9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Rukye tedavi

Karar Dönemi

Standart Rukye tedavi

Arkadaşlar okb sorunu olanlara rukye dinlemelerini tavsiye ederim.Bilmeyenleriniz için rukye kuran ayetleriyle tedavidir.Ben dinliyorum dinleyince rahatlama hissediyorum Allahın izniyle. youtube ta var rukye videoları.Arkadaşlar kuran şifadır.Yan yatın ve kulaklığınız varsa takın kulağınıza dinleyin.Hergün tekrarlayın.Namaz kılın.İnşaallah şifa bulursunuz.

Karar Dönemi

Bende Allah'a küfretme obsesyonu da var. O yüzden bu tür şeylerden uzak duruyorum maalesef.

Karar Dönemi aslan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ObsesifKafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Allah'a küfretme obsesyonu da var. O yüzden bu tür şeylerden uzak duruyorum maalesef.
    dostum süreli Allah'a küfür etmemem diye düşünürsen obsesyon yaşarsın ama düşünürsen üstüne gidersin 5 6 kere küfür edersin haca sonra derin ki bu kadarmı ama bunu bilincli bir şekilde olduğuna inanmassın en sonda vesvese bunlar
    Uzun ince bir yoldayım

Karar Dönemi

Standart vesvese diyelim biz buna

Aynı şeyler bendede var ama bu küfür sözleri seni rahatsız ediyorsa bilmelisinki bu şeytandandır.Şeytan seni dinden uzaklaştırmaya çalışıyor.Sana bir hadis aktariyim bununla ilgili resulullaha bazı sahabiler geliyor ve diyorki bazılarımızın içinden öyle sesler geçiyorki onu söylemektense kömür kesilinceye kadar yanmayı veya gökten yere atılmayı diler.Bu vesveseler bize zarar verirmi diye soruyorlar Resulullahin cevabı hayır bu korkunuz gerçek imanın bir ifadesidir.Yani onları kınamıyor farkındaysan.Şeytan senin ebedi cehennemlik olmanı istiyor.Belki namaz falanda kılmıyorsun küfretme korkusuyla ama bu iç sesler seni rahatsız ediyorsa kendini üzmeyı bırak şeytanı daha fazla sevindirme.Namaza başla kuran oku namaz kılmamanın hiç bir bahanesi yoktur.Savaş meydanındada olsan felçlide olsan Allah namazın kılınmamasından razı değildir.Abdestini al hiç vakit kaybetmeden başla.Çünkü şeytan vesvese kıskacına almış seni tahmin ediyorum başka takıntılarında olabilir.Bende dinsel sayma elimi dakikada 1 3 kere yere değdirme gibi takintilar vardı.Sen Allaha güven ondan hidayet dile kır şu şeytanın bacağını

Çıraklık Dönemi

Alıntı ObsesifKafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sal gitsin ağa.bi ara bendede vardı.kafayı yiyecektim.hem düşünceleir kontrol edemiyor hemde dini yönden zarar görüyordum.sonra sonra geçti.

