6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Gerçekle hayali karıştırıyorum.

Karar Dönemi

Standart Gerçekle hayali karıştırıyorum.

Merhaba. arkadaşlar sosyal fobi teşhisinden ihtibaren 4 aydır ilaç kullanıyorum. ilacın ismi cipralex 20mg . 4 ay sonunda sosyal fobimde azalmalar oldu. ama şimdide intihar düşünceleri var. özellikle sabah kalktığımda gözlerimi açtığımda hayır bu gerçek olamaz deyip duruyorum kendi kendime. hayat bir yalandan ibaret gelmeye başladı. nedense özellikle sabahları kalktığımda moralim çok fazla bozuk oluyor. bazen dişlerimi sıkarak kalkıyorum. şurda b silah olsada sıksam kafama falan diye düşünceler geçiyor. hiç hayattan beklentim ve umudum yok. yarın psikiyatra tekrar gideceğim. sanırım yüksek dereceli bi depresyon yaşıyorum. havaların kapalı olması güneşli olmaması da moralimi çok etkiliyor.

Karar Dönemi

büyük ihtimalle depresyon fakat cipralex bir antidepresandır yani depresyonun olmaması gerekti bunu kullandığın sürede veya iyileşmesi sonradan çıkması beni düşündürüyor açıkçası.

Karar Dönemi

Alıntı Taz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin şeyleri ben de yaşıyorum çoğu zaman. Burada en önemli etken amaçsızlık sanırım, düşününce hayatta hiçbir amacım olmadığını görüyorum bu da beni depresyona ve intihar düşüncelerine sürüklüyor. Zaten bu hayata sadece annem için katlanıyorum, onu daha fazla üzmemek için. Hal böyle olunca da hayatı öylesine yaşıyorsun işte, her yerde eğreti gibisin...
    evet çok haklısın. bende çok amaçsızım. birşey yapmak istemiyorum. aşırı umutsuzluk var. mesela müzik eğtimi alayım diyorum. sonra bunun çok zor olacağını düşünüp gözümde çok büyütüyorum. gitsen ne olucak sanki diyorum.

Karar Dönemi

Alıntı blackfield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet çok haklısın. bende çok amaçsızım. birşey yapmak istemiyorum. aşırı umutsuzluk var. mesela müzik eğtimi alayım diyorum. sonra bunun çok zor olacağını düşünüp gözümde çok büyütüyorum. gitsen ne olucak sanki diyorum.

benim de öyle olduğum bi dönemler oluyor. hiç bir amaç yok oturup ölmeyi bekliyorum resmen diyordum. hiç beklemediğim zamanda aşık oldum bunların hepsi silindi gitti aklımdan. her sabah onun için uyanıyordum. kendime kızmaya başlamıştım ben nasıl öyle şeyler düşünmüşüm diyordum. birine aşık olunca bulutlar bile çok farklı gözüküyor insana.. fakat sonra manik dönemim geçmeye başlayıonca o insana zindan etmeye başladım hayatı elimde olmadan..

Karar Dönemi

arkadaşlar doktora gittim. cipralex 20mg ağır gelmiş olabilir dedi . 10 mg lığını 2 ay kullandım 3. ay 20 ye geçmiştim. şimdi yine 20 mg yazdı bide gece almam için tranko-buskas diye bi ilaç verdi . bazı sabahları uyandığımda mideme kramplar giriyordu. sanırım buda hem mide hemde sakinleştirici ilaçmış.

Lily sen ne güzel sevgili falan bulmuşsun. benim hiç sevgilim olmadı. bir kaç kez sevgili olmayı denedim . birini çok sevmeye başladım. ama 2 gün sonra o sevgi geçti . yalnız kalmak istiyordum mesela. hatta 3 4 gün sürekli görüştükten sonra bi ay görmesem özlemiycektim. ben annemden nefret gördüm hiç sevgi görmedim . sevgi gösteren insanlar bana daha çok acı veriyor . sevgi gördüğümde moralim çok fazla bozuluyor ve yalnızlığı özlüyorum. buna bi çare yok sanırım. şuan hissettiğimde en mutlu olduğum duygu nefret. tek nefret bana bulutları daha güzel gösteriyor.

Karar Dönemi

aRkadaşlar bazı geceleri uykudan mide ağrısı ile uyanıyorum. böyle bulantı gibi bişey değil de kramp girmiş gibi . ayağa kalktığımda tansiyonum düşüyor acıdan . 3 saat kendimi ordan oraya atıp şekilden şekile giriyorum. bunun stresle bi alakası var mıdır? siz yaşadınız mı böyle birşey