6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: İnsanların hayatına girip sonra aniden kayboluyorum.

Karar Dönemi

Standart İnsanların hayatına girip sonra aniden kayboluyorum.

Merhaba,

Uzun zamandır hissettiklerimi ve yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum.Yakın zaman da doktora gideceğim.Benim için zor olmaya başladı hasta olduğumdan eminim ama hangi hastalık olduğu konusunda değil.Borderline ya da Bipolar belkide ikisi birden.

Toplumda hemen hemen her türlü insanlarla arkadaşlık edindim ve hiç birisiyle uyumsuzluk sorunu yaşamadın.Örneğin Gayrimenkul sektöründe çalışırken işim gereği gelir düzeyi yuksek elit tabaka denilen insanlarla iyi iletişim kurdum,satış yaptım para kazandım bazılarıyla arkadaş bile oldum.sanki onlardan biri gibiydim daha sonra benzin istasyonunda çalışıp gelir seviyesi daha düşük insanlarla çalıştım onların arasına kolayca kaynastım veonlardan birisi gibi yaşadım.Çok iş değiştirdim hepsiyle kendi isteğimle ayrıldım.
    Çocukluğumdan beri türlü türlü ortamlarda türlü türlü insanlarla muhatap oldum,arkadaş oldum ve sonrada ilişkiyi kestim.

Bundan dolayı insanları tanıdıkça sınıflandırmaya başladım.Sanki süpermarket reyonunda ürünleri marka marka,kalite kalite ayıran bir çalışan gibi.insanlar bana bazen de kitapmış gibi geliyorum önce kapağına ve ismine bakıyorum(tanışıyorum) daha sonrada da okumaya karar veriyorum ve sonrada kütüphane yani hafızamda yerini alıyor.

Lise zamanlarında kızlara karşı çekingendim biraz da fazla seçiciydim ama universite ve sonrası artık internet üzerinden kadınlarla tanışıp buluşmaya başladım kısa bir süre sonra aniden ayrılmaya başladım nedeni tahmin ettiğini gibi ben bu insanı tanıdım onun ne oldugunu öğrendim ne sever nelerden hoşlanır hangi durumlarda nasıl tepki verir vs bana sıradan gelmeye başladı hooop yeni biri.

Yurtdışından kadınlarla tanıştım chat yaparak sanki gercekten çok aşıkmışım gibi hissediyordum ya da o an gercekten öyle oluyordum ve öylese yurtdışındn çeşitli ülkerden kadınları davet ediyordum ve görüşüyordum,kimisi 1 hafta kalırdı kimisi 3-4 gün kimisi tekrar gelirdi ta ki ben sıkılana kadar.
    Benim için kadınlarla görüşmek,tanımaktan çok onları ikna edip istanbul a gelmesini sağlamak inanılmaz keyif veriyor.Sanki yeni bir oyuna başlıyormus gibi Level 1-2-3 vs
    Şu an yurtdışındayım bahsettiğim maceralarımdan birinden dolayı yurtdışına gittim Türkiyeden de sıkıldım hatta yurtdışında evlilik yaptım 3 ay oldu ve sıkıldım ve ilişkiyi bitirip dönüyorum belki bu sefer farklı olur diye düşünmüştüm ama aynıymış.

Bana söylenenler çember içinde dönen bir fare gibi olduğum her seyin bana sürekli aynı geldiği.Başka birinin benim hakkımda ki yorumuna göre ise büyük bir yolcu gemisi içinde olduğum her kattaki ziyaret ediyor olduğum.Ya yolcuları ziyaret etmekten de sıkılırsan ne yapacaksın diye sorulduğunda ise bilemedim belkide denize atlarım diye düşündüm ve korkmaya da başladım açıkçası.

Yazdıklarıma ek olarak geceleri pek uyuyamıyorum,bazen evdeki kediye karşı aniden aşırı sinirli tavrım oluyor bazen de kucağıma alıp oksuyorum.Ruh halim sürekli değişiklik göstermeye başladı ve farkta gittikçe daha belirgin olmaya basladı.Bu aksam mutluyum planlar yapıyorum sabah oluyor kotumser,umutsuz ve sinirli oluyorum.insanlara karşıda aynı şekilde sadece insanlar da değil zevkimede sigara bazen bırakırım bazen başlarım.

