8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: insan ilişkilerinde........

Banned

Standart insan ilişkilerinde........

arkadaşlar merhaba,
    insan ilişkilerinde sorun yaşıyorum. girdiğim sosyal ortamlarda sohbetlere katılamıyorum. aslında konuşkan bir insanım, fakat sosyal ortamlarda beynim bomboş, sanırım gerginlikten beynim duruyor. 3 yıldır tedavi görüyorum ancak değişiklik olmadı.

aynı sorunu yaşayan arkadaşlar, çare bulabildiler mi merak ettim. belki bazı önerileriniz olabilir diye yazmak istedim.

sevgiler.........

Yigit
    Guest

ne tedavisi görüyorsunuz , doktorunuz sosyal fobi mi dedi? aslında konuşkan insanım fakat sosyal ortamlarda konuşamıyorum da ne demek? Kendi kendinize mi konuşuyorsunuz?

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlk adımı atmakta mı zorlanıyorsunuz ? Benim birden zihnim duruyor ortamdan kopuyorum. Açıkcası ortama girmeden konsantre olup bazı şeyler kafamda tasarlayıp giriyorum. Haricinde bir çözüm bulamadım.
    HAYALPEREST

Banned

Alıntı elmaelma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk adımı atmakta mı zorlanıyorsunuz ? Benim birden zihnim duruyor ortamdan kopuyorum. Açıkcası ortama girmeden konsantre olup bazı şeyler kafamda tasarlayıp giriyorum. Haricinde bir çözüm bulamadım.
    bulma bir çözüm zaten napcaksın ortama girdiğin adamlar çokmu kıymetli san ki

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dıskokralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulma bir çözüm zaten napcaksın ortama girdiğin adamlar çokmu kıymetli san ki
    Normal olan oymuş, herkese ayak uydurmaya çalışıyorum sadece Yoksa anormal diyip dışlayacaklar. Hiç takmasak bu sefer kapı deliye çıkıyor. Şuan çözümsüz üm söylediğine de katılıyorum dıskokralı
    HAYALPEREST

dreamer8
    Guest

Alıntı iyi ki varsın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,
    insan ilişkilerinde sorun yaşıyorum. girdiğim sosyal ortamlarda sohbetlere katılamıyorum. aslında konuşkan bir insanım, fakat sosyal ortamlarda beynim bomboş, sanırım gerginlikten beynim duruyor. 3 yıldır tedavi görüyorum ancak değişiklik olmadı.

aynı sorunu yaşayan arkadaşlar, çare bulabildiler mi merak ettim. belki bazı önerileriniz olabilir diye yazmak istedim.

sevgiler.........
    Bence bu sosyal ortamlarda konuşamama durumunu çok da zorlamamak lazım. Çünkü ya konuşamazsın, ya da içinde o güç ve bilgi birikimi varsa yeter artık deyip patlar ve konuşmaya başlarsın. Bazıları çekimser, içine kapanık, pısırık, silik, eziktir. Bu adama konuşma kursu versen de kimse dinlemez konuşurken. Ya kouşamamyı kabullenmeli ya da konuşmalısın. Hem konuşmak isteyip hem de konuşamıyorsan bitmişsindir. Bende de SF var aslında ama üç kuruşluk insanların karşısında suskun, yenik olamam diyorum ve gerektiğinde konuşuyorum. Bu kırılma noktasını aşmalısın.

Banned

Alıntı elmaelma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de zihnim donuyor sohbeti devam ettiremiyorum. ilk adımı atabiliyorum fakat devamı gelmiyor. ikili ilişkilerde sorun yok. artık kendimi böyle kabul edeceğim sanırım.

Banned

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu sosyal ortamlarda konuşamama durumunu çok da zorlamamak lazım. Çünkü ya konuşamazsın, ya da içinde o güç ve bilgi birikimi varsa yeter artık deyip patlar ve konuşmaya başlarsın. Bazıları çekimser, içine kapanık, pısırık, silik, eziktir. Bu adama konuşma kursu versen de kimse dinlemez konuşurken. Ya kouşamamyı kabullenmeli ya da konuşmalısın. Hem konuşmak isteyip hem de konuşamıyorsan bitmişsindir. Bende de SF var aslında ama üç kuruşluk insanların karşısında suskun, yenik olamam diyorum ve gerektiğinde konuşuyorum. Bu kırılma noktasını aşmalısın.
    haklısın. inşallah aşarım.