Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Nişanlım Şizofren mi?

Karar Dönemi

Sayın Butterfly, sağol. Eskiyen, arızalanan, problem çıkartan eşyalarımızı bile atamıyoruz bazen. Kıyamıyoruz. Tamir ediyoruz ya da o arızasının sorun yaratmayacağı biçimde o eşyadan faydalanmaya devam etmeye çalıkşıyoruz. Bir insandan, bir canlıdan kurtulmak ne demek?

Çıraklık Dönemi birmelek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onu hayata döndürme çabasındayken sizi kaybetmekten korktuğumuz için öyle bi yol önerdik bedri bey..sonuçta babasının çabaları da boşa çıkmış öyle değil mi? Eminim çabalamıştır.. ve sonuçta siz onu doktora götürüp bir tedavi başlatmadıkça kendi kendine düzeleceğini sanmıyorum. Onu doktora götürmeniz kimbilir onda size karşı nasıl bir tepki yaratacaktır..ya bi de aynı evi paylaşıyorsunuz..vallahi korkuyorum...durumu bize korkunç anlatan sizsiniz..ve onla yaşamaya da devam etmek istediğinizi söylüyorsunuz..Size bol şans ve allahtan sabır, yardım...dilemekten başka elimizden bişey gelmez..
    Susturma yüreğini,
    kalkar her boran, her sis
    her şey unutulur…
    En umutsuz bir anda
    yağan yağmur,
    toprakta
    capcanlı bir umut olur…

Karar Dönemi

bence sende ona aynı tepkiyi göster etkiye tepki meselelsi yarat. yaratki senin neler yaşadığını anlasın sonra belki daha iyi olur.ama o yapmadan sen yap kıskançlıklarıda abuk subuk hareketleride. bide bazen gözünü korkut. çok yumuşak başlı davranırsan ciddiye almaz seni. işallah herşey yolunda gider.mutluluklar.
    OFF PUFF AFRA TAFRAAA

Karar Dönemi

Öncelikle merhaba;
    Ben sizin yazınızı gördüm ve o şekilde üye oldum. Nette şizofreni ile ilgili bir yeni araştırmalara bakıyordum çünkü genetik dersim için gerekli. Bunları ön bilgi olması açısından yazıyorum ve durumunuzun ne kadar zor olduğunu anlayabiliyorum. Tüm bunlara ek olarak da sizi tebrik etmek istiyorum. Ama durum çok ciddi. Nişanlınızla ilgili olarak şizofreni tanısını gerekli tetkikler yapılmadan söylemek imkansız ama psikolojik bir sorun olduğu kesin. Bu durumda onun tedaviye karar vermesini beklemekte doğru olmaz. Onu seviyorsunuz ve incitmek istemiyorsunuz (SANIRIM) zorla olmasını istemiyorsunuz ama tedavi aşamasını geciktirerek en büyük yanlışı yapıyorsunuz. Aynı zamanda kendi psikolojinizde risk altında. Aile öyküsüne bakılırsa genetik faktörlerde var ve hayat onu tetiklemiş. Benim naçizhane tavsiyem mutlaka uzmanından destek almanız, gerekirse zorla. Yoksa ilerisi çok daha kötü olabilir. Sizin ona desteğiniz de şart tabiki. ALLAH tan sabır diliyorum size ve umarım yazdıklarımı dikkate alırsınız aksi takdirde olabilecek herhangibi bir sorunda sizde hatalı olmuş olursunuz. Eğer haddimi aştım ise kusura bakmayın ama bu konuda bir çok vaka biliyorum ve bir şekilde uyarmak istedim. Size güzel ömürler...

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sana helal olsun diyorum böyle insanlar hala varmı ya..içindeki bu doğruluğu sakın kaybetme..benimde sorunlarım var şizofreni değil ama ileri boyutta.bende nişanlıydım ama ardına bakmadan basıp gitti..sen insan mısın gerçekten ya gerçek misin sen tekrar helal olsun diyorum..ve geçmiş olsun diyorum.işin zor ama ben sabrı önce nişanlına diliyorum..bir hastalıkla boğuşmak nasıl bir şeydir iyi bilirim..ama doktor şart güzel yürekli kardeşim..başka türlü halledemezsin..ne yap ne et doktora mutlaka götür..ama aradaki şu ince çizgiye dikkat et.ayrılmak zorunda kalsan bile birgün insan olarak hep arkasında ol.bir erkeğe bu yakışır..şiddet durumu kötü olmuş.ailesiyle ilgili yaşadığı koskoca bir travma var.ne bekleyebiliriz ki ondan..sana düşen önce onu muhakkak doktora götürmek ve tedavisine başlamak sonra sevgiyle ilgiyle onun dünyasına girerek nasıl bir pencereden dünyaya baktığını keşfetmek..ben bir bayan olarak nişanlın adına sana çok teşekkürediyorum..herkesin kendini kurtarmaya baktığı bir dünyada bu kadar güzel bir insan olduğun için..ben kimseye saygı duymam kolay kolay ama kalbinin önünde saygıyla eğiliyorum..
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BİRMELEK;eşiniz psikyatr değildir umarım..yani farklı bir doktorun kaç kurtul gibi bir çözüm sunmasını bir yere kadar anlarım ama kaçılması gerektiğini düşündüğü hastalardan ekmek yiyen birini asla anlamam..psikyatrsa eşiniz söyleyin o da kaçsın şizofren hastalarından hastaların sağlığı açısından..ben asla benden kaçılması gerektiğini düşünen bilimden uzak bir doktorda tedavi görmek istemem kendi adıma..bu nasıl bir yaklaşımdır nasıl bir tabirdir..neden doktorların bizi iyileştiremediğini şimdi anladım..müşteri gibi görünüyoruz ücret ödediğimiz için ama bizler canıyla boğuşan hastalarız..ve bu kadar avam bir bakış açısıyla hasta yakınını değerlendiren birine ne can emanet edillir ne de ruh...siz yarın şizofren olsanız sessizce gidecek demek ki eşiniz..ilginç
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Karar Dönemi

