6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Okula 2hafta kaldı ve benim bir kaç sorunum var !!!

Karar Dönemi

Standart Okula 2hafta kaldı ve benim bir kaç sorunum var !!!

Merhabalar ,
    Öncelikle 14 yaşındayım dersleri iyi olan aktivitesi takıntıları yüzünden kısıtlanmış olan bir çocugum.
    Bir takım tuvalet takıntılarım var biraz bahsedeyim;
    Bu takıntım tam olarak hatırlamıyorum ama en az 3 senedir var oldugunu düşündügüm bir takıntım.
    8. sınıfa kadar yaşadıgım ilçe içinde olan bir okulda okudugum icin benim icin sorun yaratmıyordu fakat ilçe dışında bir okul kazandım ve 2 hafta kaldı.
    Ancak tuvalet korkum sayesinde derslerimin kötüleşecegini düşüncesi içerisindeyim.
    Sadece evde gidebiliyorum ve sabah yapmadan okula gidersem benim için çok büyük sorunlar açacagını düşünüyorum.Ne olursa olsun bir türlü bu sıkıntımı yenemedim,gördügüm kadarıyla cogu insanda olan bir sıkıntı .
    Birde üstüne temizlik takıntısı olunca çok kötü oldu (taharet temizligi takıntısı) Bu yüzden yapacagım bir temizligi 10 kere bile yaptıgım oldu .
    Bu beni delirtmeye yetmedi fakat ne yaptıysamda kurtulamadım.
    Kendimi dışkılamaya zorladıgım içinde eminim ki sağlık sorunlarına yol acıyorum belkide açtım.
    Bu konuda bana bir kaç tavsiye verebilir misiniz? Lütfen yoksa öğrencilik hayatım kötüye gidecek.
    Şimdiden teşekkürler,saygılarımı sunarım ...

Karar Dönemi

okulda veya baska bir yerde bende tuvalete gitmezdim, askerde ise sorun olmadı, zorda kaldıgın zaman tüm korkularını yeniyorsun

temizlik hastalıgı aşırı abartı olmamakla beraber bende de var. ellerimi sıkca yıkarım mesela, keza sokaklarda arkadaslarım bankların veya tasın üstüne oturur ben kotum kirlenir die oturamazdım, aslında simdide oturmam, neticede o kot ile eve giriyorum, sevmem böle şeyleri ama gene yeri geldiginde oturunca sorun cıkmıyor, kotu eve girdigim gibi cıkarıp askılığa asıyorum

bunu sürekli düsünüp kendini baskıya sokmaya gerek yok. cok sıkıstıgın zaman altına mı yapacan ?? mecbur tuvalate gidecen.

Karar Dönemi

Alıntı ardadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okulda veya baska bir yerde bende tuvalete gitmezdim, askerde ise sorun olmadı, zorda kaldıgın zaman tüm korkularını yeniyorsun

temizlik hastalıgı aşırı abartı olmamakla beraber bende de var. ellerimi sıkca yıkarım mesela, keza sokaklarda arkadaslarım bankların veya tasın üstüne oturur ben kotum kirlenir die oturamazdım, aslında simdide oturmam, neticede o kot ile eve giriyorum, sevmem böle şeyleri ama gene yeri geldiginde oturunca sorun cıkmıyor, kotu eve girdigim gibi cıkarıp askılığa asıyorum

bunu sürekli düsünüp kendini baskıya sokmaya gerek yok. cok sıkıstıgın zaman altına mı yapacan ?? mecbur tuvalate gidecen.
    Cevabınız için çok teşekkür ederim,biraz olsun içimi rahatlattınız.Allah razı olsun

Liseyi ilce disinda kazanmissin ilerde universiteyi belki de şehir disinda kazanacaksin. O yuzden ister istemez hep farkli yerde bu ihtiyacini gidereceksin. Bence de zor bir durumda kaldiginda ister istemez zorunda kalacaksin. Eger ki bayansan biliyorum cok daha zor oluyor. Bu takıntı dedigin gibi cogu kiside var. Islak mendil olsun surekli yaninda selpak olsun. Kucuk bir sabun da alabilirsin.

Karar Dönemi

Öneriniz için teşekkür ederim

Alıntı OzEl59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öneriniz için teşekkür ederim
    Sırf sana cevap vermek için girdim seninki pek takıntı gibi birşey değil basitçe bir düşünce sadece bunu aşarsın hayatta yeni mekanlar yeni yerler göreceksin senin zamanında başlamıştı takıntılar bende daha kötüleri vardı sürekli kendime zarar veririm sevdiklerime birşey yaparım diye korkuyordum lisede hafta içi evden uzakta yurtta kalıyordum üniversitede ise belli başlı tatiller dışında eve gelebiliyordum.Şimdiyse tüm sıkıntılarım bitti ve hedefime de ulaştım ayrıca bunları hiç takmana gerek yok ayrıca her insanda mutlaka %1 takıntı vardır ama okb olanlar korkarak düşündekleri için daha çok yenik düşenler.Unutma istersen aşamayacağın birşey yok yeterki iste başarılar dilerim...