Sayfa 4/8 İlkİlk 12345678 SonSon
79 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Aldatıldım

Karar Dönemi

İlginize teşekkür ederim. Hiç tanımadığınız biri için endişelenmek üstüne psikolog arkadaşınıza benim için fikir sorma zahmetine girmenizi mahçubiyetle karşılıyorum. Teşekkürler. Şu an çocuklarım çok küçük henüz konuşamıyorlar. Onlar için hukuki bir mücadele hazırlığındayım. Umarım bahsettiğim nedenlerden velayetleri bende kalır. Diğer türlü sonuçları düşünemiyorum. Sırf bu yüzden eşimede ağır bir tazminat davası açtım velayet konusunda son koz olarak kullanacağım.

2 gündür işe ara verdim çocuklarımlayım. Annemin onlara sevgiyle bakması içimi biraz ferahlatıyor. Eşim ya ailesinden yada utancından çocuklar için bir talepte bulunamıyor. Dava sürecinde Çocukları ne sıklıkta ne kadar süreliğine vermeliyim diye düşünüyorum. Geçen ctesi p. Tesiye kadar verdim. Sıkıntı çıkmadı.

Banned

Alıntı alpha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginize teşekkür ederim. Hiç tanımadığınız biri için endişelenmek üstüne psikolog arkadaşınıza benim için fikir sorma zahmetine girmenizi mahçubiyetle karşılıyorum. Teşekkürler. Şu an çocuklarım çok küçük henüz konuşamıyorlar. Onlar için hukuki bir mücadele hazırlığındayım. Umarım bahsettiğim nedenlerden velayetleri bende kalır. Diğer türlü sonuçları düşünemiyorum. Sırf bu yüzden eşimede ağır bir tazminat davası açtım velayet konusunda son koz olarak kullanacağım.

2 gündür işe ara verdim çocuklarımlayım. Annemin onlara sevgiyle bakması içimi biraz ferahlatıyor. Eşim ya ailesinden yada utancından çocuklar için bir talepte bulunamıyor. Dava sürecinde Çocukları ne sıklıkta ne kadar süreliğine vermeliyim diye düşünüyorum. Geçen ctesi p. Tesiye kadar verdim. Sıkıntı çıkmadı.
    Hiç tanımasak da bu hepimizin başına gelebilir.Bu yüzden yabancı tanıdık farketmez.Eğer yardımcı olabileceğimiz bir şey varsa daima oluruz.Eşinizi iknaya yönelik çalışın. İstediği zaman gelip görebilir maddi anlamda kendisine destek çıkabileceğinizi ve ailesinin yanında çocuklara sıkıntı olabilir yönünde ikna etmeye çalışın. Eşinizin talepte bulunmamasını bir köşeye bırakın kendisine de söyleyin, elimden geldiği kadar sana maddi destekte bulunurum.Sadece sende çocuklar için ortak fikirlere uy, biz artık bir araya gelmesek de düşpünmemiz gereken çocuklarımız var deyip onu ikna edin. Davalar olursa tazminat olursa malesef karşılıklı yıpranır ve cocuklarda zarar görür.Kim kazanır veya kaybeder bilmem ama iki tarafta kaybeder benim gözümde o aşamaya gelirse.Söylediğim gibi yapıcı olmanız durumunda şuan duygusallık içinde olan eşiniz yumuşar diye düşünüyorum.

Karar Dönemi

bir annenin çocuklarından ayrı kalması ve bunun için hiçbirşey yapamıyor olması çok üzücü değil mi ? aslında parça parça anlattığım için konu biraz karışık gidiyor. çocuklar için girişimlerimi süreç içinde anlatmaya çalışayim.

olay gecesi eşimin babasını çağırıp sağsağlim kızını kendisine teslim edip durumu izah ettim. eşimin intihar girişiminde bulunduğunu dikkat etmesi gerektiğini söyleyip olayın sessiz sedasız bitirilmesi gerektiğini artık o ortamda bulunmak istemediğimi söyleyip çocuklarımı alıp annemin o an bulunduğu yazlık evime geldim. eşim kısa bir baygınlık geçiriyordu hızla çocuklara bi kaç eşya alırken eşim ancak asansöre bierken ardımdan bağırdığını hatırlıyorum.

