Sayfa 1/4 1234 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Nişanlım Şizofren mi?

Karar Dönemi

Exclamation Nişanlım Şizofren mi?

Nişanlımla 10 aydır birlikte yaşıyoruz. Anlam veremediğim davranışları var.
    1) Aşırı şüphecilik (İşe giderken bindiğim otobüs ve dolmuşlarda bile birer sevgilimin daha olduğunu düşünecek kadar. Sürekli ondan gizli işler çevirdiğimi düşünecek kadar) (kaldı ki iş haricinde her anımız beraber yani gözünün önündeyim ve her şeyimi [cüzdan, telefon, msn...] karıştırmasına izin veriyorum) (Üzerimi her değiştirdiğimde, her traş olduğumda gibi davranışlarımda benden şüphe ediyor)
    2) Açıklamaları önemsememe (Benden şüphe ettiğinde yaptığım açıklamaları, elle tutulur ıspatları, nerede bulunduğumla ilgili zaman hesaplarını bile kendi tahminlerinin önüne geçiremiyor)
    3) Benim çok kötü bir insan olduğumu sürekli ona zarar verdiğimi cilt hastalığını benim yaptığımı düşünüyor
    4) Her ortamda (Yolda, tiyatroda, otobüste, iş yerinde .....) benim sürekli bütün kadınlarla kesiştiğimi düşünüyor
    5) Şiddet (Yukarıdaki ve benzeri nedenlerden ötürü bana karşı aşırı saldırgan tavırları var, çok defa bıçakla saldırdı, bir kaç defa yaralandım, eline geçirdiği en zarara verici aletle bana hiç acımadan defalarca vurabiliyor sonra da hiç umursamıyor, bir yerime ciddi şekilde zarar geldiğinde "İnşallah geberirsin" diyebiliyor, pişmanlık duymuyor)
    6) Kontorolü ele geçirme (Tüm kontrolün kendinde olması gerektiğine inanıyor, nereye gideceğim, cebimdeki paranın onda durması gerektiği...)
    7) Kaçma (Kendi şüphelerinden dolayı sürekli evden kaçıyor ya da benim eşyalarımı toplayıp sokağa atıyor ya da bazen telefonlarını kapatıp ortadan kayboluyor)
    8) Umursamazlık (Soğukta beni sokağa attığında üşüyebileceğimi umursamıyor, bir yerimi kestiğinde umursamıyor, işten atılabileceğim davranışlarından sonra olacakları umursamıyor)

Sizce kendisi şizofren mi? O'nu yolda bırakmam ne yapmalıyım. Doktora gitmeyi kabul etmez. Ailesinde şizofreni hastası var. Annesi babasını balta ile parçalayarak öldürmüş.

Çıraklık Dönemi ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şaka gibi yaaaa
    Size sabırlar diliyorum öncelikle...
    Aslında doktora gitmeye ikna edebilirseniz iyi olurdu...
    Kişilik bozukluğu var galiba...
    Tabi uzmanlar daha iyi bilir ama...
    Çok geçmiş olsun...
    ~*Faili mechul biri tarafından çalındı gülümsemelerim...*~

Alıntı Sagopa Kajmer Nickli Üyeden Alıntı
    Vardır Tekliğe Alışıklığım Ve Tetikle Tanışıklığım
    Kertenkele Misali Bir Parçamı Yolda Bırakmışlığım
    Vardır İçmedende Bir Köşeye Sızmışlığım
    En Kötü Zamanlarımda Arkadaşımdı Yalnızlığım
    Vardır Ayaklarımı Kullanmayıp Kollarımla Kaçmışlığım
    İftira İzdihamında Kendimi Dört Bir Tarafa Dağıtmışlığım
    Bir Kenarda Cüretim Diğer Yanda Alışmışlığım
    Zerrelerime İşler Ürperiş Ayazda Kaplı Karanlığım

kamiloglu
    Guest

gerçekten çok sabır gerektiren bir durumla karşı karşıyasınız
    bence nişanlınızı bir şekilde doktora gitmek için ikna etmelisiniz. Yani bu konuda size bir uzman yardımcı olabilir. yani burada teşhis koymak zor.

Gümüş
    Guest

Alıntı bedriaykan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nişanlımla 10 aydır birlikte yaşıyoruz. Anlam veremediğim davranışları var.
    1) Aşırı şüphecilik (İşe giderken bindiğim otobüs ve dolmuşlarda bile birer sevgilimin daha olduğunu düşünecek kadar. Sürekli ondan gizli işler çevirdiğimi düşünecek kadar) (kaldı ki iş haricinde her anımız beraber yani gözünün önündeyim ve her şeyimi [cüzdan, telefon, msn...] karıştırmasına izin veriyorum) (Üzerimi her değiştirdiğimde, her traş olduğumda gibi davranışlarımda benden şüphe ediyor)
    2) Açıklamaları önemsememe (Benden şüphe ettiğinde yaptığım açıklamaları, elle tutulur ıspatları, nerede bulunduğumla ilgili zaman hesaplarını bile kendi tahminlerinin önüne geçiremiyor)
    3) Benim çok kötü bir insan olduğumu sürekli ona zarar verdiğimi cilt hastalığını benim yaptığımı düşünüyor
    4) Her ortamda (Yolda, tiyatroda, otobüste, iş yerinde .....) benim sürekli bütün kadınlarla kesiştiğimi düşünüyor
    5) Şiddet (Yukarıdaki ve benzeri nedenlerden ötürü bana karşı aşırı saldırgan tavırları var, çok defa bıçakla saldırdı, bir kaç defa yaralandım, eline geçirdiği en zarara verici aletle bana hiç acımadan defalarca vurabiliyor sonra da hiç umursamıyor, bir yerime ciddi şekilde zarar geldiğinde "İnşallah geberirsin" diyebiliyor, pişmanlık duymuyor)
    6) Kontorolü ele geçirme (Tüm kontrolün kendinde olması gerektiğine inanıyor, nereye gideceğim, cebimdeki paranın onda durması gerektiği...)
    7) Kaçma (Kendi şüphelerinden dolayı sürekli evden kaçıyor ya da benim eşyalarımı toplayıp sokağa atıyor ya da bazen telefonlarını kapatıp ortadan kayboluyor)
    8) Umursamazlık (Soğukta beni sokağa attığında üşüyebileceğimi umursamıyor, bir yerimi kestiğinde umursamıyor, işten atılabileceğim davranışlarından sonra olacakları umursamıyor)

