Sayfa 1/8 12345 ... SonSon
71 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ben mi sorunluyum, insanlar mı sorunlu?

Karar Dönemi

Standart Ben mi sorunluyum, insanlar mı sorunlu?

Millet merhaba foruma yeni katıldım ve kendimden ve göreceli sorunlarımı sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle 17 yaşında olduğumu belirteyim.. Ben anlatılması zor, çevresiyle kesinlikle uyum sağlayamayan, her zaman tek kalmış birisiyim. Tek kalmak bana o kadar koymuyor çünkü dış dünyada insanların yaptıkları, uğraştıkları, arkadaşlıkları hep yapmacık ve çocukça geliyor. Şimdi sen olgunsun demek ki felan demeyin çünkü başımdan hiç bir şey geçmedi beni olgun yapacak... Çok sorgulayıcı ve mantıksal düşünen ve sorunlarını daima mantıkla çözen bir insanım belki de beni tek mutsuz ve uyumsuz yapan yegane şey bu.. Hep neden sorusu sorarım benim hayat felsefemdir adeta neden sorusu. Yanlış anlamayın sakın beni narsist biri değilim kesinlikle ve her insana insan olarak bakarım. Ve bu arada herhangi bir dini inanca sahip değilim.

İnsanlara bakıyorum da erkek bir kızı beğenirken veya bir kız erkeği beğenirken dış güzelliğine gözünün rengine saçının rengine felan bakıyor sanki kendine pet alıyormuş gibi... Ben insanın kişiliğine bakıyorum ve gözlerinden insanları çok rahatça tanıyabiliyorum.

Ben mi çok sorunluyum yoksa insanlar mı sorunlu? neden her şey aptalca geliyor? Neden yarın öleceğimi bilsem üzülmüyorum? Hayır hayattan bıkmadım ama ruhsuz bir insanım pek te koymuyor

Karar Dönemi

Yalnızlığımdan yakınmıyorum ki..

Yigit
    Guest

Benim için sende insanlar grubundasın ve insanlar sorunlular.
    Senin için ben de o gruptayım ve bende sorunluyum.
    Demekki hem sen hem ben hemde öteki insanlar sorunlu ( alkışa gerek yok)
    Seviyorum sizi.

Karar Dönemi

Braaaavo.. düz mantık her şeydir, nimetlerinden yararlanmayı unutmamışsınız.

Ben insanlar derken sanki ben hariç 7 milyar insanı kasteddim.. çevreme ve uyum sağlayamadığım alışkanlıklaraydı "sorun" kelimesi ki, orada sebebini bile açıklamışım...

Ben seni sadece alkışlamadım, ayakta alkışladım.

Banned

Bu cümleler o kadar tanıdık ki... Yaşadıklarımın aynısı. Şimdi üniversiteye gidiyorum ama sana şunu söylemeliyim insanlara değer vermek istiyorsun, değer verdiklerin sana değer versin istiyorsun. Bu doğal bir olay ama öncelikle insan kendine değer vermeli sonra karşısındakinin niyetini anlayabilsin ve ayırım yapabilsin gerçekten değer verenleri. Ne ilgisi var diyebilirsin ama ben en çok bundan dem vurdum. Bunu kendin ve insan ilişkileri arasında çözebilmen gerekiyor. Çünkü insanlar toplu yaşamaya karar verdikleri için uygarlıklar vardır. İnsanın tek sorunu kendini dinleyememesi ve sosyal fobi, yalnızlık hissi gibi durumlar oluyor. Kendini çok hisseden insan ise yalnızlaşandan çok kayıp bir çöl gibi oluyor ki çölde bile yaşam vardır.

Banned

insanlarda bir sorun yok. sorun senin beklentilerinde.

Karar Dönemi

Ama şöyle ki insanlar hiç umrumda değil hatta olmadıkları için daha rahat hissediyorum.. İnan bana laf olsun diye, zaten dışlanıyorum bari kabulleneyim diye söylemiyorum bunları. Sadece cidden sorunlu mu oluyorum bu düşüncelerle, bu görüşlerle... Benim gibi insanlar elbet vardır ama onları göremeyeceğim kadar uzaktalar, olsun benim limitim gökyüzü asla yılmam.

Banned

insanların iyisi de var kötüsü de. sen insanları sevmiyorsun. çünkü seni pohpohlamıyorlar. genel olarak dalkavuk, yalaka ağzı laf yapan tiplerin çevresi geniş. onları sevme. ama iyi insanlar var. zaten sen de iyi taraftaysan iyiler seni buluyor. yalnızlığı sevmek ayrı bir konu. ben de kendimle uun süreler başbaşa kalmaktan haz duyarım. ama insanları olduğu gibi kabul etmek mesafeni iyi belirlemek, sevgini, duygularını, düşüncelerini dürüstçe paylaşmak ilişki kurabilmek için gerekli.öyle kendini uzaylı gibi görme. sadece onların seviyesi böyle, bazen o seviyeye inebilmek onlar için öğretici olabilmek adına da iyidir. küçümsememek lazım. samimi olduğun sana benzeyen bi iki insan olsun.

Karar Dönemi

Evet, aslında sorun benim beklentilerimde.. Türkiye devletinin bu insanlarına rasyonel yollar tabi sorunlu beklenti olarak gelir. Aziz nesin iddialı konuşmuş ama doğru konuşmuştu türklerin %60 ı aptaldır diye.. Elime geçen ilk fırsatta laik bir ülkeye kaçacağım benim görüşlerimin "sorunlu" olarak işlediği yerde.

Karar Dönemi

Samimi olabileceğim, benim gibi olan insanlar bu topraklarda yok gibi... Ben insanları tek kümede toplayıp genellemiyorum yanlış anlamışsınız beni, ben insanları rahatlıkla ayırt edebiliyorum zaten, yazıda bahsettiğim gibi küçümsemiyorum da.. Sadece bir şeylerin yanlış gittiğini söylemek istiyorum. Bunu sadece kendi açımdan değil politikasal,ahlaksal ve hukuksal olarak ta değerlendirmekten çekinmiyorum.

Sayfa 1/8 12345 ... SonSon