7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Ailemin ön yargısı beni bunaltıyor!!!

Karar Dönemi Jo jo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Unhappy Ailemin ön yargısı beni bunaltıyor!!!

Arkadaşlar merhaba yeteri kadar cevap alamadığım için tekrar yazıyorum. Ailem ilerisi için evlilik konusunda baskıcı davranıyor. Biz seçelim sen karar ver diyorlar. bu beni bunaltıyor. İlerisinin kararını şimdiden vermeleri ve bir şeye zorunlu olmak beni sıkıyor.Kendim için uygun birini düşünüyorum. evlenmek istiyorum ilerde. ama şimdiden buna saygı duymuyorlar. ben istiyorum ki onlar bana güvensin beraber karar verelim eksik bir yön varsa belirtsinler bende kararımı vereyim . bahsettiğim kişiyi uzun zamandır tanıyorum ve 4 sene sonra karar verdim karşımda ki kişiye de açıkladım. ama ailemin böyle yapması beni geriyor. Anlatsam bir dert anlatmasam bir dert. fikirlerinizi bekliyorum.

dreamer8
    Guest

Yani ailen şu an görüştüğün kişi ile evlenmeni istemiyor. Erkeksin sanırım. Eğer seviyorsan, mutluysan bence onaylamalı ailen. Yok uyuşturucusu, bulaşıcı hastalığı, suça eğilimi ve berbat bir ailesi varsa birşey diyemem. ailen kötülüğünü istemez ama evliliği yapacak ve yaşayacak olan da sensin. Zaman herşeyin ilacı. Seviyorsan ayrılmayın ama aileni de bir şekilde ikna et. Düğünden sonra kabullenir yumuşarlar zaten.

Karar Dönemi Jo jo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karşımdaki kişi her yönüyle bana uygun. Ahlak terbiye davranış giyim vs. Ailemede uyuyor ama ailem geleneksel kalıpları kıramıyor. Biz seçersek ancak iyi olur gibi bi mantıkları var sanki benim bulduğum kız kötüymüş gibi sormadan etmeden önyargılı bakıyorlar. Benim için değil kendileri için seçim yapıyorlar. Ben bu insanla mutlu olurum diyorum yok diyolar olamazsn neden diyorum bi cevap yok

Çıraklık Dönemi

Alıntı Jo jo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karşımdaki kişi her yönüyle bana uygun. Ahlak terbiye davranış giyim vs. Ailemede uyuyor ama ailem geleneksel kalıpları kıramıyor. Biz seçersek ancak iyi olur gibi bi mantıkları var sanki benim bulduğum kız kötüymüş gibi sormadan etmeden önyargılı bakıyorlar. Benim için değil kendileri için seçim yapıyorlar. Ben bu insanla mutlu olurum diyorum yok diyolar olamazsn neden diyorum bi cevap yok
    en baştan öyle alıştıkları için cevap yok.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eğer seviyorsan aileni dinleme ve evlen onunla. Ne kaybedersin ki, en kötüsü pişmanlık yaşar boşanırsın.

Ama sevdiğin halde, aileni dinleyip ondan ayrılır da, başkası ile evlenirsen ve mutlu olamazsan, içinde hep pişmanlıklar kalır.

Bu yüzden seviyorsan evlen.
    Yaşanmış pişmanlıklar, yaşanmamış pişmanlıklardan iyidir.En azından denemiş olursun, içinde kalmaz.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

***duyGu yOk***
    Guest

Alıntı Jo jo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba yeteri kadar cevap alamadığım için tekrar yazıyorum. Ailem ilerisi için evlilik konusunda baskıcı davranıyor. Biz seçelim sen karar ver diyorlar. bu beni bunaltıyor. İlerisinin kararını şimdiden vermeleri ve bir şeye zorunlu olmak beni sıkıyor.Kendim için uygun birini düşünüyorum. evlenmek istiyorum ilerde. ama şimdiden buna saygı duymuyorlar. ben istiyorum ki onlar bana güvensin beraber karar verelim eksik bir yön varsa belirtsinler bende kararımı vereyim . bahsettiğim kişiyi uzun zamandır tanıyorum ve 4 sene sonra karar verdim karşımda ki kişiye de açıkladım. ama ailemin böyle yapması beni geriyor. Anlatsam bir dert anlatmasam bir dert. fikirlerinizi bekliyorum.
    ben olsam aileme anlatırım. tanıştırırım önce..

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ne yazık ki aileler bazı şeyleri kabullenmek istemiyorlar ,eger onların seçeceği kız olmazsa kendilerini çevreye karşı ezik hissetmekten korkuyorlar ,adet örf diye diye çocuklarını mutsuz ediyorlar .Oysa artık bu tarz davranışlar yavaş yavaş terkediliyor .

Mademki kafanda belirlediğin bir kişi var bunu kendine en yakın gordugun aileden birine açıkla ve sonra sanki ona biri tavsiye edilmiş gibi kızı görsünler .Böylece hem onu tanımış olurlar ,hem sen beğenirsin hem de onların istediği olmuş olur .

Bunu yapmak belki biraz zaman alıcak ama bunca yıl beklediğine gore biraz daha beklemekte yarar var .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN