4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Bir teşhis koyarmısınız arkadaslar ?

Karar Dönemi

Standart Bir teşhis koyarmısınız arkadaslar ?

......................................
    Konu ardadeniz tarafından (07-10-2015 Saat 09:20 PM ) değiştirilmiştir.

çoğu yonlerinle tıpkı bensin.yazdıklarını okuyunca gözlerime inanamadım.
    şuanlık zamanım yok yazamayacağım müsayit olunca uzun bir msj yazarim sanırım

dreamer8
    Guest

Güzel ve yalın bir dilin var Arda. Roman gibi anlatmışsın hayat hikayenin özetini. Okurken hiç sıkılmadım. Kelimelerinden, aslında nazik biri olduğun anlaşılıyor. Hani öfke patlamaları yaşıyorum ve insanlar yüz ifademden korkuyor diyorsun ya aslında hem asosyal hem korkak olmaktansa böylesi çok daha iyi. en azından asosyal olsan da ezilmez, dayak yemez, şamar oğlanına döndürülmezsin. İyi kötü okulunu bitirip eğitimini tamamlamışsın. Tebrik ederim. İşe de girmişsin, bir sene kadar da sebat etmişsin. anladığım kadarıyla şu an evdesin. ama yaptıkların sabırlı ve kolay pes etmeyen biri olduğunu işaret ediyor. Kızlar meselesine gelince çoğu erkek açılmakta sıkıntı yaşıyor, bu ortak sorunumuz. Kızlardan biraz daha insaflı olmalarını ve adım atmamıza yardım edecek sempatik, sıcak hareketler yapmalarını, yükümüzü almalarını istirham ediyorum..25 yaşında üniversite mezunu, suça karışmamış, hapis yatmamış, adam öldürmemiş, tecavüzde bulunmamış düzgün bir insan var bence karşımızda. Değiştirebilir, toparlayabilirsin. İlk adım iş, hemen bir iş bulman gerekiyor, kendinle kalma, vasfı, niteliği hiç önemli değil, evden çık. İlla sosyal olacaksın diye bir durum yok, iyi insanlarla karşılaşırsan sosyal de olursun, rahat da edersin. Bence bunu yenebilecek güçtesin.

Karar Dönemi

@dreamer8 yorumların icin tesekkür ediyorum.

dediginiz gibi boşta kalmamak gerekiyor. zaten mali müsavir adayıyım, giris sınavlarını kazandım. 2 yıllık bir stajerlik sürem var, bu süre bittigi zaman hayırlısı ile mali müsavir olacagım. malüm sağlam bir mesleginiz yoksa özel sektör kanınızı emiyor.

mali müsavirlikten sonra sirketler düzeyinde calısacagım icin iş hayatında seviyeli insanlar olacagından pek sıkıntı yasayacagımı sanmıyorum. bunu düsününce biraz rahatlıyorum.

tabi bundan sonra insanlara birseyler vermeye calısacagım. hani yeni girdigim bir ortamda oradakileri yemeğe davet edebilirim, yada dısarıda bir cay-kahve olur. organizasyonlar düzenlemeye calısacagım, hani topluca gezilere katılma gibi. bunları teklif etmekte zorlanabilirim tabi, bunun icin rahatlatıcı ilac tedavisi uygulamayı düsünüyorum. ortama adapte olduktan sonra bırakırım.

tabi herseyin özü Allah iyi insanlar ile karsılastırsın. zaten iyi niyetli, insanlara karsı kötü niyet beslemeyen herkes ile rahat anlasabiliyorum.