Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Borderline hastalığı ve biz ne yapabiliriz?

Karar Dönemi

Standart Borderline hastalığı ve biz ne yapabiliriz?

Arkadaşlar 13 yıldır borderline hastalığıyla pençeleşiyorum.Psikoterapi almaya başladım.Drum yalnız kalmayı öğrenene kadar hayatımda kesinlikle birinin olmaması gerektiğini söyledi.o kadar kötü şeyler yaşadım ki anlatamam majör depresyon akabinde intiharı çok düşündüm.şimdi yalnızım ve derin bir boşluktayım.bu hastalığı yaşıyanlar varsa bilgi paylaşım içine girelim.

Banned

Neler yaşadınız ve bunlardan neler çıkardınız ne kadar kendinizi kontrol edebilirsiniz.canınız dışarı çıkmak istedi evde oturmayı başarabilir misin?

Karar Dönemi auranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende de borderline teşhisi var,sorun nedir peki. 20 yıldır böyleyim. depresyon geçiriyorum ağır oluyor. sende ne tür şikayetler var ?

Karar Dönemi

yalnızlığı tölere edemiyorum.sürekli olarak boşluktayım.yalnızken ilişki arayışı içerisindeyim.ve yaşadığım ilişkiler sağlıksız bana zarar veriyor.sabahları korkuyla uyanıyorum...4 yıl hiç çalışamadım...siz neler yaşadınız?auranus kaç yaşındasın?40 lı yaşlarda geçer diyorlar...

Banned

Alıntı aylaayla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnızlığı tölere edemiyorum.sürekli olarak boşluktayım.yalnızken ilişki arayışı içerisindeyim.ve yaşadığım ilişkiler sağlıksız bana zarar veriyor.sabahları korkuyla uyanıyorum...4 yıl hiç çalışamadım...siz neler yaşadınız?auranus kaç yaşındasın?40 lı yaşlarda geçer diyorlar...
    ayla hanım, kendinize sağlam karekterli gerçekten yanınızda olan insanlarla iletişim içinde olun.Ama ilişki konusu gerçekten de dalgalı olduğu için bugün aşık olduğun sevdiğin insan 2 gün sonra ondan uzaklaşma isteği ile dolu dolu olabilirsiniz.Ben bu hastalığı taşımıyorum ama çevremde bu hastalığı yaşayan arkadaşlarım olduğundan ve onları dinlediğimden bu konuda bilgim var. Sevdiğin insanlar olursa çevrende yanlız hissetiğinde arayıp bir şeyler yapabilirsin. farklı şeyler yaparsınız.O anki ruh halinden farklı stratejilerle kurtulabilrsiniz.Aksi durumda her kötü olduğunuzda kendinizi bir ilişkinin içinde bulacaksınız ve gecici duyguyu aldıktan sonra o ilişki bitiyor.Sonra sizde pişmanlık ve yorgunluktan başka bişey kalmıyor.Doktorunuzla iliştişimi kesmemek tamamen iyi oldum bitti dememek.Onu anlayıp ayak uydurabilirsen hastalığın yokmuş gibi hayatına devam edebilirsin.

Karar Dönemi

nasıl anlatsam...nerden başlasam....çoğu zaman cinsel anlamda kullanıldığımı bile bile belki sevilirim umuduyla ilişkiletimi sürdürdüm hep....ve hep aradım...telefon bekledim ....aradım....telefon bekledim...küçük düşmenin acısına yatıştırıcılarla dayanabiliyordum....haftalarca aylarca uyudum....cinsel açıdan hiç orgazm olmuyordum cinsellik benim için bir araçtı.sizinle yatıyorum siz de beni bırakmayın....misali...

Karar Dönemi

son yaşadıklarımdan bahsediyim biraz , sadece cinsellik olan bir ilişkide sevilmeyide bekliyodum..ona rahatsızlığımdan bahsettim...buna rağmen cinselliği benimle sürdürdü bir süre daha terk edilirim korkusuyla onunla yatıyor yattıktan sonra da haftalarca üzüntüden yataktan çıkamıyordum çünkü beni aramıyordu.en sonunda bu yaptığının ahlaki bir suç olduğunu kanunlar açısından nasıl değerlendirildirildiğini bilmediğimi söyledim çünkü kendisi drdu.kendisini özellikle bir daha aramamamı söyledi...sevinçten havalara uçmuştum...bana zarar veren bu patalojik durumu ben bitiremiyordum o bitirmişti.daha doğrusu ben ona bitirtmiştim.kanunlardan falan bahsedince malum...
    şimdi ki durum...iki yıl önce hoşlandığım biri vardı...şu anda evli olduğunu öğrendim..yakışıklı ve kariyer sahibi...2 yıl önce bir kaç bişey danışmıştım ama benimle istediğim şekilde ilgilenmedi.evli olmasına ve benimle ilgilenmemesine rağmen acaba ona ulaşabilir miyim benimle flört eder mi ..beni sever mi..benimle ilgilenir mi..ona nasıl ulaşabilirim...1 haftadır netten resimlrrine bakıyorum.ve şunu biliyorum ben bu kişiyi hiç tanımıyorum ve içimde ki istek dürtü onunla ilgili değil...olur da onu ararsam...reddedilmek canımı çok yakıcak...bazen bir silahla öldiriyim diyorum kendimi...kurtılıyım bu çileden bıktım artık...

Banned

En sevdiğiniz arkadaşınız kim? Saplantı halini aldığını gördüğün an biraz geri durma duygusu oluşuyor mu? Malesef insanlar böyle bu yüzden hayatına ilk başta Dost al.ilişkiyi rafa kaldır.iradeni güçlendirene kadar.verebilecek tavsiye bir sürü var ama öyle birşey ki senin kendini bir tür eğitmen gerek.aynı şekilde bir arkadaşım vardı
    Kendisi 28 yaşında bir bayandi.gece saat 12 de çağırıyor erkek arkadaşı kızın zayıf noktasını biliyor.ben gitme yapma deneme rağmen giderdi.sabah gelir çok haklıydın gitmemem gerekirdi derdi.sende önemli olan kilit noktalarda karar vermen sağlam olsun.

Banned

Alıntı Taz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşının zayıf noktası neydi?
    Terkedilme yanlız kalma korkusu.

Karar Dönemi

borderlinelardan bahsediyoruz kadınlardan değil.terkedilme olasılığı bir bordrrline ı can evinden vurmaktır.

Sayfa 1/2 12 SonSon