Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: Yabanci Dizi-Film Bagimliligi

Karar Dönemi

Durduramıyorum ki. Bedelini ödeyecek olan sensin derken ne demek istedin?

dreamer8
    Guest

Bedelini ödeyeceksin abicim. Beynin oksijensiz, başın gökyüzüsüz, gözlerin ışıksız, omurgan şekilsiz kalacak. Kopacaksın yavaş yavaş hayattan. Bitkiler alemine doğru serüvene çıkarken, günlük hayatın enstantanelerini de bir filmin karesiymiş gibi, pasif, robotça ve iradesizce izleyeceksin, yanlış anlama ama Türkçede biz buna mallaşma diyoruz. Çok oyun oynayan çocuklar, telefon bağımlıları, film müptelaları böyledir. Aşırı olan herşey bedelini ödetir, sen unutsan da o unutturmaz kendini. OZ gibi dizi var mı ya? Bu arada dün Slovenka filmini izledim. Beğendim filmi.

Banned

Bence abartıyorsun Dream benim de 20 olmasa da çok sayıda yabancı dizileri takip ediyorum.tek farkı aynı diziyi tekrar izlemem mümkün olmaz.sporunu da yap derslerle ilgilen biraz hayata da katıl dizi izlemekte birsey kaybettirmez.Normal hayatta bulamayacagım bir bakış acıları dizilerden yakaladım.

dreamer8
    Guest

Benim de her gün bir adet yabancı sinemam var. Ben de bir sinemaseverim. ama günde 4 bölüm dizi ya da 3 film gerçekten fazla. Kaldı ki aynı sinema ya da diziyi iki kere asla izlemem zaten. İnsan bildiği bir sahneyi izleyerek nasıl bir merak, nasıl bir ilgi duyabilir ki? Önerim günde bir sinema ya da bir bölüm dizi. Bir bölüm dizi 45-60 dk, bir sinema en az bir buçuk saat sürüyor zaten.

Banned

Bence de günde bir tane yeter. Her şeyin fazlası zarar

Banned

savunma mekanizmasının gelişmesi için yaptığı şeyin çok kötü olduğunu düşünürseniz elindeki zarardan yarar çıkaramaz..Doğrudur demiyorum okadar izlemek kötüdür ama bu kötü şu kötü diye diye tek odaklı olduk.Para kazan evlen uslu akıllı ol...hayat bundan ibaret hale geldi.Bazen çılgınlık olsun diye arkadaşımla gece yarısı otobanda hız yapıyoruz. Biraz kurallı olmamak ta da fayda var. yoksa insan belli süreden sonra patlak veriyor.ARkadaşa da diyorum ki işi gücü bırakma. herşeyi yap. işini okulunu dizini izle herşeyden bir tat al.Tek renk tek koku teklik olmuyor bazen acınında gerekli olduğunu düşünüyorum.tuzlu yemeğinde..böyle yani düşüncem...

Karar Dönemi

Hayattan kopuk değilim. Sadece eve gelince kendi çekirdeğime kapanıyorum. Evde her gün kavga her gün sorun her gün bisey çıkıyor. Ben de odamdan çıkmıyorum. Sadece gerçeklik çok ağır geliyor. Mesela bu gece bir dizinin 5-6 bolumunu izledim. Sonra da 3-4 tane film. Sadece yanlış bir şeylerin olduğu için size yazdım. Sizde bana yazdınız. Çok
    tesekkurler. Ama izlemeye devam edicem. Azaltmaya çalışıcam ama. Normal bir insan ne kadar izliyorsa o kadar izliyeceğim.

dreamer8
    Guest

Bizim evde babam bir gün kapatın şu televizyonu da iki kelime konuşalım dedi. eyse kapattık. 10 dk sonra herkes birbirine girmişti. Gittim tv yi açtım ve biz en iyisi TV ye devam edelim, konuşunca kavga çıkıyor dedim. Günümüzde eski zamanların güzelliğini yaşayabilmek adına yapılan, yapay hamleler, yapay ahşap mekanlar ve dizaynlar, nostaljik eşyaların kullanımı ya da bu eşyalarla döşenmiş işletmeler, 50 yıl öncesini özlemle anan ve bu örfleri yaşatmaya çalışan nafile uğraşlar....Ben eski zamanları çok seven ve teknolojiden nefret eden biriyim ama bu zamanda nostalji gerçekten yapay kalıyor. Nostaljik müzikler dışında hiçbirşey beni geçmişe götüremiyor. Müziğin, kişiyi ilk dinlenildiği zamanlara götürme gibi bir etkisi var.

Banned

Konuyu açan arkadaş halisülasyonlardan bahsetmiş ki bence ne çok üzerinde durulması gereken ve insanı korkutan konu bu. Birine görünmüştür umarım.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12