Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ne yapacağımı bilmiyorum.

Karar Dönemi

Standart Ne yapacağımı bilmiyorum.

Merhaba,
    Ben 18 yaşında bi kızım ve son 7-8 senedir psikolojik tedavi görüyorum.
    Ailem benim çok sinirli olmamdan, uyuyamamdan ve o yaşlarda bazı insanlarla konuşmamdan dolayı beni doktora götürmeye karar verdi. Doktor babamın iş arkadaşı bu yüzden ona çok fazla bir şey anlatamadım. Bir kaç defa intihar ettim fakat hala yaşıyorum.
    Ailem baskıcı bir ailedir, onların duymasından korkuyorum çünkü beni suçlayacaklarını biliyorum. Olaya geleyim.
    Ben 5-6 yaşlarındayken alt komşularımızın oğulları tarafından taciz veya tecavüze uğradım. Veya diyorum çünkü birleşme olup olmadığını hatırlayamadım, kendimi çok zorladım ama hatırlayamadım. Alt komşumuzun iki oğlu vardı birde küçük oğlanın arkadaşı, hepimiz aynı binada oturuyoduk. Evlerinde, apartmanın boşluğunda ve sokakta görünmeyen bi yerde defalarca tacize uğradım, olanları orta 1e kadar hatırlamadım. Orta okuldayken kabuslar görmeye, olmadığım bi anın içinde kendimi görmeye başladım. Sürekli birinin beni takip ettiğini hissediyorum. Takıntılarım oluşmaya başladı ve hayat gitgide daha da korkunç oldu benim için.
    Ve lisede onlardan biriyle aynı okula hatta aynı servise binmeye başladık ve ben buna katlanamadım, daha sonra başka bir tanesiyle konserde karşılaştık ve gözgöze geldik ve bulunduğum ortamdan kaçtım, diyeriyse 2-3 defa karşılaştık ve artık dayanamadım, olanlar oldu.
    Şuan lise sondayım ve bunları içimde tutamıyorum, dayanamıyorum da. İlaçlar kullanmaktan, sürekli korkmaktan, uyuyamamaktan, aynı anı yaşayıp durmaktan, kendimi sorgulamaktan, hatırlamaya çalışmaktan bıktım, bu durumlarımdan agresif sinirli olmamdan dolayı ailemle aram bozuldu ve hiçbir arkadaşım kalmadı. Bu sene sınava gireceğim ve hiçbir şey yapamayacağım.
    Ben bir kızım ve eğer tecavüz olduysa, ilerde evlenmek zorunda kalırsam herkes beni suçlayacak ve kimse bana inanmayacak.
    Ne yapacağımı bilmiyorum.
    Ne yapmalıyım?

Banned

küçük kız bu mevzuyu uzatma olan olmuş hırpalama kendini cinsellik tabu değil insanın doğal bir davranışı olarak düşün ülkemizde cinsel sorunlar biraz sıkıntılı geçmişi sil geleceğe bak geleceğe de bakma aslında şimdi ki zamana odaklan.

Karar Dönemi

Siz yanlış anladınız galiba, sorun cinsellik değil.
    Ben kendi istediğim bi insanla birlikte olsaydım bunu kafaya takmazdım. Lakin istemediğiniz bir insanın yüzünüzü okşaması bile tiksinç gelirken bunu normal karşılayamıyorum maalesef.

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Ileride evlendiğinde kimin ne düşündüğünü şimdilik umursamamaya çalış. Şuan dusunmen gereken içinde bulunduğun bu psikolojiden kurtulma yolları. Evet belki birilerine bunu anlatmak senin icin zor olacaktir ana annene anlatmakla başlayabilirsin. Emin ol bu iyi gelecektir. Ve eğer bu seni hala bu kadar etkiliyorsa psikolog ile gorusmelisin. Annene bu konuyu anlattığında başka bir doktor ya da psikolog istediğini de belirt. Ki 18 yasindaysan bunu kendin de yapabilirsin. Her şehirde sosyal hizmet müdürlüklerinde ucretsiz ulaşabileceğini psikologlar mevcut. Özellikle taciz vb. durumlara maruz kalmış bayanlara bayan psikologla gorusme imkanı saglaniyor. Daha rahat anlatabilirsin belki bu sekilde.
    Konu Mirac' tarafından (23-02-2015 Saat 12:52 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Denedim fakat ailem ne anlatacaksam ona anlatmamı bir başkasına güvenemeyeceklerini söyledi, internetten araştırdım online psikikolog buldum lakin hanımefendi sonrasında beni başkalarıyla görüştümeye tanıştırmaya çalışınca bırakmak zorunda kaldım.
    Aileme anlatmam mümkün değil maalesef çünkü tutucu bir aileye sahibim ve beni suçlayacaklardır.

Banned

Alıntı Thepower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz yanlış anladınız galiba, sorun cinsellik değil.
    Ben kendi istediğim bi insanla birlikte olsaydım bunu kafaya takmazdım. Lakin istemediğiniz bir insanın yüzünüzü okşaması bile tiksinç gelirken bunu normal karşılayamıyorum maalesef.
    bu çizgide düşünürsen yıpranırsın fakat istemsiz saplantılı bir biçimde kafana takılıyorsa ilaç tedavisi görmen lazım

Karar Dönemi

Eğer okursanız zaten tedavi gördüğümü bahsettim. Yıprandığımdan dolayı burdayım zaten?

Banned

Alıntı Thepower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer okursanız zaten tedavi gördüğümü bahsettim. Yıprandığımdan dolayı burdayım zaten?
    aşarsın bunları yeter ki neyi önemseyip neyi önemsemeyeceğinin farkında ol ....

Banned

ego şimdi ki zamanda barınamıyor gelecek ve geçmişe aitttir ego yani bizler aslında egoistiz.......

Karar Dönemi

Alıntı dıskokralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ego şimdi ki zamanda barınamıyor gelecek ve geçmişe aitttir ego yani bizler aslında egoistiz.......
    Beyefendi felsefeye değil yardıma ihtiyacım var, biraz özverili davranmanızı ve yardım etmeyecekseniz yorumda bulunmamanızı rica ediyorum.
    Konu Thepower tarafından (23-02-2015 Saat 05:10 AM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon