4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Arkadaşlar yardımınız gerek

Karar Dönemi

Standart Arkadaşlar yardımınız gerek

Merhaba arkadaşlar,sizlerin tavsiye ve yardımınıza ihtiyacım var. Ben 21 yaşındayım ve günü-günden zayıflamakta olan (bu benim tahminim) hafızam var. Ben taa küçük yaşlardan beri çok iyi bir hafızaya sahib olmamışım amma şimdi ki kadarda kötü de değildi normal bir insan hafızası yani yeni öğrendiyim bilgilerin 75 % ni hafızamda saklaya bilirdim amma şimdi ki halim böyle değildir çok daha kötü ben kendim televizyon teknisyen olarak çalışıyorum ve bizim iş biraz yoğun ve çok gergindir. yani üstün bir hafıza ve mantık gerekmekte işime göre. Her neyse akradaşlar kısa yazmak istiyorum bende 2013ci yılın başlarından OKB ve Majör depressyon gibi psikolojik hastalıklar yarandı ve hatda en ağır stress bu hastalıklardan sonra hafızam ve mantık gücüm 3/4 daha zayıfladı 1 ile yakındır ki ilaç tedavisi yapıyorum okb ve depressyonun karşısını almakta bir hayli yardım ediyor amma hafızaya ve mantıka hiç bir yardımı yok. Bundan ilave söyleyim arkadaşlar ben internet hastasıyı işde olmadığım günler hatda gece saat 5e kadar bilgisayar karşısında oluyorum yani çoku zaman 4-5 saat yatıyorum amma bazen daha çok 13-14 saat yatıyorum uyku ile bağlı sorunlarım çok ciddi ve düşünüyorum ki çok az uyumak ve ya haddinden çok uyumakda beynime oldukça çok etki göstermekde (bir çok internet sayfasında böyle yazıyor) amma gidalanmak bakımından çokda büyük problemler yaşamıyorum çikolata,meyve ve süd ile çoku zaman gidalanıyorum. Lütfen arkadaşlar hafızam ve mantıkımın iyileşmesi için bana ne tavsiye ediyorsunuz ? bir de bazen okb kendisini gösterirken beynimde aklımı itiriyoum gibi fikirler yaranıyor ve bu beni çok kötü etkiliyor.

Karar Dönemi

aslında unutkanlık beynin yeterince aktif çalışmadığı için de oluyor olabilir.işiniz yoğun olsa da hep aynı şeyleri yaptığınızdan beyine ekstra bir katkısı olmuyor sanırım.bulmaca çözmenizi tavsiye ederim.ayrıca unutkanlığı önleyici gıdaları araştırmanızı ya da bi uzmana danışarak düzenli olarak tüketmenizi tavsiye ederim.ve düzenli uyku önemli.mümkün olduğunca gece uykunuzu alın.Allah yardımcınız olsun.

Karar Dönemi

Bence gıdalanmanızda bir sorun olabilir. Omega-3 ve B12 açısından yüksek gıdalar ile gıdalanmanızı salık veririm.

Unutkanlık problemi bendede var ve büyük ihtimal sebebide aşırı derecede pc başında zaman geçirmekten kaynaklanıyor eğer Pc ,akıllı telefon TV gbi aletlerden braz uzaklaşmamiz lazım gıda ile alakası olmadığını düşünüyorum ya bi kere kim sürekli düzenli gıda aliyorki insanın beyni yeterince güçlü zaten biz beynimizi PC oyunlarıdır film lerdir ıvır zıvır la meşkul ediyoruz ve buda bizim dalgın ve unutkan olmamıza neden oluyor bir de düzenli uykuda önemli gece 12 dedi mi uyumak gerekiyor