Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Bipolar olduğunu nasıl kabullenirsin

Karar Dönemi

Onu birak ben o belirtilerin hepsini dibine kadar yapmiyorunm herkeste farklı etkisi bipolar ölçütü hastalığın sende hissettirdikleri sonucu onu nasıl tarif ettiğin.demek ki en cok bipolara uyuyor zaten zamaninda madde kullandığın için her bi psikolojik hastaligi ortaya karışık yaşayabilirsin.allahtan bipolar demiş.bide hepsinden olsaydı daha isin zordu.ayrica farkettim bipolar ilaçları az çok tanimlanamayan psikolojik hastaliklara da biraz iyi geliyor.yalnız hala su var bipolar cinsine göre ilaçsız dönemi de oluyor.ama standart şeker hastasi gibi dayıyorlar gitsin ilaci sonra bipolarin dinamizmi azalinca ilaçlar ağır geliyor.psikiyatr eşliğinde belli süreler de ara verilip baslanmali ki ben ilacsiz yendim diye atlayıp sonra kendini yatis hastasi olarak bulanlar çoğalmasın ilaclarini azalt ara ver ama yamaen kopma

yıllar önce Amerikanın beni takip ettiğini, televizyonlarda hep benim oynadıgımı sanıyor, haşa tövbe Allahın yardımcısı oldugumu ve insanların ölüm tarihlerini bildiğimi sanıyordum, yakınlarıma senin ölüm tarihini söyleyecegim diyordum, zihnim o kadar ardarda düşünüyorduki düşünmekten sanki aylarca taş taşımışım gibi yoruluyordum. zyprexa kullandım kısa süreli, sonra zihnim hızlıca normale dönmeye başladı. ama ben en başından beri beynimde bir sorun oldugunu kabullendim ve ilaçlarımı aksatmadım. şu an da da düşük dozda ilaç kullanıyorum. şu an o günlerimdeki halime inanın gülüyorum. Allah kimseye yaşatmasın, hem zor ama hem de çok değişik, hastalıgımı çok arastırmadım, ilaçları da , doktorlarıma güvendim ve ilaçlarımı içtim, şu an normal insanlar gibi yasıyorum çok şükür....

Karar Dönemi

Alıntı balalayka 333 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yıllar önce Amerikanın beni takip ettiğini, televizyonlarda hep benim oynadıgımı sanıyor, haşa tövbe Allahın yardımcısı oldugumu ve insanların ölüm tarihlerini bildiğimi sanıyordum, yakınlarıma senin ölüm tarihini söyleyecegim diyordum, zihnim o kadar ardarda düşünüyorduki düşünmekten sanki aylarca taş taşımışım gibi yoruluyordum. zyprexa kullandım kısa süreli, sonra zihnim hızlıca normale dönmeye başladı. ama ben en başından beri beynimde bir sorun oldugunu kabullendim ve ilaçlarımı aksatmadım. şu an da da düşük dozda ilaç kullanıyorum. şu an o günlerimdeki halime inanın gülüyorum. Allah kimseye yaşatmasın, hem zor ama hem de çok değişik, hastalıgımı çok arastırmadım, ilaçları da , doktorlarıma güvendim ve ilaçlarımı içtim, şu an normal insanlar gibi yasıyorum çok şükür....
    bende iyi sayılırım bu sıralar.kötü olan iyi iken iyi kötü iken berbat ve zor normale dönüyoruz.ben kendimi çabuk düzelebileceğime inandırdım. fakat ufak şeylere karşı hala dayanıklı değilim.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim teşhise önce şizoaffektif demişlerdi psikozlarim da vardı. Sonra akıl oyunlarını izledim. Kendini şizofren sanan bonolar nasıl olur bir düşünün. Seni çok iyi anlıyorum. Kişi hastalık hakkında bilgi sahibi olmalı. Kendisinin doktoru olmalı tabi doktoruna güven eli ve ilaçlarını bırakmamalı yoksa neden hastalık hakkında bilgilendirme toplantıları yapılsın. Bilgilendirme kitapçıkları kliniklerde dagitilsin . Ne olduğunu bilmek anlamlandırmak ne olabileceğine karşı hazırlıklı olmayı beraberinde getirir
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

zaten karışmış bir kafayı daha da karışıtrmaya çalışıyorlar. hele yanlış teşhisse -ki çok yüksek ihtimal, tamamen tek odak olamaz- ilaçlar çok sorunlu. psikolojik bi sorunu ilaçla tedavi edemezsin yani mantıken. meditasyon, kendinle konuşma güzel yöntemler

Banned

Alıntı balalayka 333 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tip paranoya tablosunu bende yaşadım, herşey aşırı anlamlıydı. normal boyut çok sıkıcı.

Karar Dönemi

Herhalde bir insanın kabul emekte en çok zorlanacağı şey kafadan hasta olduğunun bilincine varmasıdır. Bende bu hastalık 20 seneden fazladır var ilk üniversite yıllarına musallat oldu şimdi ise malulen emekli oldum. Açıkçası çalışırken hastalığımı o kadar dert etmiyordum şimdi emekli olduğumdan beri kendimi hayattan iyicene izole ettim. Berbat bir duygu arkadaşlar bir insanın başına gelebilecek en korkunç hastalık. Bir sürü hastalık var iken bize piyangodan en korkuncu çıktı. Aranıza yeni katıldım arkadaşlar umarım beni aranıza kabul ederseniz.

Karar Dönemi

Eski bir konu ama bende hala kabul etmiş değilim. Çok şükür şu an sağlığım çok yerinde ancak bunun kullandığım ilaçlar ile alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Lityuma başlayalı yaklaşık 6 ay oldu ama duygu durumumda neyi düzelettiğini hala ben anlayamadım. Önceki yaşamım da çok ani çıkışlar yaşadığımı düşünmüyorum, elbettiki sinirlendiğim ve kızdığım zamanlar oldu ama sürekliye bağlamadım. İş değiştiriyormuşum sürekli çalıştığım firmalara bakınca çoğunun firma bile olmadığı benim doktorum heralde anlamaz. Sağdan soldan nerden ne bilgisi aktardılar bende bilmiyorum ama bu doktora, sonuç itibari ile tanıyı aldım. Bundan sonraki hayatımı da bipolar kölesi olarak sürdeceğimi biliyorum. Depresif dönem, mani dönemi, hipomani dönemi ne kadar normal olsanda bu döngüden kaçışım zannediyorsam yok. Derdini anlatacak insanda bulamazsın.(Gerçek hastaları tenzih ederim)

Ayrıca doktorum enerjin nasıl diyor, bende bunun altındaki nedenin psikaytrik bir rahatsızlık değilde bendeki D vitamini eksikliği ve karaciğer yağlanması sorununa yoruyorum. İlerleyen zamanlarda ilaçları doktor kontrolünde bırakmayı deneyebilirim.

Herkese sağlıklı günler, haftalar ve yıllar dilerim.
    Konu stars tarafından (10-01-2018 Saat 08:49 AM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12