10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: neden yasamak istiyorum diyen yok ?

Karar Dönemi cuuci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart neden yasamak istiyorum diyen yok ?

Dikkatimi cekti ve bende yazmak istedim çoğu mesajlar hep ölmek istiyorum tarzı neden acaba yaşamak istiyorum iyi olmak istiyorum diyemiyorsunuz bu kadar güçsüz insanlarmisiniz bir şey yaşayıp bunlarla baş ettiğimize göre demekki güçlsünüz alabilirsiniz hepini için kolay degldir biliyorum belki de bir kaçış olarak görüyorsunuz ama inanın bir bitiş değil yaşayıp savaşmaya zorluklari yenmeye güçlü sağlıklı bir insan olmaya ne dersiniz ?? Tabi bunlar benim düşüncelerim belirtmek istedim sadece

Yigit
    Guest

Haklısın, biz kendimiz için çabalamazsak kimse çabalamaz.

Banned

çünkü hayat bazen taşıyabileceğinden fazlasını yüklüyor insana.insan bu yükün altında eziliyor

Alıntı optimus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çünkü hayat bazen taşıyabileceğinden fazlasını yüklüyor insana.insan bu yükün altında eziliyor
    Bir kaçış diyorsun yani bunlarla başa cikilamaz mi sence çok mu zor savaşmak?

Alıntı RedRose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kim demis yasamak istiyorum diyen yok diye ben yasamak istiyorum. Allah insana kaldirmayacagi yuk vermezmis. cok sukur hepsini atlattim sayilir.yasayip savasmaya,zorluklari yenmeye,guclu insan olmaya VARIM diyorum bu arada dusuncelerini cok guzel belirtmissin cuci
    Çünkü sen güçlü bir insansın redrose çoğu şeyi astin ve asabiliyorsun teşekkür ettim

Alıntı derbeder_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu hayat yaşayacak kadar güzel değil ama ölecek kadar kötü de değil. Bizde böyle 2 arada idare ediyoruz işte... ayrıca yaşamak değil bu mecburiyet....
    Hayattayiz mecburen yasiyoruz diyorsun mademki yaşıyoruz neden kendimize eziyet edelim ki sonuçta hayyatsak yaşamak zorundaysak bu neden güzellikle olmasın belki zor ama denemeliyiz bence

dreamer8
    Guest

Alıntı cuuci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dikkatimi cekti ve bende yazmak istedim çoğu mesajlar hep ölmek istiyorum tarzı neden acaba yaşamak istiyorum iyi olmak istiyorum diyemiyorsunuz bu kadar güçsüz insanlarmisiniz bir şey yaşayıp bunlarla baş ettiğimize göre demekki güçlsünüz alabilirsiniz hepini için kolay degldir biliyorum belki de bir kaçış olarak görüyorsunuz ama inanın bir bitiş değil yaşayıp savaşmaya zorluklari yenmeye güçlü sağlıklı bir insan olmaya ne dersiniz ?? Tabi bunlar benim düşüncelerim belirtmek istedim sadece
    Burası psikoloji formu ve insanlar umumiyetle sorunları olduğu için buraya geliyorlar. Ondan dolayı yaşamak istiyorum diyenleri pek görmüyor olabilirsin burada. Aslında haklısın yaşamayı sevmeli, sevemiyorsa alışmalı, dayanmayı öğrenmeli, kabuk bağlamalı, adapte olmaya çalışmalı, üstesinden gelmeyi öğrenmeli..

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

İyi kalpliler icraatle uğraşıyor; forumda işleri yok.

Banned

Alıntı cuuci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kaçış diyorsun yani bunlarla başa cikilamaz mi sence çok mu zor savaşmak?
    her insnanın yükü bir değil.bazı insanlar yıllardır ağır yüklerin altında ezilmiş ve hayat böyle devam edicek diyor genelleme yapıyor.dediği belki doğru hayatı böyle gidebilir belki de yanlış bişeyler düzelmesi an meselesi de olabilir.kendime adıma konuşursam ben ilk gruptanım yoruldum artık ama küçükte olsa güzel bi olay olunca ikinci gruba kayıyorum sanki hayattan vazgeçen ben değilmişim gibi.belki bu kendimi kandırmak.
    savaşmak savaşta çok yara almış biri için çok zor çünkü o acıyı bilir tekrar o acıyı yaşamamak için kaçar.ama hayatta kalmaya da çalışır

Karar Dönemi

Evet çok sıkıntılar çektim ki hala da çekiyorum...Bende bazen ölmek istedim ama yine de hayatı dolu dolu yaşamak istiyorum yaşama sevincim var sıkıntılara rağmen çünkü ben güçlüyüm
    Keşke SEN olmasaydın ben o zaman çok başka BEN olurdum..