Sizce kendisi şizofren mi? O'nu yolda bırakmam ne yapmalıyım. Doktora gitmeyi kabul etmez. Ailesinde şizofreni hastası var. Annesi babasını balta ile parçalayarak öldürmüş.
    ciddimisiniz gerçekten..ateşe katılıyorum resmen şaka gibi..bence kendinizi seviyorsanız hemen ayrılın...nasıl çekilir böyle bir durum...

Çıraklık Dönemi birmelek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Valla ben de şaşırdım kaldım..kendim ne diyeceğimi bilemedim ve eşime yönlerdirdim konuyu..bi doktor olarak görüş bildirmesini istedim ve o; "kesin paranoit şizofren hastası" dedi..arkadaşa msj yaz bir an önce kurtarsın kendisini dedi.. Bence de kurtarmalısın kendini..hayatın tehdit altında sonuçta..baştan nasıl başladın ki böyle bir ilişkiye..sonuçta annesinin babasına neler yaptığını biliyorsun..araştırmışsın mutlaka...öyle değil mi? Bence habersizce çekip gitmelisin. Çünkü ayrılacağını nişanlına söylediğinde muhtemelen sana o an zarar vermeyi deneyecektir..Allah yardımcın olsun arkadaşım.
    Susturma yüreğini,
    kalkar her boran, her sis
    her şey unutulur…
    En umutsuz bir anda
    yağan yağmur,
    toprakta
    capcanlı bir umut olur…

Moderatör BeYaZ_KeLeBeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    umut dünyası...

çok ciddi bir durum...

üstelik genetik olma ihtimali yüksek!!annesi babasını baltayla parçalayıp öldürmüş!!!

bakın biz burdan teşhis koyamayız kesinlikle uzmana görünmeli nişanlınız...ayrıca umarım evlilik gibi bir hataya düşmessiniz...korkutmak istemem ama sizin sonunuzda onun babası gibi olabilir...dikkatli olun derim...
    RÜYALARI GERÇEKLEŞTİRMENİN EN İYİ YOLU UYANMAKTIR...

Karar Dönemi

Sayın Sevde; ayrılın demek çözüm değil. Kusura bakmayın ama benim derdim kendimi değil nişanlımı kurtarmak. Birlikte yaşıyoruz ve O'nun kimsesi yok sayılır. Dağılmış bir aile. Ailesi benim artık ve O'nu hasta diye sokağa atmak bir çözüm değil. Benim O'nun davranışlarını düzeltebilmek için yardıma ihtiyacım var.

Karar Dönemi

Sayın Birmelek bu kişinin ailesi artık benim. Hasta bir insan için "Ondan kurtulun" yorumunu beğenmedim eşinizin. Kendisinin ailesi yok sayılır. Kaldı ki olsa ne olur ebebevn ya da kardeşler hayat arkadaşı sayılmaz. O bir hasta büyük ihtimal benim O'na yardımcı olacak çözümlere, önerilere ihtiyacım var. Eşiniz bir doktorsa lütfen bu konuda bana yardımcı olun. Hasta diye bir insanı hatta bir canlıyı bırakıp gitmek doğru değil bence. Ayrıca ben kaçsam ne olacak sanki karşısına benden daha sabırlı biri mi çıkacak? O'nu sokağa attığımda mı iyi olacak? Lütfen bana O'nunla beraber yaşamanın yollarını söyleyin. Zaten ben O'nun hastalığını tetiklemeyecek davranışlar içinde olduğum sürece O da daha iyiye gidecek.

Karar Dönemi

Herkes neden O'ndan kurtulun yazmış. Yani ben O'ndan kurtulunca mı iyileşecek? Ben bu kişiye bakmak zorundayım sonuçta karşısına benden daha sabırlı biri mi çıkacak? Yoksa yalnız kalıp iyice berbat mı olacak? Aranızda bu konularla bilgili olan birileri varsa lütfen bana tavsiyelerde bulunsun.

Çıraklık Dönemi

Alıntı bedriaykan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes neden O'ndan kurtulun yazmış. Yani ben O'ndan kurtulunca mı iyileşecek? Ben bu kişiye bakmak zorundayım sonuçta karşısına benden daha sabırlı biri mi çıkacak? Yoksa yalnız kalıp iyice berbat mı olacak? Aranızda bu konularla bilgili olan birileri varsa lütfen bana tavsiyelerde bulunsun.
    bende simdi onu sorcaktım?
    niye kurtulmak?insan sadece kendi içinmi yasar?
    bence ona daha cok sarıl... beraber üstesinden gelebilirsiniz inş
    bugün tamamda,yarın?????

Sayfa 1/4 1234 SonSon