Sayfa 1/4 1234 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 16 Yaşındayım Çok Mutsuzum

Karar Dönemi

Standart 16 Yaşındayım Çok Mutsuzum

Merhabalar 16 yaşındayım Lise 2.sınıf öğrencisiyim, Liseye geçtiğimden beri kızlarla anlaşamıyorum, bu sene başka bir okuldan evimin yakınındaki okula nakil geldim okulda çok yalnızlık çektim ve ortama uyum sağlayamadım zorda olsa bu seneyi sınıfı geçerek bitirdim. Seneye kızların çoğunluklu olduğu bir sınıfta okuyacağım sorunda şu kızlarla konuşamıyorum öz güven eksikliğim yok yanlarına gittiğimde heyecanlanmıyorum fakat konuştuğumda sanırım muhabbetimden sıkılıp bana soğuk davranıyorlar,ismimi defalarca söylememe rağmen unutuyorlar ve kızlar tarafından dışlanıyorum belki bu sizlere çok basit,üzülmeye değmeyecek bir durum olarak gelebilir ama ben bunu kafamda ciddi sorun haline getirdim bu durum yüzünden sınavlardan düşük not aldım ağladım. Hiç kız arkadaşım olmadı kız arkadaş derken sadece sevgili olmayı kastetmiyorum kızlar benimle arkadaşlık kurmak istemedi şu anda da istemiyorlar aklıma önümüzdeki sene tüm sınıfın beni dışladığı geliyor ve aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Hiçbir sosyal faaliyetim yok,hiçbir spor türünü oynamayı beceremem,bilgisayar bağımlılığım da yok kızlarla anlaşabilmek için ne yapabilirim ?

Banned

fazla kafaya takıyon bence o yaşlarda birçoğumuz senin gibiydik ...
    bak bana 26 yaşındaım elime dişi sinek bile değmedi ya ben ne yapim ???

Karar Dönemi

Alıntı deli dumrul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fazla kafaya takıyon bence o yaşlarda birçoğumuz senin gibiydik ...
    bak bana 26 yaşındaım elime dişi sinek bile değmedi ya ben ne yapim ???
    Abi takma diyorsunds etrafımda kızlarla arası iyi olan bir sürü arkadaşım var kıskanmam elimde değil ayrıca bir kızın sınıfın ortasında ismimi sorması zoruma gidiyor neden onlarla arkadaşlık kuruyorda benimle niye kurmuyor diye düşünüyorum kendi kendime

Çıraklık Dönemi

kızlar konusunu bana sor.sözüm meclisten dışarı başlarından aşağı tezek dökeyimn.şimdiki ergenleirn topunu foseptik çukuruna atayım.istersen yolda tanımadığın birilerine kendi görüşün hakkında soru sor.yukarda ayzdığın herşeyi birebir ben de yaşadım ve yaşıyorum.ben hiçbir çözüm göremedim.bu gidişlede oalcak gibi değil.felaket tellalığı olmasın ama gittikçe daha da çekilmez hal alıyor insanalar.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben de lise yıllarında senin gibiydim.
    Kızlar tarafından umursanmak istiyor musun?
    Eğer gerçekten istiyorsan, sana tavsiyem: Onları umursama

Derslerine çalış ve spor yap. Bu ikisinin dışında hayatında bir şey olmasın. Kızlarla araya bilerek mesafe koy.
    İnan bana, bir süre sonra ilgi odağı olacaksın.

İnsanlar kolay elde edilebilene değil, ulaşılmaz olana meraklıdır. Kızlardan ne kadar uzaksan, o derece ilgi odağı olursun.
    Ama bunu yaparken, ne bileyim giyimine kuşamına kaşına gözüne dikkat et . Yani, bak kendine. Kullandığın parfüm bile sağlam olsun. Çok pahalı olması şart değil, mevsimine göre etkileyici olsun.

Bir ara Adidasın bir parfümünü kullanıyordum, şimdi piyasada yok.Muhteşem bir şeydi. Selam sabahımın olmadığı sınıftaki kızların gelip parfümün markasını sorduğunu dün gibi hatırlıyorum.

Yani, demem o ki, kendine bir tarz yarat. Yüzüne uygun şekilde saçlarını tara. Uyumlu ve sana yakışan elbiseler giy. Kızlardan uzak dur, derslerine yoğunlaş ve formunu korumak için spor yap.
    Bu dediklerimi yaparsan, gün gelecek kızlardan bunalacaksın. İster sevgili, ister arkadaş anlamında.

Bir de lider erkek ol. Pısırık erkek olma. Pısırık erkekleri kimse sevmez. Yaşın küçük, ileride bıkacaksın kızlardan.

Sana abi tavsiyesi:
    Birinci önceliğin iyi bir üniversitede istediğin bölümde okumak olsun. Ona odaklan. Ne bileyim Hacettepede TIP okumak ya da ODTÜ de Bilgisayar Mühendisliği okumak gibi. Buna odaklan. Spor yapmayı da ihmal etme.