Alıntı negatif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BİRMELEK;eşiniz psikyatr değildir umarım..yani farklı bir doktorun kaç kurtul gibi bir çözüm sunmasını bir yere kadar anlarım ama kaçılması gerektiğini düşündüğü hastalardan ekmek yiyen birini asla anlamam..psikyatrsa eşiniz söyleyin o da kaçsın şizofren hastalarından hastaların sağlığı açısından..ben asla benden kaçılması gerektiğini düşünen bilimden uzak bir doktorda tedavi görmek istemem kendi adıma..bu nasıl bir yaklaşımdır nasıl bir tabirdir..neden doktorların bizi iyileştiremediğini şimdi anladım..müşteri gibi görünüyoruz ücret ödediğimiz için ama bizler canıyla boğuşan hastalarız..ve bu kadar avam bir bakış açısıyla hasta yakınını değerlendiren birine ne can emanet edillir ne de ruh...siz yarın şizofren olsanız sessizce gidecek demek ki eşiniz..ilginç
    ben de katılıyorum yanı ınsana once ınsan oldugu ıcın deger verılmelı en basta..sımdılık bunlaar yazmak geldı ıcımden...

Karar Dönemi

Alıntı bedriaykan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Butterfly, sağol. Eskiyen, arızalanan, problem çıkartan eşyalarımızı bile atamıyoruz bazen. Kıyamıyoruz. Tamir ediyoruz ya da o arızasının sorun yaratmayacağı biçimde o eşyadan faydalanmaya devam etmeye çalıkşıyoruz. Bir insandan, bir canlıdan kurtulmak ne demek?
    arkadaşım öncelikle arkadaşının kesin rahatsızlığı var anlattıklarından onu anlamak zor değil, ve de seni takdir ediyorum böyle düşündüğün için onu kendi kaderine bırakmakla bir hayatı daha yok etmiş oluruz insan kendisine yapılmasını istemediğini başkasına yapmamalı arkadaşının ailesinde olduğu için genetik olarak onada geçmiş olabilir.O tip hastalar durumlarını kabullenmedikleri için doktora gitmek istemezler onun tek yardımcısı Allahtan sonra sensin anladım kadarıyla bir şekilde onu doktora gitmeye ikna etmelisin gerekirse zorla çünkü ileriki zamanlarda başka çaren kalmıyacak.Hepimiz aynı hastalığa yakalanmış olabilirdik biraz empati yaparsak yardıma ihtiyacımız olduğunda bir dostun ne kadar kıymetli olduğunu anlarız kesinlikle sana katılıyorum sonuna kadar yanında ol Allah ikinizinde yardımcısı olsun

kaçmak yerıne kalıp savasan ınsanları tebrık edıorum.nişanlınıza sahıp cıkmanız onu yarı yolda bırakmamanız takdıre deger. fakat mantıklı bı sekılde savasmanız gereklı. nısanlınızada onun sızdekı degerını farkettırıp bı uzmana basvurmak ıcın bi şekilde ıkna etmenız gereklı. kendı basınıza savasmanızda sızı sonuca ulastırmıcaktır. güzel sonuçlar elde etmenız dılegıyle..

Karar Dönemi
    Yer
    istanbul

Öncelikle tebrik etmek istiyorum. Bir insana, sevdiğine böylesine değer verdiğin için. Ama kusura bakma nişanlının yeri senin yanın değil, bir hastane. Bu gibi hastalıklar kalıtım yoluyla geçiyor. Malum anneside hastaymış. Bir psikolog tarafından onay verilmeden evlenmeniz bile hata olur. Sonuçta yarın bir gün çocuğunuzda olsun isteyeceksiniz. Sence bu haliyle bir anne olabilir mi?
    "bazen kader bizi öyle durumlara düşürür ki, doğruyu yapmakla yanlış yapmış oluruz." Divan'dan bir alıntı....

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon