Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Boşanma üzerine akıl istiyorum...

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıymetli dostum, senin durumunda olan insanların sayısında inanılmaz bir patlama var. Boşanma gezegeni haline geliyoruz. Ürüyoruz, çoğalıyoruz ama boşanıyoruz. Herşeyde vardır bir hayır, tevekkül et, düşünüp de kendini hasta etme, allahım elimden geleni yaptım, sana havale ediyorum de, başka konulara odaklan. Şu anda aynı evde misiniz, yatakları ayırma durumu oldu mu, oluyorsa ne sıklıkla oluyor..Afedersin ama beraber olma durumunuz nedir, çünkü beraberlik bittiğinde evlilik geri dönüşü olmayan noktaya girmiş oluyor. bunun tahlili açısından sordum...Kavga, dövüş, darp, bağırma ne sıklıkla ve nasıl cereyan ediyor. Hanginiz baskınsınız vs...?
    Saolasın ustadım..Elbette vardır herşeyde bir hayır,iyisi kötüsü hepsi biz insanlar için ama işte ömürden ömür götürüyor.Yazımızda varmış,elden birşey gelmiyor.Bende öyle yapıyorum,bazen tek kaldığımda aman dileniyorum yardım dileniyorum Allah'tan.
    Tartışmalarımızda çıkılmaz noktaya eriştiğimizde de eşime açık açık söylüyorum,eğer ki senin dediğin gibi ben zehir ediyorsam hayatı,ben hatalıysam bu dünyada olmadı öbür tarafta iki elin yakamda olsun bende gram hakkın kalmasın al.
    Ama yok eğer ben haklı isem çok açık söylüyorum gram gramına,saniye saniyesine benden aldığın her ömür parçam için senden hak talep ediyorum...Bunuda Allah'ım duyuyor,hakeden hakkını verir elbet diyorum.

Ben kendimden eminim,ben yuvamı sahipsiz bırakmıyorum.Çalışıyorum kimseye muhtaç etmiyorum,neredeyse 7 24 yuvamdayım,çocugumla ilgileniyorum,giydiriyorum yediriyorum içiriyorum kimseden aşağı kalır yanları yok Allah'a sukurler olsun.
    Elbetteki an geliyor maddi zorluklar yaşıyoruz her insan gibi,ama ev benim işim var sürekli alabildiğim maaşım var.İçki masalarında bulunmam,kahve ortamlarında bulunmam,cok afedersin karı kız ortamlarında bulunmam.
    Evet var benimde egzantirik huylarım,fazla düğüne seyrana gitmem,akraba ziyaretlerim az'dır,eşimin annesiyle babasıyla çok fazla içli dışlı olmam,fazla dışarı çıkıp gezmeyi sevmem.Ama Allah aşkına yuvayı yıkacak sebeplermidir bunlar?
    Benim bildiğim yuva yıkılması için koca eve gelmez,çalışmaz,eşine çocuguna bakmaz,maddi manevi yoksulluk yaşatır,içer,aldatır vs. vs. ben bunların hiç birini yapmıyorum.Helaliyle çalışıyorum yuvamın başında duruyorum.

Aynı evdeyiz,yatakları ayırma gibi bir durumda söz konusu değil.O öyle bir hata yaptı bir kere ama bana çok ağır geldi hareketi ve derhal evi terkedip babasına gitmesini söyledim bu sefer yumuşadı.Bir dahada böyle bir şeye kalkışmadı.
    Beraber olma durumumuz küsken hiç yok.yani küskünlüğümüz 2 hafta sürüyorsa 2 hafta hiç bir yakınlaşma yok.2 ay sürüyorsa 2 ay hiç bir yakınlaşma yok.
    Bazen beni bunla suçluyor 2 ay yakınlaşma yok diye,aklımı oynatmak üzere oluyorum.Ya benim burnumdan getiriyorsun,haksızsın,sinirlisin,beni işimde gücümde ortamlarımda heryerde geriyorsun senin yüzünden gülmeyi unutuyorum ve sen benden hiç bir şey olmamış gibi ilişkiyi düşünmemi istiyorsun diyorum.aslında derdi o değil bunu çok iyi biliyorum.Yalnızca kendini haklı çıkarmak için o anda benim boşluğum ne görünüyorsa onu öne sürüyor.
    Zamanında da hafta içi dışarı çıktığıma taktı,hafta sonu yanımızda olsan nolur hafta içi akşam yemeğinden sonra çıkıyorsun diyordu.Toparladım,artık hiç çıkmıyorum ama şimdi başka şeylere taktı.

Zaten benim bu evlilikte umudumu yitirmemdeki en gerçekçi sebebim bu,yani yakınlaşma olayı bitti bitecek.İstemiyorum,beğenmiyorum,cünki hiç iyi bir yanını düşünecek takatim kalmadı.hiç sempatik gelecek,cekici gelecek beyin kalmadı.usandım kavga gürültü etmekten,her defasında haksız görünmekten,evimde yaşanılanın annesine anlatılmasından bıktım.Kendi aileme yansıtmamaya çalışmaktan,iyi gibi görünmeye çalışmaktan,onlarla bir aradayken azami miktar eşimden çekinip mesefe koyduklarını görmekten,abimin eşiyle gayet iyiyken benim eşimden korkmalarını görmekten artık gerçekten bıktım usandım.

Kavga,tartışma bazen oluyor 2 haftada bir oluyor.Bazen aklımızı başımıza alıyoruz 2-3 ay gayet iyi oluyoruz ama peşine yaşanan ufak bir tartışmada bide olmuyor,yapamıyoruz,biz yürütemiyoruz laflarına geliyor.
    Yani bazen öyle anlar oluyorki basit bir tartışma yüzünden 2 gün konuşmuyoruz,tamam buna eyvallah.Yeterki 2 gün konuşmayalım.Ama o 2 gün içinde öyle bir sertleşiyor,öyle bir surata tavırlara bürünüyorki inanamıyorum.bu sefer tartışma basit oldugundan ben yumuşuyorum,nede olsa basit diyorum güzel kelimeler kullanıyorum ama konuşmuyor tepki vermiyor,sorularıma neredeyse kendinin duyacagı ses tonunda cevap veriyor.Bakıyorum ogluma takıyor,ona ters davranıyor.Tabi bunları görünce ben yine içime kapanıyorum, bu sefer bu 2 günlük küslük oluyor 1 hafta.Sonra ne oluyor? 1 hafta sonra akşamları eve geldiğimde kireç gibi bir surat görüyorum,derbeder olmuş bir insan görüyorum..Yani dışardan biri gelse görse halini '' bu kadının kocası ne kadar vicdansız,demekki kadını gece gündüz içip içip dövüyor '' der...o derece bi hale geliyor.Halbuki elimi sürdüğüm yok,üstüne ilk adımı atan benim,yumuşayan ama karşılık bulmayan benim.

Ne bileyim ustadım,çözemiyorum.Beyin yapısını,düşünce yapısını çözemiyorum.

Bakalım artık sonumuz ne olur.Hayırlısı diyelim.

dreamer8
    Guest

Unutma değerli dostum. Tüm tartışmalarda iki taraf da haklıdır. Daha tarihte boşananlardan, kavga edenlerden ben haksızım diyen bir tek kişi görmedim. O da eminim kendini haklı görüyor ama anlattıklarına bakılırsa elbette ben sana hak veriyorum. Biz erkekler kadınları asla anlayamayız. Kadınlar, esnekliklerini etraflarındaki erkeklerin tahammüllerinden almayı sever. Sabrın ne kadarsa o sınıra büyük bir gizlilik ve ustalıkla erişirler. Sen taviz verdikçe doymaz ve devamını isterler. Belki de bu halinden çok daha sert biri olsaydın kıymetin bilinirdi. Modern kadına söz geçirilmiyor, söz geçirilmeye maruz kaldığını hisseden sözde "modern kadın" anında boşanıyor. Sabırlar diliyorum sana. Elinden geleni yapmışsın.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Unutma değerli dostum. Tüm tartışmalarda iki taraf da haklıdır. Daha tarihte boşananlardan, kavga edenlerden ben haksızım diyen bir tek kişi görmedim. O da eminim kendini haklı görüyor ama anlattıklarına bakılırsa elbette ben sana hak veriyorum. Biz erkekler kadınları asla anlayamayız. Kadınlar, esnekliklerini etraflarındaki erkeklerin tahammüllerinden almayı sever. Sabrın ne kadarsa o sınıra büyük bir gizlilik ve ustalıkla erişirler. Sen taviz verdikçe doymaz ve devamını isterler. Belki de bu halinden çok daha sert biri olsaydın kıymetin bilinirdi. Modern kadına söz geçirilmiyor, söz geçirilmeye maruz kaldığını hisseden sözde "modern kadın" anında boşanıyor. Sabırlar diliyorum sana. Elinden geleni yapmışsın.
    Valla gerçekten öyle asla ama asla anlaşılabilecek varlıklar değiller,malesef çok zorlar..
    Aslında maço sayılacak bir erkeğim,varoş bir semtte doğmuş büyümüş,çevresinde çokça tanınan,geçmişi kavga gürültü dolu olan biriyim.Yani aslında süt dökmüş kedi değildirim ama yuvama önem veriyorum.Hele oğlum için dünyayı yakarım,ne gerekiyorsa onu yaparım.Tüm bu baskın karakterime rağmen yinede evimde sofra kurma kaldırma olsun,eşyaları düzeltme taşıma olsun bir çok şeye yardım ederim.Hoşuma gider eşime yada ogluma yardım etmek,onlarla beraber iş yapmak.Ama değer bildiremiyoruz malesef.
    Millet işten gelir gelmez emri vaki yapar,ayağına bekler herşeyi yine iyidir hoştur.Ben daha 6 yıllık ömrü hayatımda eşime sert ve emir ederek '' bana bir bardak su getir çabuk '' demişliğim vallahi billahi yok.istediğim elbet olmuştur,ama tatlı sözle '' yavrum bir bardak su verirmisin,öldüm yorgunluktan ben usanıyorum gidip almaya '' demişliğim çokça var elbette buda gayet normal.Yani demem o ki beğendiremiyoruz malesef ustadım,sanki dul kalmak çok iyi bir durummuş gibi,sanki yuvayı yıkıp anne baba evine sığınmak çok iyiymiş gibi bu kadar tehlikeli hareketler yapmak hiç akıl işi değil.

