2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Kaygı bozuklugu yasıyormuyum?

Karar Dönemi

Standart Kaygı bozuklugu yasıyormuyum?

Merhaba arkadaslar ben 20 yaşındayım nerden baslıcagımı bilmiyorum amason dönemdeki olaylardan bahsedicem ben istanbulda yaşıyorum çanakkalede bu sene 1.sınıfı bitirdim bende daha oncede bu sekıl belirtiler oluyodu ama donem donem canakkalede yasadıgım ve suanda yasadıgımda o donemlerden biri ben internetten sizin forumunuzda arastırma yaptım kaygı bozukluguyla cok belirtiler uyusuyuo aynı zamanda panik ataklada uyusuo ama benım yasadıgım his atak gibi bu durum cok sıkılınca cok moralim bozulunca ve o donemde yasadıgım olaylara baglı olarak sıklık gosterebılıo ve ckalede surekli yaşıyordum nerdeyse bu hissi vede bu dedigim hastalıkların belritsinde olmayan bi belirti daha var hayattan hıc bı beklentim kalmadı 20 yaşında olmama ragmen gelcege dair bi hayalim bişeyim yok sanki hayat bitmiş gibi hissediyorum hiç birşeyden zevk alamıyorum eglenemiyorum sevgilim vardı 3 gün önceeye kadar canakkalede tanıstık bi 6 ay oldu 3 gun once mesafe filan dedi beni bıraktı onun etkisiylede daha cok arttı simdi canakkaleye dönmek istemiyorum biyandanda istiyorum. İstanbulda ailemin yanında kalmakta istiyorum ama burdaki okul cazip gelmıyo ve burda degişik hisse kapılıyorum anlatamıyorumda aslında suan konusuyorum konustuklarımı klavyeye aktarıyorum.Ya çok çaresiz hissediyorum kendimi buyuzden birilerinden tavsiye gelince vede tek bu sekil rahatsızlıkları yaşayan ben olmadıgımı farkedıncede destek alıyorum.Sevgilimle yani eski sevgilimlede ayrılmamızın etkisiyle dahada daralıyorum salı günü psikologtan randevu aldım son caremin o oldugunu dusunuyorum ve ben anlatmayı beceremiyorum degişik hisler yaşıyorum kimseye anlatamıyorum. Belki cogunuz bukadar uzun yazıyı görüp okumuycak ama okuyanlarında bi akıl vermesini istiyorum. Çanakkaleye dönmek istememin sebebi ataklarım orda sıklastı ama artık alıstım oraya rahatım vede bilmedigim sebepler orda sıkıntı yaşıyorum sebebi şu aileme baglı bi insanım gece orda yatarken en kötü hislere kapılıyorum aılemden bırıne bıseymı olcak bu tarz hisler vede su his oluyo Allah korusun anneme yada babama bişi olsa diyorum onların yanında durmadıgıma pişman olurum diye bi his kaplıyo.Sevgilimin beni bırakma sebebi ise mesafeler dedim ya ben istanbula geciş yapma istiyodum orda hocalar biraz bizi zorladıgı için ama sırf o var diye tereddütteydim hatta canakkalede kalıcaktım onun için şuan o yok beni bıraktı ama yine hala tereddütteyim neden oldugunuda bilmiyorum

Karar Dönemi

Merhaba, geçmiş olsun. Hastadan hastaya deva olur mu bilmiyorum ama tamamen içselleştirdiğinden, her şeyin gidişatını ve sonunu en ince ayrıntısına kadar düşündüğünden bu sıkıntıları yaşıyor olabilirsin. Yani korkarak yaşayamazsın. Aileme bir şey olacak mı diye yaşarsan nasıl nefes alabilirsin ki? Sonuçta her insanın başına her an bir şey gelebilir diye düşüneceksin. Kaldırımda yürüyen insana bile arkadan geliyor araba çarpıyor, buna engel olamazsın ki. Her şeyin Allah'tan geldiğini bilerek yaşaman lazım bence. İnanç böyle durumlarda çok önemli. Malesef bu konuda sana verebileceklerim, deneyimlerim bu kadar. Allah şifa versin kardeşim sağlığına kavuşman dileğiyle...