Ve bir de kızlarla sohbetlerini, kısa tut. Yapışkan olma. Yapışkan olursan, onlara muhtaçsın gibi algılarlar. İtici olursun.
    Arayan erkek olma, aranan erkek ol.
    Konu Dvrmchrkt tarafından (07-06-2015 Saat 02:55 PM ) değiştirilmiştir.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de lise yıllarında senin gibiydim.
    Kızlar tarafından umursanmak istiyor musun?
    Eğer gerçekten istiyorsan, sana tavsiyem: Onları umursama

Derslerine çalış ve spor yap. Bu ikisinin dışında hayatında bir şey olmasın. Kızlarla araya bilerek mesafe koy.
    İnan bana, bir süre sonra ilgi odağı olacaksın.

İnsanlar kolay elde edilebilene değil, ulaşılmaz olana meraklıdır. Kızlardan ne kadar uzaksan, o derece ilgi odağı olursun.
    Ama bunu yaparken, ne bileyim giyimine kuşamına kaşına gözüne dikkat et . Yani, bak kendine. Kullandığın parfüm bile sağlam olsun. Çok pahalı olması şart değil, mevsimine göre etkileyici olsun.

Bir ara Adidasın bir parfümünü kullanıyordum, şimdi piyasada yok.Muhteşem bir şeydi. Selam sabahımın olmadığı sınıftaki kızların gelip parfümün markasını sorduğunu dün gibi hatırlıyorum.

Yani, demem o ki, kendine bir tarz yarat. Yüzüne uygun şekilde saçlarını tara. Uyumlu ve sana yakışan elbiseler giy. Kızlardan uzak dur, derslerine yoğunlaş ve formunu korumak için spor yap.
    Bu dediklerimi yaparsan, gün gelecek kızlardan bunalacaksın. İster sevgili, ister arkadaş anlamında.

Bir de lider erkek ol. Pısırık erkek olma. Pısırık erkekleri kimse sevmez. Yaşın küçük, ileride bıkacaksın kızlardan.

Sana abi tavsiyesi:
    Birinci önceliğin iyi bir üniversitede istediğin bölümde okumak olsun. Ona odaklan. Ne bileyim Hacettepede TIP okumak ya da ODTÜ de Bilgisayar Mühendisliği okumak gibi. Buna odaklan. Spor yapmayı da ihmal etme.

Ve bir de kızlarla sohbetlerini, kısa tut. Yapışkan olma. Yapışkan olursan, onlara muhtaçsın gibi algılarlar. İtici olursun.
    Arayan erkek olma, aranan erkek ol.
    Zaten dışardan kimseyi takmıyor gibi gözüküyorum çoğu kişi öyle söyler kızlar birşey söylediğinden cevap veremediğim için takmıyormuş gibi yaparım ama içim aynı şekilde değil hep korku ve kendi içimde kurduğum senaryolar var yürürken bile sanki herkes bana bakıyormuş gibi hissediyorum 6 senedir aynı sınıfta olduğum kızlar beni takmazken 1 senedir aynı sınıfta olduğu erkekle çok samimi oluyor benim 6 senede yapamadığımı 1 senede nasıl yapıyorlar anlamış değilim.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı carlostevez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten dışardan kimseyi takmıyor gibi

6 senedir aynı sınıfta olduğum kızlar beni takmazken 1 senedir aynı sınıfta olduğu erkekle çok samimi oluyor benim 6 senede yapamadığımı 1 senede nasıl yapıyorlar anlamış değilim.
    Arkadaşlar gerekeni söylemiş ,çokta haklılar .Boş ver kafana takma ,hayat sadece kızlar üzerine kurulmuş değil .Oncelikle eğitimine odaklan kız meselesi nasıl olsa zaman içinde hallolur ,ama geleceğin için aynı şeyi söyleyemem .

Her geçen yıl aleyhine olucak .

Bir da bol bol kitap oku kendini geliştir ne bulursan oku ,ayrıca mutlaka bir hobi edin veya sporla uğraş mutlaka faydasını göreceksin .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Dünya kızlardan ibaret değil.... Gün gelince anlarsın...Şu an anlaman biraz zor. Kızları büyütme fazla onlarda senin gibi basit bir insan...çözüm çözüm aramamak kendin ol yeter...
    Ne istediğini bilmeyen hem seni ziyan eder hem kendini...

Karar Dönemi

Merhabai hoş geldin! Bence de sende öz güven sorunu mevcut. İnsanlara karşı biraz daha dik durmalısın, insanlar seni zayıf gördükleri anda üstüne üstüne gelmeye başlarlar. Biraz sert olacaksın yerine göre, kız sana ismini mi sordu? Ne bileyim Mahmut de, bir daha sorduğunda Ali de, onları biraz tiye al. Şu an belki böyle davranmak senin karakterine ters gelecek ama zinciri bir yerde kırmalısın, yoksa hayatın boyunca herkese karşı böyle ezik kalırsın.

Karar Dönemi

Hiç bir kız mı değer vermez ? Hiçbir kızınmı ilgisini çekemiyorum ? Niye onlarla konuşuyorlar onlara değer veriyorlar ? Benim onlardan neyim eksik kendimide gözlemliyemiyorum artık bu sorun kafamda çok büyüdü ne sosyalim ne asosyal artık insanları kıskanmaya kin beslemeye başladım intiharı bile düşünüyorum dışlanmaktan arka planda kalmaktan sıkıldım kılık kıyafetime dikkat ediyorum rahat oluyorum ama sonuç hep aynı

Sayfa 1/4 1234 SonSon