sorun şudur ki;arkadaş seçimlerimin hep yanlış olduğunu düşünüyorum.8 senelik bir arkadaşım hatta onu kardeşim olarak gördüğüm biri vardı fakat sevgilisi olduktan sonra beni arka plana attı ve kendimi çok değersiz hissettim.Duygularımı çok yoğun yaşıyorum son bir kaç sene de bunu anladım.Yaşadığım bu haksızlığı arkadaşıma da hep yansıttım,ondan uzaklaştım,8 senelik değil yeni tanıştığım biri gibi olmaya başladı benim için.Başta bu duruma çok üzüldüm hatta yıprandım ama alıştım.Şimdi ayrıldığında benimle vakit geçirmeye çalışıyor tabii biz görüşmezken yeni arkadaşları oldu benden daha yakın,onlarla planları tutmadıysa bana soruyor.Ve yine değersiz ben...Yine üniversitede de arkadaşlarım oldu 4 kişi takılıyoruz hep.Grupta biri var -aramızda en çok konuşan- herkesle daha samimi olan.Çünkü;konuşmayı çok seviyor,muhabbeti açan o ve herkesle özelden konuşuyor ortak konular yaratıyor.Başta bana yazdı sürekli özelden sandım ki sadece benimle öyle ama diğerlerine de yazıyormuş.Sorun değil tabii ki grupta herkes yakın olucak,anlaşıcak ama aramızda bunu yapan sadece o olunca,dördümüz aynı ortam da herkes onun ağzının içine bakmak durumunda kalıyor.Bende ağzı laf yapan biri asla değilim,kesinlikle dinleyiciyim.Sonrasında dedim ki neden bende diğer grupta ki arkadaşlarımla samimi olmuyorum?Bende özelden yakın gördüğüm arkadaşıma yazarak konuşmaya çalıştım,sürekli ilgilenmeye çalıştım tabii ki isteyerek.Zaten yakında hissediyordum ama oda benim gibi dinleyici olunca hep ben yazmak durumunda kaldım.Onunla tatile gittik ve hoşuma gitmeyen bazı yönlerini görünce ondan soğudum.O da benden soğudu sanırım.Konuştuğu bir çocuk vardı ve oda geldi tatile.3 kız gitmişken akşam o çocuklarla takıldık,zannettim ki 2 3 saat oturur sonra kız kıza devam ederiz.Çocuk demez mi bizim evin terasında oturalım diye.Yok dedim ama beni takan kim?Arkadaşım tarafından triplerine ve donuk bakışlarına maruz kaldım.Bu kızı ilk defa orda tanıdığımı içimden söyledim.Böyle bir değişim olamazdı.Üstelik benim 1 buçuk senelik erkek arkadaşım var ve rahatsız olduğumu ne kadar dile getirsem de kız beni katıyen takmadı.Benimle o gece muhattap dahi olmadı ve onun için -yüüznden- gece 4e kadar oturdum.Sabahta 5buçukta kalkmıştım ve deli gibi uykum vardı.Ben otele dönüceğimi söyledim bana hala otur diyordu şaka gibi.Ben kalktım otele uyumaya.Sabah ne göriyim eve gelmemiş.Şaka gibiydi...Gerçekten büyük bir soğukluk yaşadım kıza karşı ve onada bunu elimden geldiği kadar hissetirdim.Sonrasında ne oldu,tabiiki ben yazmadım ben yazmayınca zaten oda yazmıyor.Tatilden sonra 4lü olarak tekrar buluştuk ve konuşkan arkadaşımıza ilgisi arttı bizim tatilci arkadaşın.Sürekli onunla ikili muhabbete girmeye çalıştı,masada 4 kişi bulunuyorken.En sevmediğim durumda budur zaten.Herkesle konuşmak,iletişim halinde olmak gerekir diye düşünüyorum.Ben iyice gıcığı kaptım bu tatilciye.Arkadaşsız kalmaktan çekinmesem kesinlikle ilişkimi keserim o derece...