Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
46 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: ölmek istiyorum

Karar Dönemi

Hakkını istiyorsun tamam ama bunu ne sekilde istediginde onemli sen intihar ederek gidersen senin olmayan bi cani sen almaya kalkiyorsun sence bu durum Allah icin ne derece onemli bi dusun. boyle bi hakkinin olmasinin ne onemi varki sen bu dunyan kotu diye otekini mahvetmis olacaksin yani en azindan orda mutlu olmak icin cabala demek istiyorum optimus, bunlar imtihan iste kimi zor kimi kolay. Allah sevdigi kuluna dert sıkıntı verir, onu unutmadigini onu sevdigini bu sekilde gosterir. Burda herkes senin icin konusuyor lutfen yanlis anlama. O can sana emanet ne kadar iyi bakabiliyorsan o kadar iyi bakmaya calis, bunlar sana beyninin oyunlarida olabilir suan neler yasadigini tam olarak kestiremiyorum ama dunyada hicbisey canina kiyacak kadar onemli olamaz

Karar Dönemi

Alıntı optimus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakkımı isteyince neden haksız duruma düşeyim ki. kim ne yaptıysa karşılığını görür. ben bunu karşı gelmek gibi görmüyorum. bu sefer karşılacağım şeyler katlanabileceğim bişey değil daha önce benzerini yaşadım psikolojim altüst oldu kabuslar gördüm durdum aklıma o olaylar geldikçe o olayı yaşıyormuş gibi oldum. şimdiki daha zor. bunlarla karşılaşmaktansa ölürüm daha iyi. kafama koydum ölmek zorundayım intihar yöntemlerini araştırıyorum dün birini denedim olmadı yapabileceğim bi yöntem bulucam
    Kardeşim 2 dknı almaz. Oku bunu...
    ARKADAŞIMIN BİRİ ÖLMEK İSTİYORDU hayatından vazgecmişti ve cok bunalımdaydı beni cepten aradı yanına gittim...çok kötü durumdaydı ve bana açıldı mesele çok büyüktü benim yüreğim dayanmazdı açıkcası ama ALLAH onun kaldırabileceği bir yükü ona yükledi ve zatende öyle..kendimi onun yerine koydum çok kötü bir durumdu..

belki kurtuluş ölmekti...elim kolum dilim bağlanmıştı ve caresiz kaldım o an..ben yanından ayrıldıktan sonra bir çılgınlık yapabilirdi..ama beni dinlerdi severdi sayardı..bakara süresindeki kendinizi öldirmeyiniz ebedi cehenneme girersiniz ayetini okudum ona duraksadı ve ben bir kapı yakalamışken peygamberimizin buyurduğu sözler aklıma geldi ve derin derin anlattım..sizinlede paylaşayım ki kimse kendini öldürmesin aklına bile getirmesin vazgecin

Bir kimse, Peygamber efendimize gelerek: -İzin ver yâ Resulallah, ölümümü temenni edeyim. Peygamber efendimiz:
    -Ölüm öyle bir şeydir ki onun için hazırlıklı ol! Yol uzun, azık ister. Ölümü temenni edenin on hediye hazırlaması lazım.
    O kimse sordu: Hediyeler kime yâ Resulallah?

Peygamber efendimiz buyurdu:
    1- Azrail’in hediyesi.
    2- Kabrin hediyesi
    3- Münker ve Nekir’in hediyesi.
    4- Mizanın hediyesi.
    5- Sırat köprüsünün hediyesi
    6- Malik’in hediyesi.
    7- Rıdvan’ın hediyesi.
    8- Rûhun hediyesi.
    9- Peygamberinin hediyesi.
    10- Rabbinin hediyesi.

- Bu hediyeler nelerdir, ya Resulallah?

Azrâil’in hediyeleri dörttür:
    1- İyi huylu olmak.
    2- Geçirdiğin ibadetleri kaza etmek.
    3- Ölüme hazırlanmak, sefere çıkacak yolcu gibi.
    4- Kalbinde Allah aşkını taşımak.

