merhaba arkadaşlar ben 1,5 senedir bu forumun üyesiyim nice okb düşünceler gördüm ve nice hastalarla söyleşide bulundum ama hep gördümki hep bir şikayet hep bir sızlanma bu yazımı yazmakistememdeki temel sebeb bazı arkadaşların hayata umutsuz bakışları öncelikle şunu belirtmek istedikden sonra cümlelerime devam etmek istiyorum "Okb bitmeyen bir hastalık değil bitiyor ve insan okbsiz olmaz"
Arkadaşlar !
Bu okb öyle bir rahatsızlık ki bu hastalığı kişinin kendi düşünce bozukluğuyla ortaya çıkar yine kişinin kendi çabasıyla bu rahtsızlığı kontrol altına alabilir şunu bilmeliyiz ki okb olmayan kişi çok azdır bence aslında her insan bir yanı okblidir .geçen yıl izlediğim bir video da okan bayulgen in programıydı ve konukları da psikiyatr ve psikologlardı konuda okb idi programın sonlarına doğru okanın psikolog ve psikiyatırlara sorusu şu idi sizlerin takıntısı var mıdır 6 7 uzmandan sadece biri takıntım yok dedi onuda inandırıcı bulmadım bunu açıklamamda ki sebep uzmanda olsanız takıntısız olamıyoruz önemli olan takıntısız yaşamak değil takıntıları kontrol altına alabilmemiz önemli olan,bende okb ile yıllarca cebelleştim ama bu rahatsızlığın biteceği ve önümüzdeki yaşayacağımız günlerin daha mutlu dertsiz geçeceğini göreceğimiz belirtmek isterim ben yıllarca temizlik rahatsızlığı yaşadım anlatsam inanılmayacak titizlikde bir insandım banyosu 2 saat süren tabi bu sürede kafadan aşağı devamlı su dökerdim şimdi ise 4 yada 5 dakikada işlem tamam bir zamanlar bu banyo durumunun biteceğini sizler gibi umutsuzdum çünkü her yapmayacağım diye banyoya girişim ve denemem sonucu yine hüsranla sonuçlanıyordu bu da uzun süre bı takıntılarla çabalamam devam ediyordu bu ve bunun gibi takıntıların bir zaman oldu sönmeye başladı nasıl mı ?Farkındalık neyin mi farkındalığı okbnin okbnin nasıl bir yapıda olduğunu bana saldırı şekillleri saldırının ne kadar süreceği saldırıdaki güç aldığı durum ve enerjisinin ne kadar olduğu bilerek bu rahatsızlığın çözümünü yapabildim tabiki bu hastalıkla mücadelede en büyük güç kişinin kendisidir kişi okb ile savaş kararı aldıktan sonra ilk zamanlarda açıkcası söylemek gerekirse çok canı yanacak ama şunun teminatını verebilirim ki bu can yanması dakika veya saniyeler sürecek bu sizin o takıntıya ne kadar değer verdiğinizle bağlantılıdır eğer bu dertden ömür boyu yaşamak istiyorsunuz anlık davranışlar sergileyerek o an içinizi rahatlatabilirsiniz ve buhaliniz her geçen gün başka bir takıntıyla dahada artabilir ama bu acılara belli birsüre katlanmak bir ömür boyu bizleri rahatlatacağı için bir zaman bu sıkıntıya katlanıp kökten kazıyıp atmak en mantıklısıdır ve şunu bilin önce takıntılarınızı bilin ne takıntı ne takıntı değil bunu haytınzdaki takıntılarla buduktan sonra işimiz bir zaman acı çektikten sonra hayatınızdan tat almaya başlayacağınızı belirteyim şu zaman dilimi dakika,saniye,gün de alabilir ama dediğim gibi herşey size bağlı