4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: hayak kurnanın sınırı nedir

Karar Dönemi

Standart hayak kurnanın sınırı nedir

Merhabalar.
    Ortaokuldan bu yana hayatımı ele geçiren bir hayal bağımlılığım vardı. Doktorumla beraber bu bağımlılığı aştık çok şükür. Fakat doktora açmadığım bir konu olduğunu fark ettim. şu an da doktoruma ulaşamadığım için buraya yazıyorum bunları.Gerçekten bu konu hakkında doğru bilgiye ya da kaynağa ihtiyacım var. Ara ara çok kısa sürelerle de olsa hayale dalıyorum. Mesela ne için hayal kuruyorsam ya da hangi senaryodaysam o an için o kimliğe bürünüyorum. Herhangi bir aktörün rol yaptığını düşünün. Ama bunlar çok kısa sürede oluyor. Belki 10 15 saniyede. Sonra geri gerçekliğime dönüyorum.
    2. olaraksa bazen yalan söylemek zorunda kalıyorum ve söylediğim yalana kendimde inanıyorum. ama yalanı hayal ediyorum. yukardaki gibi geliişiyor. normal bi durummudur ?
    3. hayallerin sınırı nasıl olmalıdır ?
    teşekkürler

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hayal kurmak sakıncalı değil ama kendini kaptırmak ve birebir yaşamak pek iyi olmaz o yüzden biraz kendini kontrol ederek hayal kurman iyi olur .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

dreamer8
    Guest

Soyut yaşantından, film ya da oyun bağımlılığından kazanılmış davranışlar olabilir..Etraftan anormal görünmüyorsan, sana deli demiyorlarsa, dilediğin yerde, saatte, dilediğin hayali kurabilirsin dostum, hiç sıkıntı yok, yeter ki kontrolü kaybetme sen. Dünyadan kopma, hayaller zihin gücünün bir nimeti de olabilir, celladı da olabilir. Sana hoş vakit de geçirtebilir, vaktini zindan da edebilir. Bu sınır her kişide farklılık gösterir, onu ancak sen tayin edeceksin.

Karar Dönemi

zamanla bagımlılık yaratabilir, tamamen kendi dünyanda yasamaya baslarsın. asosyal olursun yani.

sonuc olarak ortamlarda odun gibi kalırsın.

hayallerin bir sınırı olmalı, gerceklestirilmesi mümkün hayaller kurarsan daha mutlu olursun.

mesela bir film izlerken kendini oradaki bir karakterin yerine koyman aslında popüler bir insan olmak istemenden kaynaklanıyor. tüm ülkenin tanıyacagı saygı duyacagı bir insan.

peki bunun icin bir calısman var mı ?? mesela oyuncu olmak istiyorsan;

1-konservatuar okumak.
    2-yakın cevrende popüler bir senarist veya yönetmen akrabanın olması.

bu iki faktörden birine sahip olman gerekir. degilsen oyuncu falan olamassın, dolayısıyla bosuna dizilerde kendini farklı karakterler yerine koymanın manası yok, boşa kürek cekmis olursun.

film izlerken, sokakta yürürken veya baska ortamlarda sürekli kendini farklı karakterler ile özdeştirip kendin ile konusursan dedigim gibi ortamlarda aktiv olamaz, pasif kalırsın.

kendi gerceklerin ile yasamanı tavsiye ediyorum. mesela hangi mesleği yapıyorsan o meslekte en ii olmayı bir hedef olarak belirle ve o hedef doğrultusunda hayaller kur. gerceklestiginde cok mutlu olacaksın. en azından gerceklesme ihtimali var.

tekrar diyorum gercekleşmesi imkansız hayaller kurmak son derece sakıncalıdır.