Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Ruh kanseri: okb

"Bu derdin ilacı aldırış etmemektir.Bir de korkunun kaynağı nedir onu iyi bilmektir"demişti bi ilim adamı,Allah dostlarıyla bolca vakit geçirelim,onların sohbetlerinde bulunalım. Bizi kurtaracak olan sadece ama sadece Yüce Allah'tır, yılmayalım kardeşlerim. Aldırış etmeyin deniyor. Sakın yanlış anlaşılmasın bilmiş bilmiş konuşma niyetinde değilim,amacım sadece yardımcı olabilmek,Rabbim konuşturuyor şuan belki de bilemeyiz. Allah yolunda arkadaşlar edinelim. Bayansak camiide Kuran Kursu bayan hocalar var onlarla konuşalım,erkeksek camide imamlar hocalar var gidip onlarla konuşalım,Allah'a yaklaşalım ama yılmayalım,Rabbim yolumuzu açsın inşallah,gönlümüzü ferahlandırsın inşallah.Rabbim yolundan ayırmasın inşallah kardeşlerim,yılmayalım sabrdelim bolca dua edelim birbirimize, karşılıklı edilen dualar makbuldür.Rabbim kurtarsın bizleri inşallah,Rabbimden başka sığınağımız yok,o bize hayırlı kapılarını açsın inşallah,aldırış etmeyelim.Bu zamana kadar o vesveselere aldırış ettikte ne oldu ne kazandık, bi de o vesveselerin tam aksine davranışlarda bulunalım ne kaybederiz ki? Kendi kendimize konuşmayalım mesela,yani bu vesveselerle ilgili kendi kendimize konuşmayalım.İçimizde kalsın zamanla yok olup gider Rabbimin izniyle inşallah.bu takıntılarıda çok dillendirmeyelim kardeşlerim.Dillendirmek iyi değil. Ne kadar vesevese geliyorsa hep aksine davranalım,işte o zaman kurtulabiliriz Allahın izniyle.Bolca iyilik yapalım etrafımızdakilere,etrafımızdakilere iyi davranalım,Rabbimin rızasını kazanalım,bolca tövbe edelim,Allah için ağlayalım,günahlarımıza ağlayalım,bolca dua edelim. İnsanlar hangi hastalıkları yenmiyor ki?Kanseri bile yeniyorlar,Rabbim şifalarını veriyor,dua edersek ama istikrarlı bi şekilde içten gelerek,Rabbim bizim duamızıda kabul eder inşallah,ayrıca moral motive çok önemli dediğim gibi Allah yolunda arkadaşlar edinelim,inşallah kurtulacağız inşallah karamsar olmayın ümitsiz olmayın bizim dinimiz ümitsizlik dini değil,islam bizi ayağa kaldıracak Rabbimin izniyle gayret edelim aldırış etmeyelim o vesveselere,bolca vesvese için dualar okuyalım inşallah kurtulacağız,insanlar neleri yeniyor bizde yeneceğiz inşallah Rabbimin izniyle

Banned

zaman iyileştirecek zaten arkadaşlar gereken yorumları yapmış henüz vakit erken senin için daha fazla süslü püslü kelimeler
    kullanmayı sevmiyorum gerekmedikçe.. "ruh içgüdüsü" yaşadığın bence. [lord4236]
    geçmiş olsun..
    "hürmetler"

Karar Dönemi

Alıntı Bülent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaman iyileştirecek zaten arkadaşlar gereken yorumları yapmış henüz vakit erken senin için daha fazla süslü püslü kelimeler
    kullanmayı sevmiyorum gerekmedikçe.. "ruh içgüdüsü" yaşadığın bence. [lord4236]
    geçmiş olsun..
    "hürmetler"
    Öncelikle teşekkürler ayrıca bunu aramış ama bulamamıştım bu konuyu buldurduğun için teşekkürler...

Banned

Alıntı lord4236 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle teşekkürler ayrıca bunu aramış ama bulamamıştım bu konuyu buldurduğun için teşekkürler...
    hangi konuyu anlamadım ?

Banned

şu meşhur gecelerin lordu senmisin ?

ruh kanseri yalnızca okb'liler değil.

şizofreninden tut da psikozuna oradan tut da bipolarına kadar hepsi ruh kanseri.

fakat şu kriter var. bu saydığım hastalıklarla yıllarca yaşamak

sanırım en sonunda üzüntüden kalp krizi,beyin kanaması,yüksek yahut düşük tansiyon gibi hastalıklardan öleceğiz...

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence de şizofren varken, obsesife ruh kanseri denmemeli.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi aslan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

b ister ruh kanseri diyelim ister grip hiçbirşey değişmicek
    Uzun ince bir yoldayım

depresif42
    Guest

Valla şu üç harften nefret eder oldum. Okb demeyin 3 harfliler falan diyin .s

Karar Dönemi

ne sıkıntı abi şu bela dinden imandan soğudum bir kaç saat huzur bulmak için ve hayatı idame edebilmek için nelere katlanıyorum

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon