Sayfa 1/8 12345 ... SonSon
74 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: bipolarların yaşadıkları nelerdir

Karar Dönemi pasifik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart bipolarların yaşadıkları nelerdir

arkadaşlar ben ağır depresyon durumlarında başkalarının benimle ilgili düşündüklerini düşünüyorum ve çaresizlik hissediyorum sanki hiçbir şey yapmaya mecalim yokmuş gibi hissediyorum. Diğer insanların enerjilerinden çok fazla etkileniyorum sanki kişiliğim diğer insanların kişiliğine göre değişiyormuş gibi hissediyorum diğer insanlara karşı içimde aşırı bir sevgi var bunun önüne geçemiyorum diğer insanlardan beni sevmelerini bana değer vermlerini ve saygı göstermelerini bekliyorum ve gözlerinin içine bakıyorum. Duygularım ve düşüncelerim çok karışık dini duygular geliyor bazen ve bir an önce dini inanışlara ynelmek istiyorum ve kimsenin beni engellemesini istemiyorum ve hayat bundan bundan ibaretmiş gibi geliyor. bazen siyasi bir sembol gördüm mü çıldırıyorum sanki bana karşılarmış gibi geliyor bazen tuhaf düşünclerle insanlardan korkuyorum sanki onlar herşeyi biliyormuş ve beni tanıyorlarmış gbi geliyor aklıma geldikçe paylaşacağım lütfen bunları veya bunlara benzer şeyler yaşayan varsa paylaşsın

Karar Dönemi

evet pasifik tıpkısı bende de oluyor. atak esnasında insanların aklımdan geçenleri bildiklerini düşünüyorum. aynada çok vakit geçiriyorum maalesef kendimi çok beğeniyorum. bazı insanların hakkımda kötü düşüncelere sahip olduklarını düşünüyorum. çocuksu bir coşku geliyor, çok seviniyorum... biraz sonrasında dip yapıyorum moralim bozuluyor aklıma bi şey gelir ağlamaklı olurum.

Karar Dönemi 301.83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bipolar duygudurum zoukluğunda tek uçlu depresyondan farklı olarak manik atak dönemleri de olur.Kişi kendini çok heyecanlı,yerinde duramaz hisseder.Düşünceler kafasından o kadar hızlı geçer ki kişi,konuştuğu konular da her cümleden sonra cevap almayı beklemeden değişebilir.Bu dönemde kişi uyumak istemez,uyumak anlamsız gelir ve uykuya ihtiyaç duymaz.Çok enerjiktir.Aynı anda birden çok işe başlama girişimi gösterir.Hareketlidir.Öfori görülür.Bazen sanrı bozukluklarıyla beraber görüebilir ki bu anlatıığınız durum sanırım ona uymakta.Bşr uzmana danışırsanız eğer bunların önüne geçebilecek çok etkili ilaçlar var.Duygu durum düzeyindeki iniş çıkışları kontrol eden ilaçlar.Hayatınız biraz daha sakinleşecktir umuyorum.

çok teşekkür ederim 301.83 psikiyatra gidince bunlardan detaylıca bahsedeceğim

cevap yazdığın için teşekkür ederim tayfundicle ben hayatımda bir kere olmayan sesler duydum ve halüsinasyan gördüm bunları sende yaşadınmı acaba arkadaşım bana sesleniyordu ilk başta dışarı çıkıp bakmayı denedim sonra halisünasyon oluduğunu anladım bir kerede bana bakan bir gencin gözleri ve yüzü şişmiş ti gözleri büyümüştü ve bana aşağılayıcı ve korkutucu şeklide bakıyordu bunlara benzer oldu mu sende

tayfun dicle senin mesajını cevapladım ama aşağılarda görünüyor

Karar Dönemi

gördüm pasifik.. valla benimde kafamda devamlı konuşan sesler atak geçirince benim tanrı olduğumu, peygamber olduğumu, ve benzeri önemli biri odluğumu fısıldıyordu. bu kişi şeytandı ona sus diyordum içimden o da tamam tamam kızma seviyorum seni diyordu... görüntü net olmamakla birlikte bi defa gördüm, saplantı bozukluğu oluyordu normal olarak, birinin beni kalbimden bıçakladığını gördüm ve kalbim durdu az kalsın ölüyordum, kendime geldiğimde kalbim çok zayıf bi şekilde atıyordu. zor yürüyebiliyordum... nefes alamıyordum, damarlarım stresten şişmeye başlamıştı. oksijensizlikten ölüyordum nerdeyse ALLAH korudu hala yaşıyorum. intahar düşünceleri devamlı aklımdan geçiyordu, yanımdakine zarar verme düşünceleri oluyordu. bu arada 301.83 yazdıkları doğrudur heyecan bende eskiden tavan yapıyordu. çok konuşup yerimde duramıyordum, hala yerimde durmakta biraz zorluk çekiyorum

tayfundicle senin yaşadıklarını yaşasam herhalde ölürdüm karşında bir hayal görmek korkutucu olmalı. Bazen akşamları dini duygu ve düşüncelerim artıyor ve sanki islam dünyasının kurtarıcısı ben olacakmışım gibi düşünüyorum. Halbuki pek dinle ilgilenmem nedense bu düşünceler geliyor. Sanki yeni bir develetin kurucusu olmayı hakettiğimi düşünüyorum ve bununla ilgili çalışmalar yapmam gerektiği düşüncesi beynimi sarıyor.Buna benzer düşünceler bipolarda normalmidir sence...

Karar Dönemi

evet pasifik yaşadığın şeyler normaldir... bipolarlarda olan şeyler, insanlığı kurtarmaya çalışmak, önemli görevler kendine yüklemek manideyken olan durumlardır.. bide biraz okb en var gibime geldi tabi benim söylediğime bakma doktor daha iyi bilir.. bendeki bipolar karışık tip mani ve depresyon hergün oluyor.. mesela güvenim tam iken kısa bir süre sonra pısırıklaşıyorum... önce mani arkasından depresyon geliyor... ALLAH herkese sağlık versin

Banned

Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar. Gerçekten zor bi durum. Allah yardımcınız olsun.

Sayfa 1/8 12345 ... SonSon