Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: forumda ikinci üyelik travması

Karar Dönemi

Standart forumda ikinci üyelik travması

Sevgili arkadaşlar, yönetici arkadaşlar bu konuda başlık açmışlar ama konular kilitli olduğu için yorum şansımız olmamış. öncelikle bir hususa değinmek istiyorum burası bir forum sitesi ülke kanunları gibi katı kuralları kaldırmaz bazı durumlarda istisna gerekir. ikinci üyelik konusunda sevgili sessizsakin gibi değerli bir kardeşimiz konu olunca hassasiyetim arttı ve fikir beyan etmek istedim. bir insan neden ikinci üyelik ve hatta üç dört üyelik alır ? bunlar tartışılır ben bir çok sebebini gördüm. çoğu art niyetlerleydi. mesela ateşli bi tartışmada kendini destekleyerek karşı tarafa baskı kurmak en abeslerindendi. bazende üzerine yapışan kalan forum karakterinden sıyrılmak istemek ama eski karakterindende kopamamak gibi ayrı masum sayılabilecek amaçlarda olabilir. burası psikoloji forumu bi çoğunuz artık insanların bazen anlamsız şeyler yapabildiğini biliyor olmalısınız bu örnekleri türetebilirsiniz.

değerli moderatör selina arkadaşımızın konusunda değindiği reklam ve saldırı maksatlı bi kaç üyelik alındığına pek şahit olmadım. zaten bu saldırı veya reklam botu maksatlı alınan üyelikler programlarla yapılır vbulletin sisteminin açıklarından faydalanılır ve bu tür saldırı alındığında tek çare üye alımını açık kapanana kadar durdurmaktır. bir saat içinde yüzlerce üyelik açıp her konuya reklam mesajları atılmış her üyeye pm gönderilmiş bile olur.

belki benim bilmediğim bazı yerlerde çoklu üyelik banlama sebebidir. ama kendi tecrübe yaşadığım yerlerde bu tür tesbitlerle uğraşmaya zaman harcayamazsınız bile. selina arkadaşım ne demek istediğimi anlıyordur. yönetim panelinde üye yönetim bölümünde şüphelendiğin bir üyenin en son aldığı ip yazılıdır tıklarsın o ipye aynı ip ile giriş yapanları bulursun ama zahmetlidir. bu tür tesbitlerde dediğim gibi üye uyarılır diğer üyelikleri silinir olay biter. son olarak şunu söyleyeyim bu maksatla kötü niyetli biri çeşitli ip gizleme programlarıyla bu tesbiti imkansız halede getirebilir bu kuralı uygulamak için sadece hislerden yola çıkmak zorunda kalırsınız.

ben kendi kurduğum forumda yöneticilerin ikinci üyelik almalarını zorunlu tutmuştum. sebebide forumda oluşan dostluklar nedeniyle kendine yakın üyelerle ilgili uyarılarda ciddiye alınmaktı.bu tür cezalarda duygusal sorunlar yaşayıp görevini yapamamak zordur. administrator arkadaşa tavsiye ederim.
    ah unuttun!*ah ki inkar ettin!*kuşkundan ne hasıl oldu bilmiyorsun!*el'an...suskunsun...gülmüyorsun!*cesa retin yok geri dönmüyorsun!*istikbal yol üstünde bir tuzak...*hayal hayat içinde biz yasak...*bırak gitsin gideceği yere kadar...*bırak ki kalmasın içinde 'ben' zerre kadar

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burası psikoloji sitesi.

Yani, bazı arkadaşlarımız maalesef rahatsızlıkları nedeni ile çift kişilikli. Gerçek yaşamda bu onlara sıkıntı yaratıyor. Sanal alemde bunu daha rahat yapabiliyorlar. Kendi kendisi ile tartışan üyeler biliyorum.

Forum yönetiminin de işi zor tabi. Buna birşey diyemem. Ben olsam, kontrollü şekilde denetlerdim birden fazla nik alanları...

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu arada bir anımı paylaşayım. Yabancılara ait (Amerikalılara ait) bir fizik sitesinde moderatör olmuştum. Tabi aynı IP den farklı niklerle giriş yapıldığında, sistem otomatikman bizi uyarıyordu. Bir üyenin 5 tane nik aldığını biliyorum.

Bir niki ile soru soruyor, diğer niki ile cevap veriyordu. Hastalıklı bir ruh hali yoktu. Prestij için asıl nikinin yanına yedek nikler almıştı. Böyle birisi banlanmalı mı?
    Ben banlamıştım

Banned

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada bir anımı paylaşayım. Yabancılara ait (Amerikalılara ait) bir fizik sitesinde moderatör olmuştum. Tabi aynı IP den farklı niklerle giriş yapıldığında, sistem otomatikman bizi uyarıyordu. Bir üyenin 5 tane nik aldığını biliyorum.

