Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Borderline hastalığı ve biz ne yapabiliriz?

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş olsun. Borderline bir kız arkadaşım vardı. Ne kadar zor olduğunu bilirim.

Karar Dönemi auranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

açıkçası ben tam borderline gibi bir hayat yaşamadım. rastgele cinsel yaşamım hiç olmadı, ya da yalnız kalma korkusu. tam tersi hep yalnız kalmayı tercih ettim. son depresyon dönemim de anneme bir şey olursa ne yaparım korkusu çıktı ortaya,onu da yavaş yavaş atıyorum. en çok korktuğum şey depresyon geçirmek oldu artık ve iyileşememek. sanırım içinde bulunduğum durum itibari ile de bu normal olsa gerek. 40 lı yaşlarda geçtiğini bende duymuştum,umarım doğrudur,zira kırklı yaşlara az kaldı bende. allah yardımcınız olsun hepinizin.

Karar Dönemi

Alıntı aylaayla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl anlatsam...nerden başlasam....çoğu zaman cinsel anlamda kullanıldığımı bile bile belki sevilirim umuduyla ilişkiletimi sürdürdüm hep....ve hep aradım...telefon bekledim ....aradım....telefon bekledim...küçük düşmenin acısına yatıştırıcılarla dayanabiliyordum....haftalarca aylarca uyudum....cinsel açıdan hiç orgazm olmuyordum cinsellik benim için bir araçtı.sizinle yatıyorum siz de beni bırakmayın....misali...
    çok üzüldüm... ben de bir borderlineım. yalnız değilsiniz. en azından benim gibi birilerinin olduğunu bilmek bana iyi geliyor... geçmiş olsun

dreamer8
    Guest

Alıntı aylaayla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl anlatsam...nerden başlasam....çoğu zaman cinsel anlamda kullanıldığımı bile bile belki sevilirim umuduyla ilişkiletimi sürdürdüm hep....ve hep aradım...telefon bekledim ....aradım....telefon bekledim...küçük düşmenin acısına yatıştırıcılarla dayanabiliyordum....haftalarca aylarca uyudum....cinsel açıdan hiç orgazm olmuyordum cinsellik benim için bir araçtı.sizinle yatıyorum siz de beni bırakmayın....misali...
    Ahme tAltan'ın 11 Mart 2006 tarihli, yalnız kadınlar başlıklı yazısını okumanı öneririm.

bende çocukluğumdan beri borderline hastasıyım kardeşlerimde öyle. ailedeki ilgisizlikten böyle olduk. ben evliyim. ikinci evliliğim ama hala boşluk içindeyim.sadece beni sevmediklerini düşünmekten hiç bir şekilde kendimi alamıyorum. ve diğer bildiğiniz tüm belirtiler bendede mevcut. devlet hastanesinde tedavi olma imkanım var sadece. erenköy hastanesine gideceğim. birbirimize yardımcı olalım arkadaşlar. bir borderline yı ancak bir borderline anlayabilir çünkü
    En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar, Herkesin günü bir diğerinden daha aydın olması dileğiyle..

Karar Dönemi

Mrb arkadaslar netten araştırırken borderline ile ilgili bir tek forum olarak burayı buldum.Bende borderline olduğumu keşfettim ve hayatımın tam bir zindan olduğunu söyleyebilirim.acaba bana izmir de bu konuda iyi bir psikiyatrist tavsiye edebilirmisiniz,tskler

Karar Dönemi

herkes hoşgeldi bnce biribirimizle irtibat halinde olmamız farkındalımız arttıracaktırkonusmak isteyen herkes yazabilir nerden oldugu önemli deil bn borderlinımn hayatımı mahvetmeye devm edişinn 8 .yılını yaşıyorum daha beni ne kadar bitirir bilemiyorum hepimize geçmiş olsun

Karar Dönemi

Bir borderline magduru olarak son 6 aydir surekli bu bozukluk ile ilgili arastirmalar yapiyorum. Ve size sunu soyleyebilirim ki, bu bozuklugun kendisinde oldugunu kabul eden insanlar bana gore yolu yarilamis demektir. Bu rahatsizligi yenmek istediginizde, uzerine gittiginizde, kendinizi tanimayi, hislerinizi, duygularinizi, kim oldugunuzu vs bu konular ile ilgili dusunup kafa yormaya basladiginizda yolun ikinci yarisini da gecmeye baslamissinizdir demektir. Bu rahatsizlik tedavi edilemez degildir bunu aklinizdan cikartmayin. Ve kendinize güvenerek bu isten siyrilabileceginizi de unutmayin. Size ilk basta onerebilecegim kitaplar var. Bence okuma aliskanliginiz yoksa ve maddi durumunuz da el vermiyorsa yani terapi icin, okuma aliskanligi edinin. Sema terapi ile ilgili bir cok kitap var. Ilk onerebilecegim de hayati yeniden kesfedin isimli kitap. Tabi dertlesebilecek, sizi anlayabilecek bir dost edinmeye gayret gosterin.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12