2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Hap manyağı oldum acil bir bakar mısınız arkadaşlar?

Karar Dönemi

Standart Hap manyağı oldum acil bir bakar mısınız arkadaşlar?

Sabah 11 civarı Tok karnına Paxil 20 mg içiyorum. Gece yatmadan 1 saat önce Nervium 5 mg içiyorum. Doktor Nervium 5 mg bitince onu kullanmıcan artık dedi ama Paxil 20 mg 1 Sene boyunca kullanıcan dedi ve dozunu artırdı. Bu Cuma günü Paxil 20 mg 56 lık büyük boyunu alıp Sabah Akşam içicem. Ve bu haplara başlayalı Tam 1 buçuk ay oldu. Geçen aile doktoruna gittim 1 Gün önce işte gittim genel kontrol için gittim. Boğazların şişmiş dedi ve Gün içinde istediğin bir vakit belirle Tok karnına Suprax-DT 400 Mg iç dedi. Ve yine Gün içinde ağrı kesici olarak Parol 500 Mg verdi ve 3 defa Tok karnına dedi.(Böyle bir şey yazıyor hap üstünde ben de anlamadım). Ayrıca sabah akşam gargara için ilaç verdi.(İlacın adı Geral gargara). Ayrıca geçen motorla gezerken Ensem yandı ve kollarım yandı vücudum bembeyaz ve güneş gördü mü hemen kızarıyor onun içinde Fito Krem kullanıyorum. Hap manyağı oldum.

Şimdi sorularım şunlar;

Bu kadar ilaç vücuda kötü etki yapar mı ?

Paxil 20 mg ve Nervium 5 mg biliyorsunuz. OKB(Takıntı), Sosyal fobi, Anksiyete, Panik atak için kullanılıyor. Şimdi ben bu gün içinde boğaz ağrısı için içtiğim hapların bu Psikiyatrik ilaçlara yan etkisi var mı ?

Ben Suprax-DT 400 Mg hapına bugün başladım ve Öğlen 1 buçuk gibi içtim hemen ardından Parol 500 Mg içtim aynı anda içtim yani.(1 dk bile aradan geçmeden içtim).

Ayrıca boğaz ağrısı varmış doktor öyle dedi ama ben hiç hissetmiyorum çünkü vücudum alışık galiba ama hap yazdı işte mecbur kullanıcam artık. Boğazlarım böyle hastayken veya şişmişken içtiğim Psikiyatrik ilaçlara yan etki yapar mı?

Cevaplarsanız sevinirim Teşekkür Ederim...

Karar Dönemi

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Solunum yolu enfoksiyonu icin kullandiginiz, antibiyotik ve agri kesicileri kullanim sureniz zaten fazla 1 hafta olucaktir.
    Ilac etkilesimi konusunda,en dogru bilgiyi size vericek olan eczacinizdir.Eczacinizi kullanmis oldugunuz andidepresanlar
    konusunda bilgilendirmişseniz ve kendisi bir etkilesim olmiycagini size soyleyip bu ilaclari vermisse zaten sorun yok
    Gecmis olsun, sagliklar dilerim
    Eyv çok soal