Kabrin hediyeleri de dörttür.
    1- Söz taşımayı terk.
    2- Elbiseye idrar sıçratmamak.
    3- Kur’an-ı Kerimi okumak.
    4- Salevât-ı şerifeyi çok okumak.

Münker ve Nekir’in hediyeleri;
    1- Doğru konuşmak.
    2- Gıybeti terk etmek.
    3- Hakkı kabul etmek.
    4- Tevazu sahibi olmak.

Mizanın hediyesi:
    1- Amelini ihlâs ile yapmak.
    2- Başkasına eza yapmaktan sakınmak.
    3- Güzel ahlak sahibi olmak.
    4- Allahı çok zikretmek.

Sırat Köprüsü’nün hediyesi:
    1- Gadabını yutmak, kızmamak.
    2- Takva sahibi olmak.
    3- Cemaate devam etmek.
    4- İbâdetlere ara vermeden devam etmek.
    Malik’in hediyeleri:
    1- Allah korkusundan ağlamak.
    2- Gizli sadaka vermek.
    3- İsyanı terk etmek.
    4- Anne ve babaya iyilik etmek.

Cennet meleği Rıdvan’ın hediyesi:
    1- Kötülüklerden kaçınmak.
    2- Ni’metlere şükretmek.
    3- Malını Allah yolunda infak etmek.
    4- Emaneti muhafaza etmek.

Rûhun hediyesi:
    1- Az yemek.
    2- Az konuşmak.
    3- Az uyumak.
    4- İstiğfara devam etmek.

Peygamberin hediyesi:
    1- Ehl-i beyti sevmek.
    2- Sünnete uymak.
    3- Peygamberin sevdiklerini sevmek.
    4- Sahabe-i kiramı sevmek.

Allah zülcelalin hediyeleri:
    1- Allah’ın emirlerini yapmak.
    2- Nehyettiği, yasak ettiği şeylerden kaçınmak.
    3- İnsanlara nasihat etmek.
    4- Bütün mahlûkata karşı merhametli olmak.

Bunlara hazırsan ölümü temenni et! buyurmuşlardır....

“Allah insana kaldıramayacağı yükü yüklemez” (Bakara, 2/286)

Banned

Alıntı gülbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakkını istiyorsun tamam ama bunu ne sekilde istediginde onemli sen intihar ederek gidersen senin olmayan bi cani sen almaya kalkiyorsun sence bu durum Allah icin ne derece onemli bi dusun. boyle bi hakkinin olmasinin ne onemi varki sen bu dunyan kotu diye otekini mahvetmis olacaksin yani en azindan orda mutlu olmak icin cabala demek istiyorum optimus, bunlar imtihan iste kimi zor kimi kolay. Allah sevdigi kuluna dert sıkıntı verir, onu unutmadigini onu sevdigini bu sekilde gosterir. Burda herkes senin icin konusuyor lutfen yanlis anlama. O can sana emanet ne kadar iyi bakabiliyorsan o kadar iyi bakmaya calis, bunlar sana beyninin oyunlarida olabilir suan neler yasadigini tam olarak kestiremiyorum ama dunyada hicbisey canina kiyacak kadar onemli olamaz
    Allah neden sevdiği kuluna dert sıkıntı verir anlamıyorum?. Düzenli ibadet etmeye başladım bu sıkıntılar başladı. çocuğunu seven anne baba bile onun sıkıntı çekmesini istemez. insanlar yüzünden çekiyorum bunları. onlar yüzünden uçurumun kenarındayım. Beni bu hale kimler getirdiyse öteki tarafta hesabını da onlar versin. Akıl sağlığım yerinde çok şükür olmayan şeyleri görmedim. psikolojik sıkıntım depresyon o da insanlar yüzünden

