4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Anne olamamanın dayanılmaz acısı .

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Anne olamamanın dayanılmaz acısı .

Bugun anneler gunu ,tum annelere kutlu olsun ALLAH çocuklarıyla bir arada yaşlanmayı nasip etsin .

Bugunun aklımıza kazınması için ne lazımsa yapılıyor ,ama bir yandan da çeşitli sebeplerle anne olamayanların içi acıyor yürekleri kanıyor .Maalesef para uğruna bunu goz ardı ediyoruz .

Anne olamayan bir çok kadın çeşitli tekniklerle anneliği tatmaya çalışıyor ,çabalıyor .Hep merak ederim bu kadınlar anne olmak isterken gerçekten sadece anne olabilmeyi mi, yoksa adetten olduğu gibi bir evlat sahibi olmayı mı isterler ?

Anne olabilmekse istedikleri ,bunu gerçekleştirmek çok kolay .Çeşitli nedenlerle yalnız kalan bir çok çocuk var ,bunlar onlara sahip çıkacak hayatlarını degiştirecek birilerinin özlemi içerisinde acılarını içlerine akıtmakta yuvadan sokağa atılacakları gunu buyuk bir korkuyla beklemekteler .

Hiç o yuvalarda kalan çocukların gözlerindeki acıyı görme veya kuçucuk yüreklerindeki korkuyu görme fırsatı buldunuz mu ?

Eger çocuk sahibi olmak isteyipte olamıyorsanız ,bir hafta sonunuzu o çocuklara ayırın ,bir yuvayı ziyaret edip onlarla birlikte olun .Onların gözlerindeki ümit dolu bakışlarını görmek içinizi burkacak belki de bir kez daha hayata isyan ediceksiniz .

Anne olmak demek ,illa aynı kandan aynı candan olmak demek değildir .Kalbinizdeki sevgiyi hiç beklentisiz bir çocuğa verebiliyorsanız işte o zaman gerçek bir annesinizdir .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı helplover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aynı fikirde değilim.
    günümüzde pek çok kadın bilerek isteyerek çocuksuz yaşam tercih ediyor.
    Bende sizinle aynı kanaatte değilim .Konuya biraz daha dikkatle bakarsanız kadınların anne olup olmamalarını değil ,anne olmak isteyip de olamayanlara sesleniyorum .İlla çocuk sahibi olunacak diye bir kural yok bu kişilerin kendi tercihine kalmıştır .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

dreamer8
    Guest

Güzel paylaşımdı, hassasiyetin için teşekkür ederim. Sadece ufak bir ilavem olacak. Elbette anne olmadan bir kadın, bir çocuğu doyurabilir, sevebilir, maddi destek sağlayabilir, okutabilir ama annenin kendi karnından çıkan, kendi kanından olan öz evladına zihin üstü, mantık üstü bir bağı vardır ve yapabilecekleri sınırsızdır. Bu annelik iç güdüsüdür ve kadın anne olduğu anda bu noktaya erişir. (Evladını döven, öldüren mayası bozuk ve istisna durumunda olan anneler hariç)

Karar Dönemi

eşim hamileyken çok incelemiştim bu konuyu gerçekten doğum öncesi sonrası bi çok doğa üstü sayılacak olaylar gerçekleşiyor ve annelik hissi doğaüstü bir his olmalı gerçekten.

ama diğer taraftan anne olamamış evlat edinmiş nice anneler tanırım . onlar belkide anne olmanın ne büyük şans olduğunu daha iyi bilirler. çok iddalı olacak ama bu konuda hiç çaba harcamamış hatta isteği dışında olmuş bir çok anneden daha iyi olabilirler. o yüzden bazen doğurana anne deriz bazende doyurana. hepsinden Allah razı olsun iyiki varlar.
    ah unuttun!*ah ki inkar ettin!*kuşkundan ne hasıl oldu bilmiyorsun!*el'an...suskunsun...gülmüyorsun!*cesa retin yok geri dönmüyorsun!*istikbal yol üstünde bir tuzak...*hayal hayat içinde biz yasak...*bırak gitsin gideceği yere kadar...*bırak ki kalmasın içinde 'ben' zerre kadar