1 hafta yazlıkta kaldıktan sonra eşim kısa bi telefon görüşmemizin ardından bir dolmuşa binip akşam saati yanımıza geldi. iyi niyetli konuşmamdan cesaret aldığını özür dilemek izah etmek için geldiğini söyledi yalan söylediği çıkınca sustu. çocuklarıyla bir odada kalmasına mecburen izin verdim. sabah olduğunda onu çocukların başında dizleri üstünde duruyorken buldum. artık gitmesini söyledim.çocuklarıda götürmek istedi yalan söylediği için öfkeliydim izin vermedim.

aynı gün akşama doğru içim hiç rahat olmadığından onu babasının telefonundan arayıp yarın çocuklarını sana getireceğim dedim. neden sabah bırakmadın dedi durumu açıkladım. bu tavrıma karşılık senden hiç bir beklentim olmaksızın eğer çocuklarımdanda beni mahrum etmeyeceksen onlarında velayetini vererek boşanmayı kabul ediyorum dedi. ertesi gün çocukları yanıma alıp yola çıktım yarı yolda arayıp aşşağı inmesini çocukları getiriyor olduğumu söylemek için aradım.telefonu babası açıp hakaretler etti. bahsettiğim gibi çocukları getiriyorum lafını edemeden 10 dk katlandım . telefonu kapatmak zorunda kaldım. tekrar aradığımda bu sefer annesi babası abisi koro halinde küfürler ediyorlardı babasına zar zor çocukları getiriyorum kızınız bahsetmedimi nedir sizin bu haliniz dedim. yalan söylüyorsun diye bağırdı annesi. yemin ediyorum inanmadıkları gibi babası o çocukları almayı bilirim dedi. bende gücün yetiyorsa gel al hadi diyip kapadım . abimin evine geçtim durumu anlattım. bi kaç gün öncesi boşanma davası açması için avukata vekalet vermiştim avukat tazminat davasıda açmamı tavsiye etmiş kabul etmemiştim. o an çocukları almak için geçici karar çıkartabileceklerini düşünüp avukatı arayıp tazminat davası içinde talimat verdim. çok kızgındım ve artı çocukları bir şekilde alabilirlerse bunu koz olarak kullanabileceğimi düşündüm.

bu zamandan sonra hiç bir ses seda çıkmaksızın bir hafta geçti. çocukları abimin evine götürüp yengeme arayıp eşimi çağırmasını çocukları görmesini istedim. yengem arayıp 1 saat konuştu eşimle ancak bi kaç kelime konuşabilmiş. sakinleştirici kullandığını acillik olduğunu gelemeyeceğini söylemiş. annesi alıp telefonu benim kızını dövdüğümü idda etmiş hatta intihara kalkışan kızını öldürmeye teşebbüs ettiğimi söylemiş. yengemde kızınızın yaptığı yanında iki tokatınmı hesabını soruyorsunuz kaldıki kızınız bir tokat yemedi bilakis hayatına kast etmiş ve benim egel olup babasına teslim ederkende bu durumumdan bahsettiğimi hatırlatmış.

bi hafta 10 gün daha geçtiğinde kızkardeşim dayanamayıp aramış eşimin çocuklarını görmek için neden hiç bir girişimde bulunmadığını zaten daha önce sorgusuz sualsiz gidip rahatça çocuklarını gördüğü halde neden tekrar gitmediğini sormuş hatta hiç durumlarını merak edip aramamasını sorgulamış. onada aynı hikayeler anlatılmış.