Karar Dönemi

Alıntı optimus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah neden sevdiği kuluna dert sıkıntı verir anlamıyorum?. Düzenli ibadet etmeye başladım bu sıkıntılar başladı. çocuğunu seven anne baba bile onun sıkıntı çekmesini istemez. insanlar yüzünden çekiyorum bunları. onlar yüzünden uçurumun kenarındayım. Beni bu hale kimler getirdiyse öteki tarafta hesabını da onlar versin. Akıl sağlığım yerinde çok şükür olmayan şeyleri görmedim. psikolojik sıkıntım depresyon o da insanlar yüzünden
    cunku onu imtihan ediyor isyan mı edecek intihar mı edecek yoksa tovbe edip sıkıntılarını cozmeye mi calısacak deniyor seni yani. Bak sana bi ornek vereyim Alemlere rahmet olarak gelmis bi peygamberin ummetiyiz Allahın en sevdigi kulunun hz muhammed sav oldugunu kimse inkar edemez değil mi? Ama peygamberimiz daha dogmdan yetim kadı 6 yasında öksüz kaldı 8 yasında dedesiz kaldı, nerdeyse hz fatıma haric butun evlatlarının acısını çekti bi düsün istersen bu kadar severken niye bu kadar acı cektiriyor aynı zamanda. Senin bu sıkıntılara katlanma gucun var

Karar Dönemi auranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ölümün kolayı yok,çıkar bunu aklından. bende ilk depresyona girdiğimde intihar düşüncesini yenemiyordum,bıçakla denedim bileğimi kesmeyi ama acısı işte !
    hap benzeri bişey yuttum olmadı,ailemi sürekli uyarıyordum kaldırın etrafımdaki bıçakları,ipleri,ölüme neden olabilcek şeyleri saklayın yoksa dayanamıyorum diyordum. şimdi ise çok korkuyorum,iyi ki becerememişim diyorum intihar etmeyi.çok korkuyorum intihardan,sıkıntılarım dayanılacak gibi değildi,ama zorda olsa dayandım. tekrarlarınıda yaşadım.ölümden korkuyorum açıkçası,zamnla canım çok tatlı gelmeye başladı. inşallah sende atlatırsın bu dönemleri ne diyeyim...

Banned

Ilk günkü gibi ölmek istemiyorum. intihardan şimdilik vazgeçtim. uzun süre intihar yöntemlerini araştırdım bi tane buldum ama artık ölesim yok şimdilik yaşayıp görücem.belki karşılaşacağım şeyler tahmin ettiğim kadar zor olmaz.

Banned

Alıntı gülbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cunku onu imtihan ediyor isyan mı edecek intihar mı edecek yoksa tovbe edip sıkıntılarını cozmeye mi calısacak deniyor seni yani. Bak sana bi ornek vereyim Alemlere rahmet olarak gelmis bi peygamberin ummetiyiz Allahın en sevdigi kulunun hz muhammed sav oldugunu kimse inkar edemez değil mi? Ama peygamberimiz daha dogmdan yetim kadı 6 yasında öksüz kaldı 8 yasında dedesiz kaldı, nerdeyse hz fatıma haric butun evlatlarının acısını çekti bi düsün istersen bu kadar severken niye bu kadar acı cektiriyor aynı zamanda. Senin bu sıkıntılara katlanma gucun var
    Bu aklıma gelmemişti en sevdiği insanı bunlarla imtihan etmiş ama o peygamber ben sıradan biriyim. Allah peygamber sabri versin derler bizim sabrımız dayanma gücümüz onlar kadar değil.peygamber sabri peygamberlere has bişey

Karar Dönemi

evet oyle tabiki ama neden sevdiklerini sınıyor dediğin ıcin soyledım, en sevgiliyi sınayan seni mi sınamayacak sonucta bunlar hep imtihan, evet o peygamber ama zaten belki sen onun yaşadıklarının çeyregını bile yasamadan olmek istiyorsun

Banned

Artık intiharı düşünmüyorum yaşamak istiyorum. Artık kendime inanıyorum karşılaştığım zorluklardan yikilsam bile tekrar ayağa kalkarım tekrar denerim onlar vazgecene kadar ben denemekten vazgeçmem. yapamazsın diyenler yapamayanlar ben yapabilenim yapabilirim.

Banned

Ne güzel bi haber bu Senin adına sevindim Çok doğru bir karar vermişsin emin olabilirsin Güzel bir hayat diliyorum senin için

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon