Az önce eski sevgilimi gördüm. Onu görünce aklıma gelen bir konuyu paylaşayım.

Biz ilk tanıştığımızda, bana çay bahçesinde dönüp dedi ki, hadi kendini tanıt biraz. Ben de o dönem bilgisayar mühendisliği ile fizik bölümlerini beraber okuyordum,ÇAP yapıyordum yani. Ayrıca Çince ve İspanyolca kurslarına gidiyor, aynı zamanda Kafes döğüşüne yeni yeni başlamıştım, Güreş ve Kick boks ile uğraşıyordum.
Haliylen, kendini ve yaptıklarını anlat deyince ben de anlattım.

Sonra kız da bir süre durdu, çayını yudumladı. Peki sen kendinden bahset dedim, O da, TIP fakültesinde öğrenci olduğunu , ailesinin onu yurt dışına göndermek istediğini ama onun kabul etmediğini vs.. söyledi.

Ben de bir gün, ona sürpriz olsun diye onun okuluna gittim. Ama orada yoktu.Sonra öğrenci işlerinde bir arkadaşım vardı ondan rica ettim hangi sınıfta olduğunu öğreneyim dedim. Meğer TIP Fakültesi koca bir yalanmış. Sanırım bana karşı altta kalacağını düşünüp yalan söyledi. Kıza bundan bahsetmedim.

Sonradan ailesi ile bir şekil tanıştım, ailesi yoksuldu. Yani yurt dışı hadisesi de yalandı. Ama bunu da kızın yüzüne vurmadım.

Kız bana ilkokul terkim deseydi masayı mı terk edecektim. Bana ne onun diplomasından. biz anlaşabiliyorsak isterse ilkokulu bile okumamış olsun.
Az önce onu görünce, eski anılarım depreşti, paylaşayım dedim

İnsanlar şunu bilmiyor. Kendini seven ve olduğu gibi kabul insanlar çok daha çekicidir. Yalana dolana hiç gerek yok hayatta