bi kaç gün geçti geçmedi bana uzaklaştırma karar çıkarıldığını gelen tebligatla öğrendim. bu kararla birlikte artık eşime ulaşmamak gerekiyordu. hatta yakınlarım bile arasa bunu delil sayıp beni suçlayabilirlerdi. bir anlamda çocuklarını görebilmesi için artık elimiz kolumuz bağlanmıştı. bir gün sonra avukatım arayıp karşı tarafında avukat tuttuğunu ve anlaşmalı boşanma talepleri olduğunu iletti. bu durumda 3. şahıs süt liman bu işten yakasını kurtaracaktı.eşimin ailesinede öfkeliydim bu onlara bir ödül gibi olurdu kaldıki talepleri bile olacaktı ve bir avukatın dahil olduğu bir davada hiç bir beklenti olmaksızın anlaşmalı boşanmak diye bir şey olmayacağıda kesindi ve ödün vermek istemedim. her şey ortaya çıkarılmalı ne var ne yoksa herkes öğrenmeliydi.soru işaretleriyle geçecek bir ömür kim isterki ? telefonunu alıp avukatlarını aradım. isterlerse kendi nezaretinde ve şmzasıyla onaylayacağı bir belge ile çocuklarımı bi kaç günlüğüne eşime vermek istediğimi ilettim tek şartım çocukları eşimin teslim almasıydı. olumlu yanıt gelince sözleşilen saatte çocuklarımı teslim etmek üzere avukatın ofisine gittim. ben daha erken gelmiştim gerekli belgeyi yazması için katibe isdeiğim şeyleri söyledim. o sırada eşimle abisi geldi. eşim bulunduğum odaya giremedi. çocuklarda yanımdan ayrılamayınca alıp çocuklarımı yanına geçtim. kısa bir baygınlık geçirdi sonra çocuklarına sarıldı. çocuklar kaçıştı oyun oynamaya dalınca başı önünde eğik bitkin halde duruyorken başını okşadım. artık güçlü olacaksın dedim. bir hata yaptın bedelini ödüyorsun ve seni çocuklarınla cezalandırmak haddime değil dedim. çocuklarımız için bir araya çok geleceğiz ve onlar için her konuda yanında olacağım dedim. artık güçlü ol ki şu an çocuklarımı sana içim rahat emanet edebileyim dedim. tekrar eğik başını okşadım elimi kapıp ancak öpebildi. müsade etmeme gibi bir şansım olmadı. belge geldi imzaladım ve çıktım. daha sonra çocukları o getirmedi babası ve abisi getirdi babasıyla görüşmek istemedim ayrı bi yerde durdu abisi verdi ve alıp çocuklarımı geldiö. bu olaydan bir hafta sonrası yani bu güne kadar hala ses soluk çıkmıyor. bu arada evi boşalttı ailem ve kendisinin eşyalarını bıraktılar. ev sahibine rica ettim eşyalarını almaları için aradı. almışlar eşyalarını.

yine çok karmaşık ve uzun uzadıya oldu kusura bakmayın.

Karar Dönemi psikolock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yazınızı noktasına virgülüne kadar okudum .. böyle bir olayı yaşamanızdan üzüntü duydum . Ama durumu kavrayış şekliniz gerçekten mantıklı,makul,doğru aynı zamanda zor olan .. Yaklaşımlarız gayet İyi. Afetmenizi önermem tekrar birlikte olsanız dahi .. Sizin şimdilik ilk işiniz bu durumu çocuklarınıza olabilecek en ideal şekilde açıklamanız . unutmayın sizin eşiniz onların annesi.. anneden mahrum bırakmayın kesinlikle ama kesinlikle .. bunun yanında çoçuklarınıza ilginizi sevginizi verin yoksa ilerde sonuçları kötü olur
    “Her şeyin sonunda, canımızı en çok acıtacak olan, düşmanlarımızın sözcükleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.”

Karar Dönemi

Malesef çocuklarım henüz konuşulacak ve anlattığımı anlayacak yaşta değiller. Zamanı geldiğinde olabildiğince gizlediğim bu hususu anlatmayı düşünmüyorum. Ancak farklı şekilde ayrıldığımızı açıklayabilirim..

Karar Dönemi

Allah yardımcınız olsun gerçekten cok zor bi durum cocuklar biraz daha büyük olsaydi keske.

Karar Dönemi

Amin. Herşeyin hayırlısı belki çocuklar biraz daha büyük olsaydı şu an bu travmayı 3 kişi yaşıyor olurduk.

Karar Dönemi

o da doğru ama bu yasta ordan oraya savrulmak kolay olmayacak onlar için.

Karar Dönemi

bunun için elimizden gelen en iyisini yapacağız . olabildiğince gezmek eğllenmek gibi bir rutine çevireceğiz. tabi bu benim kurgularım bakalım eşimin ailesi bu durumda nasıl bir yol izleyecek .

Karar Dönemi

Allah kolaylık versin inşallah bu süreci siz ve çocuklarınız en az hasarla atlatırsınız.

Sayfa 4/8 İlkİlk 12345678 SonSon