4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Çok çeşitli sorunlarım var, sorunu anlayamıyorum.

Karar Dönemi

Standart Çok çeşitli sorunlarım var, sorunu anlayamıyorum.

Öncelikle merhaba. Bana yardımcı olabileceğiniz şekilde size birkaç bilgi vermek istiyorum. 19 yaşındayım ve sınava hazırlanıyorum. Benden beklentiler çok yüksek ve hayatımda ilk defa bir şey başaracak olmam beni aslında çok sarstı.

Kısaca sorunlarıma değinmek istiyorum, birbiriyle o kadar alakasız geliyor ki bir türlü sorunun ne olduğunu anlayamıyorum. İnsanlar beni yaptığım bu eylem ile onaylar mı, diye düşünmeden edemiyorum. Daha az önce paylaştığım bir fotoma beklemediğim tepkiler aldım , o an yüzümün kızardığını hissettim.

Bunların dışında her gece kabus görüyorum.
    Sosyal ortamlarda herkesle konuşuyorum ama ilişkim o ortamdan dışarı çıkmıyor. Yüz yüze gayet samimi olduğum insanlarla neden mesafe varmış gibi hissediyorum, bilmiyorum. İnsanlar sanki ben yokmuşum gibi davranıyor ve de kıskandıklarını düşünüyorum. O bahsettiğim arkadaşların gelip bana " çok iyi bir yeri kazanacaksın hakettin" demelerine rağmen neden onların benden nefret ettiklerini, beni kıskandıklarını düşünüyorum bilmiyorum.

Bu olaylar üst üste geldikçe hırçınlaşıyorum. Karamsarlık üzerime bindi. Bana üniversitede çok iyi arkadaş bulacağımı söylüyorlar. O an öyle bir sinirlenip laf söylüyorum ki sonra da ettiğim lafa pişman oluyorum.

Şimdilik bilinmesi gereken bunlardır diye düşünüyorum. Paranoid miyim, yoksa kibirli şeytanın biri mi, yoksa ilgiye ihtiyacı olan normal biri mi, bilmiyorum.
    Konu Kaamos tarafından (28-02-2015 Saat 01:13 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Sinirlisin, içinde sinirlendiğin zaman sıkışma bile hissediyorsun. 19 yaşındasın; insanların seni ne tür bir kişilikle, ne tür bir konuşma tarzıyla onaylayacaklarını kestiremezsin elbet; kestirmiş olman için de geçmişte çok iyi arkadaşlarının olması mecburdu.

Kabus görmemek için yapacağın en iyi şey, eczacıya sorarak alacağın miktarda B1 almaktır her gün -sanırım yatmadan önce ama emin değilim. B1 çoğu yerde geçmez; ama kabus görmeni engeller.

Üniversitede, sen bir aktivite yapmak istemesen de arkadaşlarının arkadaş çevrelerini (yani seni) eğlendireceği doğrudur. Karamsarlık üzerine bindi çünkü geleceğinde ne olacağını göremiyorsun. Şimdiki karamsarılığının kalıcı olmayacağını temin ederim.

Bence arkadaşlarının o hareketi, ebeveynlerinde ya da sevmediğin insan profilindeki hareketin kendisi olduğu için birden patlıyorsun; aslına bakarsan "bence" değil, genel kanı.

Sana özel mesaj atacağım; "bildirimlere" bir göz at. Ayrıca bana sorunların birbiriyle çok alakalı, bağlı geliyor?..

Karar Dönemi

Aslında hedeflerim çok net. Ailemin bana verdiği defalarca şansı , onları yurt dışına yerleştirerek ödemek istiyorum. Tek olsam derdim olmaz, ardıma bakmadan giderim. Ama ailemin güvenliğinden çok endişeliyim. Hiçkimseyle derdim yok ama yine de içimde huzursuzluk var.

Dün mesajımın üstüne biraz araştırma yaptım. Psikojik sorunlar tek bir başlık altında düşünülemez bence ama paranoya belirtilerinin birçoğuna sahibim. Annem panik ataktan şüpheleniyor ama bu konular hakkında bilgi sahibi değilim.

4 yıl önce psikiyatriste gidiyordum, o zamanlar felaket durumdaydım. Acısız bir ölüm için zehirleri araştıracak kadar yolumdan çıkmıştım. O zamanlara göre şimdi çok çok iyiyim, ama doktorun bir faydasını görmediğim için şimdide gitmek istemiyorum. Bu sorunların büyümesinden korkuyorum. Aile büyükleri ne derece hassas olduğumu biliyorlar, ama onlar da ergenliğee bağlıyorlar her şeyi. Ben öyle düşünmüyorum, temelimde problem olduğunu düşünüyorum. Bu her şey olabilir. Yalnız büyüdüm, sorunlar karşısında hep tektim ama bu beni daha da zayıflattı. Aşağılandım hep. Gerçekten bu seneye kadar bir şey başaramamıştım, bu sene başardığımda kibirli olmaktan korkuyorum.

Karar Dönemi

Senin sorunun "İnsanları fazla kafaya takman mesela attığın fotoğrafa neden iyi veya kötü beklentiler içindesinki ? beklenti içinde olman bile garip.Sen severek attıysan başkasınında bunu eleştirmeye hakkı yoktur olsa bile takmana gerek yok.Sonuçta her sonuç olumlu olacak diye bir kural yok.Ve sorunlar karşısında yanlız kalman belki senin seçimin değildi ama o sorunlara göğüs germemek senin seçimindi.Boş yere kafaya taktığın birçok sorun senin bu seçiminden kaynaklanıyor.Mesela ezildim demişsin,ezilen hassasta olur,herşeyi kafaya takan biriside olur." Senin ilacın "agresif ol! eleştirilere tahammül edeme yada takma asi genç ol adrenalinin yükselsin deathmetal dinle dinlemekle kalma soliste eşlik et " ve en önemliside "sorunum yok","turp gibiyim maşallah" bu sözleri kendinde uygula sorununm var bilincinde olmaya devam edersen daha kötüye gidersin.Benden bukadar