Neyse vardır herşeyde bir hayır,bakalım artık nolursa olur.Hayırlısı olsun.

Mesajlarnız için teşekkür ederim ustadım,ilgi alakanız için sağolun.
    Allah herkezin gönlüne göre versin.

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

melekemi de biliyorum şeytanımı da ama şu ergenliğini geçememiş kadın tipini ve çocuğunu ağladı koştu oyun oynadı canım sıkıldı dedi diye sevgi pıtırcıklığıyla ılımlandırılmış boğacak gibi davranan kadın tipini BOĞASIM GELİYOR

Karar Dönemi hüzünn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok zor bir durum, ama yine de çocuğun için devam ettirmelisin bence hani o son nokta vardır ya oraya kadar gitmelisin, ve bolca dua et, hakkında hayırlısını iste. Çocuğun için sabret. Kolay değil elbette ama ayrilirsaniz çocuk sende kalsa olmaz annesiz olmaz annesinde kalsa o da olmaz gibi gözüküyor... İnşallah en kisa zamanda feraha kavuşursunuz...
    kamera stop! yalnızlığıma kapalı gişeyim..

Karar Dönemi

abi evlenmeden önce bunları göremedin mi ?

evlenmedigim icin bilmiyorum ama evlenenlerin cogu sorun yasıyor. evlenmeden önce farklı evlendikten sonra farklı bir insan oldu diyorlar birbirleri icin..

Karar Dönemi

Alıntı hüzünn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok zor bir durum, ama yine de çocuğun için devam ettirmelisin bence hani o son nokta vardır ya oraya kadar gitmelisin, ve bolca dua et, hakkında hayırlısını iste. Çocuğun için sabret. Kolay değil elbette ama ayrilirsaniz çocuk sende kalsa olmaz annesiz olmaz annesinde kalsa o da olmaz gibi gözüküyor... İnşallah en kisa zamanda feraha kavuşursunuz...
    öncelikle yorumunuz ve güzel tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Tabiki hayırlısını istiyoruz,hayırlısının peşindeyiz ama bu evlilik bana hiç hayır getirmedi.İsyan etmek istemiyorum ama burnumdan geliyor,arada ezilen bir yavrum var ona üzülüyorum.

Ve malesef günden güne evliliğimi kurtaracagıma dair inancım yerle yeksan oluyor.Eşimle alakalı gram değer gram sevgi gram saygı kalmadı,bitmesi ikimiz içinde hayatın tabii şartı oldu artık.
    Benim yalnızca tek düşündüğüm çocuk ne olacak? Annesiyle kalsın,annesin olmasın diyorum ama ona ne şekilde bakılacak nasıl yetiştirilecek bilmiyorum.
    Benim yanımda kalsa olmaz,annesizliği yavruma yaşatamam hakkım yok.Annesi kızsada dövsede bağırsada çocuk bu kin tutmaz,sımsıkı sarılır yine annesine üzülüyorum inanın çok ağır bir sınavdan geçiyorum,çok zor bir durum.

Ben son olarak yavrum için Allah'tan hayırlısını diliyorum..Ne kendim için birşey istiyorum ne eşim için,ikimizede hiç bir hayır gelmesin dokunmasın biz haketmiyoruz.
    Ama Allahıma yalvarıyorum,eğer bu ayrılık olacaksa lütfen Allahım yavrum edebiyle yetişsin,edebiyle büyüsün,eksikliğimizden ötürü serseri olmasın,pasif olmasın,içine kapanık olmasın..

kelimeler tükeniyor malesef.hayırlısı olsun son olarak bunu diyelim yine.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12