9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: sorunlarımızın çözümü için

Banned

Standart sorunlarımızın çözümü için

sorunlarımızın çözümü için neler yapıyoruz. doktor ve ilaç dışında çözümler nelerdir hiç düşündünüz mü? gerçekten değiştirmeyi istiyor muyuz? değiştirmek için değişmek için somut adımlar neler olabilir? insanlar yaşam biçimlerini, alışkanlıklarını değiştirmekte çok tembellik eder, siz de bu konuda gerçekten istekli ve azimli misiniz?

Banned

çabala çabala aynı ilaç kullanırken iyi bırakınca eskiye dönüyoruz.herşey boş

Banned

klasik aile yapısı içinde gecen bir ömür onuda beceremiyoruz zaten sevdiklerimin mutlu olması için kafa patlatmak çare aramak oluruna bırakmak vs vs kendimden vazgeçtim beni köpekler yesin yeterki siz mutlu olun mk

Yigit
    Guest

Biz dünyaya gelirken kimse bize kimin çocuğu olacağımızı , milliyetimizi, görünüşümüzü, kişiliğimizi vs. hiç biri bize sorulmadı. Diğer insanlara da sorulmadı. Herkes yaratıldığı gibi yaşadı, Farklı düşünceler oldu bunlar eyleme dönüştü, insanoğlunda yaratılıştan gelen kötü huylar vardı, nefsi , kibiri , hırsı hiç bir zaman yenemedik. Sorunların çok farklı kaynakları var ama asıl çıkış noktası insan nefsidir. Demek istiyorum ki bizim sorun,sıkıntı çekmemiz zaten varolma sebebimiz,yaratılıştan gelen bir şeydir. Ben böyle düşünüyorum. Insanoğlu varoldukça sorunlar devam edecek, hiç biri azalmayacak.
    Eskiden ilaçlar,psikologlar da yoktu. Ama böyle densiz, böyle umursamaz bir nesilde yoktu. Git gide bozuluyoruz.

Banned

istekliydim çare aradım ama ümidim kalmadı.xanaxla günü geçiriyorum. neden yaşıyorum neden intihar etmiyorum bilmiyorum.mehmet pişkinin yaptığını yapmak istiyorum ama yaşama arzusu buna engel oluyor.bu kadar katlandın ölürsen bi hiç uğruna ölmüş olursun pes etme savaş diyorum düzelirmi bilmiyorum.yoruldum artık savaşmaktan ama hayatı yaşamakta istiyorum hayata anlam veremiyorum hep neden neden diye soruyorum kendime

Banned

Alıntı optimus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istekliydim çare aradım ama ümidim kalmadı.xanaxla günü geçiriyorum. neden yaşıyorum neden intihar etmiyorum bilmiyorum.mehmet pişkinin yaptığını yapmak istiyorum ama yaşama arzusu buna engel oluyor.bu kadar katlandın ölürsen bi hiç uğruna ölmüş olursun pes etme savaş diyorum düzelirmi bilmiyorum.yoruldum artık savaşmaktan ama hayatı yaşamakta istiyorum hayata anlam veremiyorum hep neden neden diye soruyorum kendime
    hep böyle sürüp gitmez gitmemesi için ufaktan bişiler yapmak gerek. en kötüsü de anlam bulamamak. sence ne olursa anlamlı olurdu hayat, optimus?

dreamer8
    Guest

Kesinlikle düzenli sporu öneririm. Yorulan vücut, rahat bir zihin demektir.

Karar Dönemi

Eline birkaç oyuncak alıp çocuk esirgeme kurumundaki çocuklara ver. Bu işe yarayabilir. Başkalarını mutlu etmeye çalış.

Büyük ihtimal bir şeyler yapmışsındır veya yaşamışsındır. Kötü bir şeyler yaptıysan o kişilerden özür dile. Bunu yaptım ve iyi geldi. Ama bazılarından özür dilemek gerçekten zor. Kötü bir şeyler yaşadıysan bu konuda yazabileceğim şeyi aşağıya yazdım. Ama kendim için intihar düşüncemi bastırdım.

Birçok insan intiharın eşiğine gelmiştir. Bunalımlar geçirmiştir. Ama bir sebep insanı bağlamalı. Bir umut veya inanç.

En çok neye bağlandın ruhsal anlamda bence bu önemli. Bazı inançlar sonraki hayatta dünyada olacağına, bazı inançlar da sapıklıklar vardır ama en çok inandığın şeye bak bence. Bir çok inanç intiharın yanlış olduğunu söyler.
    İnancını tam anlamıyla gerçekleştirebilen de yok. Gerçekleştiremesen de umudunu yitirme.

Ne yaşadığını, kimlerin ne yaşadığını bilemezsin bilemeyiz. Bazıları sırlarıyla yaşıyor. Bazıları çevresinin küçümser bakışlarıyla yaşıyor. Ama kalbini dinle ateistsen araştır, Hristiyan'san araştır, Müslüman'san araştır... Eğer hiçbir şeye inanmıyorsan başkalarını mutlu etmeye çalışabilirsin. Başkalarını mutlu et dememin sebebi başkalarının acizliği var onları gör diye değil. Herkesin acizliği var. Yok diyen yalan atıyordur. Yalnızca anın zevkini yaşamak.

Ben de intiharı düşündüm. Şimdi düşünmememin sebebi cennet cehennem meselesinde bir ümidimin olması. İnancımı yaşamıyorum ama ümidim var. Yaşadıklarımı, yapmış olduklarımı takmıyorum. Arada ağlarım af dilerim.
    Neye inanıyorsan ona bağlan. Ama araştır.

Banned

Alıntı triyandafilis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hep böyle sürüp gitmez gitmemesi için ufaktan bişiler yapmak gerek. en kötüsü de anlam bulamamak. sence ne olursa anlamlı olurdu hayat, optimus?
    emeklerimin karşılığını görebilseydim o zaman hayatım anlamlı olurdu.bu beni mutlu ederdi şimdi sanki uzay boşluğunda gibiyim nerdeyse herşey boş geliyor çünkü bi gün bitecek.bunu düşündükçe çok üzülüyorum.her gece ölüme biraz daha yaklaşıyorum hayatta dayanılmaz acılar var bazen insan yapayalnız kalıyor bi allahın kulu olmuyor hayat bazen dayanılmaz oluyor