Karar Dönemi

Alıntı aslan92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum süreli Allah'a küfür etmemem diye düşünürsen obsesyon yaşarsın ama düşünürsen üstüne gidersin 5 6 kere küfür edersin haca sonra derin ki bu kadarmı ama bunu bilincli bir şekilde olduğuna inanmassın en sonda vesvese bunlar
    Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sal gitsin ağa.bi ara bendede vardı.kafayı yiyecektim.hem düşünceleir kontrol edemiyor hemde dini yönden zarar görüyordum.sonra sonra geçti.
    Alıntı cbr_150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyler bendede var ama bu küfür sözleri seni rahatsız ediyorsa bilmelisinki bu şeytandandır.Şeytan seni dinden uzaklaştırmaya çalışıyor.Sana bir hadis aktariyim bununla ilgili resulullaha bazı sahabiler geliyor ve diyorki bazılarımızın içinden öyle sesler geçiyorki onu söylemektense kömür kesilinceye kadar yanmayı veya gökten yere atılmayı diler.Bu vesveseler bize zarar verirmi diye soruyorlar Resulullahin cevabı hayır bu korkunuz gerçek imanın bir ifadesidir.Yani onları kınamıyor farkındaysan.Şeytan senin ebedi cehennemlik olmanı istiyor.Belki namaz falanda kılmıyorsun küfretme korkusuyla ama bu iç sesler seni rahatsız ediyorsa kendini üzmeyı bırak şeytanı daha fazla sevindirme.Namaza başla kuran oku namaz kılmamanın hiç bir bahanesi yoktur.Savaş meydanındada olsan felçlide olsan Allah namazın kılınmamasından razı değildir.Abdestini al hiç vakit kaybetmeden başla.Çünkü şeytan vesvese kıskacına almış seni tahmin ediyorum başka takıntılarında olabilir.Bende dinsel sayma elimi dakikada 1 3 kere yere değdirme gibi takintilar vardı.Sen Allaha güven ondan hidayet dile kır şu şeytanın bacağını
    Tavsiyeler için sağolun. Her ne kadar şeytan işi olsa da düşünsenize namazda sureler yerine istemsiz küfürlerimle kendimi günahkar düşünüyorum. Vesvese de olsa bende ona uyuyormuşum ve günahmış gibi geliyor.Hatta okb belasını da Allah ın vermiş olduğu ceza olarak görmekten kendimi alıkoyamıyorum.

Karar Dönemi

Namaz kılmamanın günahını ve ahirette neden olduğu azaba neden olduğuna gerçekten inanıyormusun.Sana bir ayet meali veriyorum cennet ehli cehennem ehline sorar nedir bu sizi sakar cehennemine sokan diye namaz kılanlardan değildik yoksulu doyurmazdık batıla dalanlarla bizde dalardık ve ahiret gününü inkar ederdik diyorlar.Başka bir ayette Allah namazı kılın müşriklerden olmayın buyuruyor.İman edenlerden bahseden ayetlerde namaz kılan zekat verenlerden salih amellerde bulunanlardan bahsediyor çok sayıda ayette.Allaha hiçbir rahatsızlık duymadan sözlü ve yazılı metinlerde küfreden insanlar gördüm.Onların ya ateist olduklarını yada din düşmanı olduklarını anlamak zor değil.Sense kendini onlarla bir tutma yanlışına giriyorsun.Dini vesveselerim var diyorsun rahatsız oluyorsun bu durumdan.Seninki bir nevi özürdür.Bendede var bu tür özürler bende senin gibi yıllarca dinden uzak yaşadım günaha girmeme düşüncesiyle.Ama Allah hidayet verdi bana namaza başladım elhamdulillah.Bu içimdeki seslerin benden olmadığını biliyorum.Aklıma gelincede estağfirullah diyorum.Ben sadece tebliğde bulunuyorum.Kılıp kılmaman kuran okuyup okumamanın sevabıda günahıda sana yükleniyor.İslam nasihattir.Bunun gereği olarak aynı sorunları yaşayan yıllarca dinden uzak kendisini suçlayan bir insan olarak sana bunları hatırlatıyorum

Karar Dönemi auranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şu dine yönelin tavsiyesi psikiyatrik sorun yaşayanlarda çoğu zaman ters tepiyor,yapmayın böyle.zaten o durumda her şey zıvanadan çıkmış oluyor,ki ben depresyonumun en ağır zamanlarında haşa allah yok nerde diyecek duruma gelmiştim bu yüzden. yapmayın her şeyi herkese önermeyin.

Karar Dönemi aslan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dini takıntılar dine yöneleyle azalabilir mesela namazda banada küfür geliyor vesvese bu herkeze geliyormuş ama takmamayı öğrendim
    Uzun ince bir yoldayım