7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Beni tanıdınız mı ?

Standart Beni tanıdınız mı ?

Evet, dün akşam üstü o köşe başında yanından sessizce geçip gittiğiniz ağlayan adamım ben. Otobüste yanına oturup yüzüne bile bakmadığınız var ya hani. Geçen gün kafede 'Bu sandalye boş mu' diyerek yalnızlık hissini iliklerine işlediğiniz kişi işte. Gündelik koşuşturmalar içerisinde farkına varmadığınız ya da farkına varıp ta kendi başının çaresine bakmak üzere etiketleyip umursamadığınız insanım ben. Hala çıkaramadınız değil mi ? İnsanlardan beni tanımaları kadar büyük bir iyilik beklemeyi keseli yıllar oldu, yadırgamıyorum. Gerçek hayatta telefondan, oyundan, gündelik zevklerden diğer insanlara zaman ayırmak zor sizler için, biliyorum. Belki sanal bir ortamda daha çok insansınızdır, bunu gözlemlemek için buradayım artık işte. Şimdilik söylemek istediklerim bu kadar. Herkese merhaba.

Çıraklık Dönemi

hoşgeldim....

Banned

Merhaba hoş geldiniz
    Bana çok tanıdık birilerini hatırlattınız.

Karar Dönemi aLoneaqLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    siyah, gök beyaz!

Merhaba, foruma hoşgeldin.

Yalnızlık bazen çok boğucu olabiliyor, anlıyorum. Şunu bilmelisin ki bu asla bir kader değildir, bizzat kendi tercihlerinle içine sürüklenirsin. Daha doğrusu bilinçli veya bilinçsiz, bu duvarları etrafımıza büyük ölçüde biz inşa ederiz. Zamanla duvarlar yükseldikçe ne sen etrafındakileri görebilirsin, ne de etrafındakiler seni... Bunun için bir suçlu aramaya gerek yok fakat illa biri suçlanacaksa önce kendimizden başlamalıyız diye düşünüyorum. Yanlış anlama, ben de yalnız, bütün arkadaşlıkları eskimiş ve rafa kalkmış birisiyim. Şikayetçi değilim çünkü bunun kendi sorumluluğumda geliştiğinin farkındayım. Böyle düşünmem benim için işleri kolaylaştırıyor. Yani kendi payımı kabullenerek, istediğimde bu durumu tersine çevirebileceğime olan inancımı koruyorum bir nevi. Senin için de aynısı geçerli, yalnızlık sebebin ne olursa olsun farketmez. Kontrol senin elinde, her zaman da öyleydi, bunu aklından çıkarma dostum.

Kendine dikkat et, sağlıcakla.
    ¿?

"ki hükmümü kendim veriyorum.. Yakın beni sesim sorulara dönmeden. Küllerimin altında kalacak mutluluk sandığınız ne varsa.."

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aramıza hoş geldin .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Banned

mesaj adedim artsın ne işe yarıyosa hoşgeldin benden de

dreamer8
    Guest

Hoşgeldin sokaktanbiri. Yalnızlık, bozulan psikoloj, değersizlik sonucu bu siteye yolun düşmüş belli ki, hoşgeldin aramıza. Aramızdaysan gerçekten bazı problemler var demek, Allah kurtarsın. İnsanların adapte olabildiği, çıkarcı, hızlı, bazen tek kullanımlık-tıklamalık-smslik-göz kesişmesilik sahte bir dünyaya uzak kalmışsın. Yalnızlığının sebebi olarak tanımadığın gizli kahramanlar, yabancı kişiler, hatta bu forumdaki bizlere bile sitemkar bir serzeniş var. Eğer dünya bu ise, sana verilen beden ve akıl bu ise, bu şartlara adapte olamıyorsan, sebebi sensindir. Ben de yıllarca insanlar kötü, çıkarcı, yırtık, bozuk, bencil dedim, yalnız kaldım, sevilmedim. Ama bir süredir asla çevreyi suçlamıyorum. Bana verilen akılla, bedenle ben yalnızsam eğer, sorumlusu benimdir diyorum. Otobüsteki kızın senden haberi yok. Zihninde; sevgilisi, dersleri, fitness salonu, alacağı pantolon, akşamki dizisi, fırında tavuk var. Sen umrunda bile değilsin. Umrunda olmadığın insanlara sitemkar olmak, medet beklemek, sarılmak istemek, ellerini tutmak istemek; "benim neden bir kadınım yok" demek nafiledir...Şehrimde oslan senle konuşurdum yüzyüze. Yazacaklarım yazmakla bitmez...Ama şunu öngörebilrim. Hepimiz sallanıyoruz, bunalıma giriyoruz, yeter artık diyoruz. Ben hala yalnızım. Birgün bedel ödeye ödeye katılaşıp, hırslanıp, başı dik hale gelip, savaşmaktan zevk aldıkça, kolay lokma olmadıkça, o eski seni bir yabancı gibi hatırlayacaksın...Senle aynı sokaktan, aynı çaresizlikle, aynı gözyaşlarıyla geçtim. Demek ki, bazı insanların gözyaşı mevsimlerine tanıklık ediyormuş sokaklar. Ben misafirliğimi tamamladım, şimdi sıra sende...