3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Aşırı kıskançlığım yüzünden evliliğim tehlike altında

Standart Aşırı kıskançlığım yüzünden evliliğim tehlike altında

Merhabalar.Ben 8 yıllık evliyim ve 2 çocuğum var.Severek evlendik eşimle birçok sorunu hallederek.Ama evliliğimin ilk yılları çok berbat geçti eşimin ve benim kıskançlıklarım resmen evliliğimizi bitirme noktasına getirdi ama ikimizinde sağduyulu olmamız nedeni ile bugünlere kadar geldik.Ama son bir kaç aydır bende kaynaklanan kıskançlık yine sorunları bereberinde getirdi.En ufak bir olayı büyütüyor artık içe değil dışavuruyorum ve buda büyük kavgalara neden oluyor.Çıldırmak üzereyim eşimin başka birine gülüşü veya konuşması bile beni çileden çıkarıyor güvensizlik ve şüphe yumağına döndü düşüncelerim.Biliyorum eşimde sorun yok kalbi temiz ve beni çok seviiyor ama kendime hakim olamıyorum kıyametleri koparıyorum en ağır lafları söylüyorum.Artım dayanacak gücüm kalmadı değişmek istiyorum içimdeki beni ortaya çıkarmak istiyorum kendim olmak istiyorum.Lütfen yardımcı olun neyapabilirim?

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yani herşeyin farkında gibisiniz, kendi durumunuzun da gayet farkındasınız. Buna rağmen bir çözüm üretemiyor kendinizi frenleyemiyorsanız, sanırım bir uzmandan yardım almak en doğru seçim gibi.

Kendimce şunları söyliyim, misal başka bir erkeğe tebessüm etti gayet doğal olarak ve nezaketen, bu sizi çıldırttı bir an. Derin bir nefes alın, kızgınlığınızı sevgiye dönüştürün, sevgilinizin elinden tutun o an, gözlerine bakın, sarılın, bir adım daha yanaşın, kulağına güzel bir söz fısıldayın (seni seviyorum gibi). Sanırım kızmaktan ve kavga etmekten daha iyi..
    HAYALPEREST

Alıntı elmaelma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani herşeyin farkında gibisiniz, kendi durumunuzun da gayet farkındasınız. Buna rağmen bir çözüm üretemiyor kendinizi frenleyemiyorsanız, sanırım bir uzmandan yardım almak en doğru seçim gibi.

Kendimce şunları söyliyim, misal başka bir erkeğe tebessüm etti gayet doğal olarak ve nezaketen, bu sizi çıldırttı bir an. Derin bir nefes alın, kızgınlığınızı sevgiye dönüştürün, sevgilinizin elinden tutun o an, gözlerine bakın, sarılın, bir adım daha yanaşın, kulağına güzel bir söz fısıldayın (seni seviyorum gibi). Sanırım kızmaktan ve kavga etmekten daha iyi..
    Haklısınız buna benzer birçok yaklaşım olabilir.Ama asıl mesela o anda kendimi frenlemek zaten bunu yapabilsem hiçbir sorun çıkmaz.Benim sıkıntım orda ve ben şundan korkuyorum sevgimin nefrete dönüşmesinden ki bunun olmaması için büyük bir savaş içersindeyim başarıyor gibiyimde ama yinede destek almam gerekiyor.