Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Okb var çok kötüyüm

Karar Dönemi

Standart Okb var çok kötüyüm

Arkadaşlar çok kötüyüm çok ağır bir OKB hastasıyım hep kötü olcak diye düşünüyorum her şeyin kötü tarafını düşünüyorum ne zaman nerde bi sayı görsem hemen o yaşta ölceğim aklıma geliyor inanın bana bununla yaşamak çok kötü tamam Allah a ve ölüme şükürler olsun ki inanıyorum ama düşünün bi insana şu yaşta ölcen denirse o insan hayattan zevk alır mı ? Bende de aynısı var biliyorum insan öleceği tarihi ve yeri zamanı bilemez bunu Allah bilir ama kafamı o kadar çok rahatsız ediyor ki bi sayı görsem hemen ölüm bi dizi izliyorum acaba bu son izleyişimmi haftaya bunu göremicem içime doğdu filan böyle rahatsız edici bir şey dış dünyayla bağlantımı kopardı resmen korkuyorum bişi izlemeye sayı görmeye işin tuhafı da mesela bi sayı var 40 o yaşta ölcen geldi aklıma 1 hafta sonra 70 sayısını gördüm bi yerde hemen o yaşta ölcen geliyor hep sayı değişiyor korku hep aynı valla bıktım doktora gitmedim çok rahatsız edici bir olay beynim oyun oynuyor sanki ben de o oyunda oynamak zorundayım lise sondayım YGS ye hazırlanıyorum ben okumak istiyorum ama bu OKB hastalığı çok engel oluyor yaşama sevincimi alıyor bir dua edicem dua ederken aklıma kötü bir şey gelirse acaba o da kabul olur mu ? bir yere 2 kere dokundum 1 kere daha dokun ya da bir şeyi 3 kere yaparsan kötü bi şey aklına gelirse o şey olur hani küçükken Allah ın hakkı 3 tür filan derdik ordan aklımda kaldı galiba ama mesela o şeyi 3 kere yaptın iyi bir şey aklına geldi hemen o olcak gibi gelmiyor hemen kötü düşününce kötü olcak iyi düşününce hayat aynı gitcek gibi geliyor beynim resmen oyun oynuyor ben de ona uymak zorundayım kurtulamıyorum yapmıcam diyorum olmuyor saçma sapan şeyleri kafaya takıyorum örnek bi dizi bitiyor sanki hayatın parçası bitti ya haftalarca niye bitti ne güzel di filan kabul çok yazdım ama yazmasam rahatlamazdım eğer siz de takıntı hastalığı var sa veya OKB seniz sizde yorum atın bu arada yardım eder misiniz arkadaşlar Allah rızası için lütfen

Karar Dönemi aslan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayatı akışına bırak etrafındakiler bunu düşünüyormu yok onların nasıl kaliteli bir yaşamları varsa sende öyle davran ölüm kader işidir hiç bir insan diyemezki ben bu yaşda bu yerde ölücem doktor kanser hastasına 2 yıl ömür veriyor 15 yıl yaşıyor hasta böyle işler kader

Karar Dönemi

en yakın zamanda bi psikiyatriye gitmelisin. bende ygs öğrencisiyim kafana takmak yada takmamak mesele değil çünkü bu elinde olan bi şey değil bu bi hastalık. bende senin düşüncelerinin aynısı mevcutttu halada mevcut ilaç kullanıyorum allaha şükürki uzun zamandır baya iyiyim. bunun bi hastalık olduğunu ve geçeceğini düşün aynı zamanda Allah var ve sana zarar verecek bi dua ettiğinde bile Allah onun sana zarar vereceğini ve senin zararlı olduğunu bilerek dua etmediğini biliyor bunu unutma. konuşmak en çok rahatlatan şey konuşmak istediğin her an buraya yaz yalnız kalmamaya dikkat et aklını sürekli bişeylerle meşgul et. aklındaki en saçma soruyu bile sorabilirsin şuan seni o kadar anlıyorum ki o yüzden bu kadar uzun yazdım istersen mesaj olarakta yazabilirsin. ben öyle saçma sorular soruyodumki artık annem şaşırıyordu yani konuşarak ve ilaç kullanarak bu hastalığı aşabilirsin.

Karar Dönemi

Alıntı gülbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en yakın zamanda bi psikiyatriye gitmelisin. bende ygs öğrencisiyim kafana takmak yada takmamak mesele değil çünkü bu elinde olan bi şey değil bu bi hastalık. bende senin düşüncelerinin aynısı mevcutttu halada mevcut ilaç kullanıyorum allaha şükürki uzun zamandır baya iyiyim. bunun bi hastalık olduğunu ve geçeceğini düşün aynı zamanda Allah var ve sana zarar verecek bi dua ettiğinde bile Allah onun sana zarar vereceğini ve senin zararlı olduğunu bilerek dua etmediğini biliyor bunu unutma. konuşmak en çok rahatlatan şey konuşmak istediğin her an buraya yaz yalnız kalmamaya dikkat et aklını sürekli bişeylerle meşgul et. aklındaki en saçma soruyu bile sorabilirsin şuan seni o kadar anlıyorum ki o yüzden bu kadar uzun yazdım istersen mesaj olarakta yazabilirsin. ben öyle saçma sorular soruyodumki artık annem şaşırıyordu yani konuşarak ve ilaç kullanarak bu hastalığı aşabilirsin.
    Çok teşekkür ederim yorum için özel mesaj atmaya çalışıyorum ama gitmiyor nedense mesajlar

Karar Dönemi

Alıntı Taz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sen her şeyi bir kenara bırak ve bir an önce bir uzmana görün!
    Ama sınav var

Karar Dönemi

Alıntı Taz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınav mı önemli, sağlığın mı?
    araştırıyorum tedavi ömür boyu sürebiliyor ama bu lanet şey öff

Karar Dönemi

Mesaj atiyorum mesaja bak kardesim bende okbyim yasitiz bende whatsapp varsa Dertleşelim belki beraber yeneriz
    Konu ugurderman1 tarafından (16-02-2015 Saat 05:36 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

ilaç tedavisi gerekiyor 200 mg seroguelle zamanı bile durdurabilirsin ........

Karar Dönemi

Alıntı dıskokralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilaç tedavisi gerekiyor 200 mg seroguelle zamanı bile durdurabilirsin ........
    anlamadım k.b

Banned

Alıntı ismail_12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlamadım k.b
    ilaç tedavisi görmen lazım bir süre......

Sayfa 1/2 12 SonSon