Bir niki ile soru soruyor, diğer niki ile cevap veriyordu. Hastalıklı bir ruh hali yoktu. Prestij için asıl nikinin yanına yedek nikler almıştı. Böyle birisi banlanmalı mı?
    Ben banlamıştım
    bence banlanmalı iyi yapmışsınız.

Karar Dönemi

Alıntı kafanet. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence banlanmalı iyi yapmışsınız.
    Sessiz sakinle bi probleminiz mi vardı neden bu kadar katısınız ?
    ah unuttun!*ah ki inkar ettin!*kuşkundan ne hasıl oldu bilmiyorsun!*el'an...suskunsun...gülmüyorsun!*cesa retin yok geri dönmüyorsun!*istikbal yol üstünde bir tuzak...*hayal hayat içinde biz yasak...*bırak gitsin gideceği yere kadar...*bırak ki kalmasın içinde 'ben' zerre kadar

Cahillik Dönemi gülfem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sinir bozucu artik gercekten..
    2 üyelikte yetmemis 4-5 üyelik acanlar olmus.
    sanirim gercek hayatta "ikizyüzlü" dediklerimiz burdada fazla üyelik acanlar oluyor..

Karar Dönemi

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayin Alpa
    Sanirim siz yaptigimiz aciklamalari dikkatli okumadiniz.Bizler, birden fazlanick kulanan uyelere, bir secim hakki sunduk, direk banlamadik.

Sevgili Selina tavsiye ettiginiz; IP karsilastirmalarini zaten yapti ve bu sekilde tesbit edildi bu uyelikler.
    Anladım değerli kimene şirineyi benden iyi tanıyor ve seviyorsun zararınıda istemezsin. Umarım şirinede tekrar aramıza katılır onsuz bura sıkıcı olur gibime geliyor ..

Karar Dönemi

Alıntı gülfem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sinir bozucu artik gercekten..
    2 üyelikte yetmemis 4-5 üyelik acanlar olmus.
    sanirim gercek hayatta "ikizyüzlü" dediklerimiz burdada fazla üyelik acanlar oluyor..
    Lütfen kırıcı olmayalım diğer nicklerini bilseydik kontrol eder buna karar verebilirdik . diğer nickler ne amaçla kullanıldı bilmiyoruz ..

Banned

Alıntı alpha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sessiz sakinle bi probleminiz mi vardı neden bu kadar katısınız ?
    bu mesajı okuyunca gerçekten çok şaşırdım benim sessizle ne problemim olucak bu sitede ilk tanıdığım ve sevdiğim üyelerden biri idi o alntıladığınız mesajda sessiz için değildi #Dvrmchrkt in bahsettiği üyesi için idi farkındaysanız prestij sağlamak kendini iyi göstermek falan filan sebep ne olursa olsun 2 (ya da 3-5) farklı kişiymiş gibi davranılmasına karşıyım bunun affedilir bir yanıda yok bu konuda katımıyım evt katıyım
    tek bir bireysin ve burdaki üyelik seni temsil ediyorsa oda tek olmalı bir üyeliğimle kendi dertlerimde bahsedeyim bir üyeliğimle insanlara umut vereyim ötekiyle muzur yanımı kullanayım öbürüyle şu yanımı diğeriyle şunu berikiyle bunu ee bunun sonu yokki
    bir insanın sevinçleride olur üzüntüleride olur kederlendiği zamanlarda gelir sevgi pıtırcığına dönüştüğü anlarda gerçek hayatta bunların hepsi için bir bedene sahip değilsek burda da farklı üyeliklere sahip olmamalıyız derim.
    Konu kafanet. tarafından (16-05-2015 Saat 08:47 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi gülfem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı alpha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lütfen kırıcı olmayalım diğer nicklerini bilseydik kontrol eder buna karar verebilirdik . diğer nickler ne amaçla kullanıldı bilmiyoruz ..
    kirici olmayalim mi ? bir üyelikten fazla üyelik normal bisey olsaydi, yasakta olmazdi. ben hic bir masumiyet göremiyorum
    cünkü burdaki fazla üyelik acanlarin üyelikleri kullanma seklinide gördüm. kizken erkek, erkekken kiz üyelik.. hic bir iyi yönü yok. sahtekarliga girer bence..

Sayfa 1/2 12 SonSon