8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Bir bakarmısınız?

Karar Dönemi

Standart Bir bakarmısınız?

Öncelikle konuyu ikinci kez açıyorum özür dilerim. Arkadaşlar bugün doktora gittim. Önceden Sosyal fobi için gitmiştim 2 ay düzenli hap kullandım 3 çeşit haptı ama 2 ay sonra bıraktım. Sosyal fobi devam ediyordu. Ayrıca Okb(takıntı) vardı Okb için hiç doktora gitmemiştim. Bugün ilk defa gittim hem Sosyal fobi hem Okb için gittim. Dediki 1 yıl boyunca düzenli olarak hap kullanacaksın hem Sosyal fobi hem Okb için dedi ve 1 ayda bir geliceksin dedi. Şimdi bana Selectra 50mg ve tranko-buskas ilaçlarını verdi. Şimdi size sorum şu 1 yıl boyunca düzenli olarak hiç eksik yapmadan bu hapları kullanırsam ayrıca ayda 1 doktora gidersem bu Sosyal fobi ve Okb tamamen geçer mi? Ayrıca Selectra 50mg'nin üstünde İlk 1 hafta yarım sonra Akşam yemekte Tok diyor ve Tranko-buskas'ın üstünde Gece 10dada(aynen böyle yazıyor) 1 tane Tok yazıyor bunları anlamadım nasıl kullanıcam bunları bunlar ne anlama geliyor bilen varsa yanıtlayabilirmi? Çok teşekkür ederim.

Okb takıntım şunlardı:

Nerde bir sayı görsem o yaşta öleceğim aklıma gelirdi.
    Odadan çıkarken aklıma kötü bir olay gelse olucak gibi geliyordu.
    Cuma günleri ve Akşam ezanı saatlerinde dua kabul olur derler ya aklıma bir olay gelse kesin olucak gibi geliyordu.
    Yolda diyelim iki kaldırım var mavi kırmızı. Ben maviye basıyorum hep. Eğer kırmızıya basarsam ölürüm gibi geliyordu.
    Bir şeyi 3 kere yaparsan kesin olur. Hani Allahın hakkı 3 ya ordan takıldı galiba.
    Acaba kendi cinsime ilgimi duyuyorum.
    Bir yerde bir şey yaptım hemen içime doğdu kötü bir şey olucak.
    Ya da şehir dışına çıktım acaba bu son çıkışımmı.
    Hep kötü düşünüyorum kötü olucak. Kötü kötüyü çeker gibi saçma ve gereksiz ama rahatsız edici şeyler vardı.

Sosyal fobi ise:

Yüz kızarması
    Heyecanlanma
    Titreme
    Terleme
    Kekeleme
    Göz kaçırma ve Kaygı vardı. Ama Sosyal fobi eskisi gibi çok değil azaldı.

Lütfen cevaplar mısınız?

Banned

Bu konuda bir bilgim olmadığı için bir şey yazmıyorum ben ama illa ki bilenler vardır gördüklerinde cevap verirler mutlaka. Yine de size tavsiye olarak şunu söyleyebilirim doktorunuzun dediklerini yapın ve iyi olacağınıza inanın.

Karar Dönemi

Alıntı sessizsakin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda bir bilgim olmadığı için bir şey yazmıyorum ben ama illa ki bilenler vardır gördüklerinde cevap verirler mutlaka. Yine de size tavsiye olarak şunu söyleyebilirim doktorunuzun dediklerini yapın ve iyi olacağınıza inanın.
    Peki teşekkür ederim

Banned

Alıntı pladsh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki teşekkür ederim
    Rica ederim

Karar Dönemi

Sevgili arkadaşım ilk soruna cevabım,, sen düzenli olarak doktora git ve kafana göre sakın hap bırakma herşey doktor kontrolünde olsun. Benmde sana bir sorum var. Kaç aydır ya da senedir okb var tanı ne zaman kondu.?

2.soruna cevap veremiycem sonuçta ilaç dozları en sağlıklısı doktorunu arayıp sorman

Yazdığın takıntıları hemen hemen okbsi olan herkes aynını ya da benzerini yaşıyor.Biri biter biri başlar takıntıların hatta sonra dersin ki yahu ben bunumu takmışım kafama dersin çünkü beynin o an başka takıntıyla uğraşır öncekini sende saçma buluyosundur.. Ben 5 senedir bu hastalıkla uğraşıyorum..İstediğini sorabilirsin tecrübeliyim baya

Sosyal fobinin azalmasına çok sevindim..İnsanlardan sakın ha kaçma aksine insan içine çık ve kendini şöyle dee ben kıymetli ve değerliyim..Kimsenin içinde kötü duruma düşer miyim acaba diye düşünme..Varsayalım komik duruma düşecek bişey yaşadın ilk sen gül kendine rezil mi oldum diye düşünme kendinle hep barışık ol..
    Keşke SEN olmasaydın ben o zaman çok başka BEN olurdum..

dreamer8
    Guest

Dünyadaki bütün hastalıklar sende toplanmış adeta dostum. Listelemiş, irdelemişsin sistematik şekilde. 3 kere dokun sakatlan, iki kere yıka- kaza yap vs. tarzı takıntılarına gelince. Bu takıntıların emir cümlelerini yerine getirmediğinde, korkulan sonucun olmadığını görürsen defalarca, demek ki hiç bir ehemmiyeti yokmuş deyip takıntılarını çöpe atman gerekir. Korkulan olmuyor, olmayacak. Şeytanın seni ele geçirmesine izin verme, hiçbir doktor, ilaç, ameliyathane çare olamaz sonra. Geçmiş olsun.

Karar Dönemi

Alıntı güneş1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşım ilk soruna cevabım,, sen düzenli olarak doktora git ve kafana göre sakın hap bırakma herşey doktor kontrolünde olsun. Benmde sana bir sorum var. Kaç aydır ya da senedir okb var tanı ne zaman kondu.?

2.soruna cevap veremiycem sonuçta ilaç dozları en sağlıklısı doktorunu arayıp sorman

Yazdığın takıntıları hemen hemen okbsi olan herkes aynını ya da benzerini yaşıyor.Biri biter biri başlar takıntıların hatta sonra dersin ki yahu ben bunumu takmışım kafama dersin çünkü beynin o an başka takıntıyla uğraşır öncekini sende saçma buluyosundur.. Ben 5 senedir bu hastalıkla uğraşıyorum..İstediğini sorabilirsin tecrübeliyim baya

Sosyal fobinin azalmasına çok sevindim..İnsanlardan sakın ha kaçma aksine insan içine çık ve kendini şöyle dee ben kıymetli ve değerliyim..Kimsenin içinde kötü duruma düşer miyim acaba diye düşünme..Varsayalım komik duruma düşecek bişey yaşadın ilk sen gül kendine rezil mi oldum diye düşünme kendinle hep barışık ol..
    Aslında ilaç kulanarak aynı zamnda takıntıda yenilebilir. Hani şöyle yapmassan öyle olur diyor ya inadına onu yaparsan aslında olmaz ama akygın var işte üstüne gitcen kolay değil evet ama ilaç yardımı terapi yardımı ve yavaş yavaş takıntı üstüne gidersin atlatılır diye umuyorum. Saol

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünyadaki bütün hastalıklar sende toplanmış adeta dostum. Listelemiş, irdelemişsin sistematik şekilde. 3 kere dokun sakatlan, iki kere yıka- kaza yap vs. tarzı takıntılarına gelince. Bu takıntıların emir cümlelerini yerine getirmediğinde, korkulan sonucun olmadığını görürsen defalarca, demek ki hiç bir ehemmiyeti yokmuş deyip takıntılarını çöpe atman gerekir. Korkulan olmuyor, olmayacak. Şeytanın seni ele geçirmesine izin verme, hiçbir doktor, ilaç, ameliyathane çare olamaz sonra. Geçmiş olsun.
    Haklısın insan en büyük savaşı kendisiyle veriyor korkarsan kaçarsan büyür ve ben ilaç kulanarak aynı zamnda takıntıda yenilebilir. Hani şöyle yapmassan öyle olur diyor ya inadına onu yaparsan aslında olmaz ama akygın var işte üstüne gitcen kolay değil evet ama ilaç yardımı terapi yardımı ve yavaş yavaş takıntı üstüne gidersin atlatılır diye umuyorum. Saol