Lütfen kimse bu yazımı öyle tavsiye niteliğinde görmesin ama benim fikrim intiharı düşünen her insnaın tedavi edilmesi gereklidir görüşünün aksine bazı insanların intihar etmesine fırsat verilmeli hatta bunu kendi yapamıyorsa ötenazı hakkı var olmalı.Kimi insan vardır ki onarılamaz şeyler yaşamış olabilir.Hayat onun için zevk ve eğlenceden ziyade bir zindan olmuş olabilir.80 yaşındaki bir insanın hastalıktan kıvranırken eminim hepiniz de diyorsunuz ki, ölse de kurtulsa. Ben de bu görüşteyim, 80 yaşında olup hayattan nasıl bir tat alabilir hadi aldı, gerçekten yaşamak için okadar acı çekmeye değer mi? eğer doğmadan önce bana sorulsaydı doğmayı ister misin? Kesinlikle hayır cevabım olurdu. Bir insanın yaşaması için nasıl bir sebeb olabilir ki? nasıl bir güç onu hayata bağlar? sevgilisi? maddi olanakları? eğitim kariyeri? lüks araçlar? sevgi? yardım severlik duygusu? Ben bunların hiç birisinin hayata yaşamak için yeterli gerekçe olmadığını düşünüyorum. Bir insanın yaşamını verdiği şeyler çok daha yüksek bişey olmalı. 100 kişi işkence edilecek senin ölümünden sonra bu yüzden yaşamalısın deselerdi ancak bu hayat çekilebilirdi.Ancak ozaman gönül rahatlığı ile 100 kişiyi kurtarmanın sevinci ile yaşamaya bağlı olabilirdim.

Hiç onca yazarın intiharını düşündünüz mü? Jack London ,Sylvia Plath Virginia Woolf, aklıma gelen intihar eden yazarlar. Sizce bunlarda o hasta dediğimiz kategoriye mi girer? Benim için yaşamak neyse doğmak neyse intihar da bir okadar doğal,Bizim korktuğumuz intihar veye ölüm deği, tamamen ölümden sonraya atfedilen korkulardır.O korkular yüzünden ölüm ile ilgili her şeyi kötü olarak algılıyoruz.Bir hafta önce genç yaşta bir tanıdığımız 1 haftada zatürye olup, bitkisel hayat bağlandı.Düşünebiliyor musunuz? onca hayatın pisliğinden arınıp gitti! Bundan sonra acıları görmeyecek ağlayan insanları sokakta kalanları? işten kovulanları, altında lüks aracıyla mendil satan cocukları aşağılayan yüzleri görmeyecek! Ölüm bazen bir arınmadır. Çamurun içinden çıkıp giden bir şey gibi.NEyse işte... bide intihara özendirmekten ban alıyorum