Bu arada neyi yapmak istersem aşırı derece konsantre olup yapmaya baslıyorum ama tamamen bitiremiorum,4 ayda kendi kendime gunde 3-4 saat çalışarak ruscanın gramerini öğrendim,yazmaya ve insanlarla konusmaya başladım ama sonra sıkıldım ve bıraktım.

Türkiye ye dönüyorum yurtdışında baska bir misafirim var ama bu son olsun istiyorum artık doktora gimenin zamanı geldi çünkü beynim sürekli istem dışı düşünüyorum,duvardaki ağaç resmine bakıyorum bazen dalların bana bakan bir istakoz gibi,çok tuhaf rüyalar görüyorum.Kimseye kolay kolay güvenmiyorum,şüpheciyim ama o insanı anlayıp kategoriye koyduktan sonra şüphe bitiyor.

Uzun ve biraz da dağınık yazdım bilirsiniz iste,Sizce Borderline mı ya da bipolarla karışık olabilir mi?ya da başka bir seymi?

Herkese sağlıklı ve mutlu günler.

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mutsuz bir hayatı tarif etmiş gibisin, belki başkalarına hoş gelir ama seni fazlasıyla sıkmış. En güzeli bir uzmanın teşhis koyması ve tedavini uygulaması. En kısa zamanda bir uzmana gitmeni öneririm eğer bu durum gerçekten çekilmez bir hal aldıysa. Çok çalışan zihin çok işlem yapan bilgisayar gibi daha çok hata verebilir. Ufak bir ipucu benden biliyorsun veya bilmiyorsun işine yarar belki, genel odaklan biraz..
    HAYALPEREST

Banned

borderline ya da bipolar bir tablo değil bildiğim kadarıyla. fakat bir sorunun başlangıcı; uykusuzluk, öfke, değişken ruh hali, şekilleri benzetme..........

uzmana danışmakta fayda var diyorum. bence ihmal etmeyin kendinizi.........

Karar Dönemi

Evet mutsuz bir hayat mutluluk benim icin kısa oluyor cünkü çabuk sıkılıyorum.Belki de bazı şeyler çok yoğun yaşıyorum sıkıldığım zamanda düşmüş gibi oluyorum.Genel odaklanmam için biraz normal olmam gerekiyor sanırım ama yapamıyorum.

Karar Dönemi

Bana Bipolar ve ya Borderline gibi geldi,sana göre ikiside değilse eğer ne olabiir peki?Ayrıca bende şöyle bir durumda var. örneğin televizyonda bir program izliyorum maç hakkında iki kişi konuşuyor ve beni hiç tatmin etmiyor içimden diyorum bu iki salak çıkmış levizyonda milyonlar izliyor ama konuşulması gereken pozisyonları konuşmak yerine boş yorumlar yapıyorlar.Kendimi o programda hayal edip ben konuşuyorum .Bu ve buna benzer seyleri düşünüp kafamı meşgul ediyorum.Bir televizyon programı ya da arkadaşımın anlattığı bir olayın içinde aslında orada olamıyacağım neden kafamı yoruyorum ve böyle şeylerle kafamı meşgul ediyorum bilmiyorum.
    Konu rudiguern tarafından (29-01-2015 Saat 03:18 AM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Tatminsiz bir yaşam, başarısız bir evlilik, tanıdığın kadınlar adedince kadınlardan bıkkınlık...Kadın, erkeğe her zaman cazip gelmiştir ama yaşamını okuduğumda serseri bir mayın gibi oradan oraya yuvarlandığını görüyorum. Değişik insanlar tanımak, değişik bedenlerde sabahlamak, doğru düzgün ortak lehçen bile olmayan, cinsel mazisini bilmediğin, bir şebekeye üye olup olmadığı meçhul dişilerle ülkelerarası maceralar. İnancın ne bilmiyorum, kimliğinin arka sayfasında ne yazıyor onu da bilmiyorum ama umarım bir iç rahatsızlığı hissediyorsundur. Yaşamak, aldığın maaş, yaptığın iş, çiftleştiğin insan ya da gittiğin ülke sayısı veya ruhunu ve bedenini tatmine veya uyuşturmaya yönelik davranışlar değil, kabullenmek-şükretmek ve ruhunun huzur bulmasıdır..Umarım kalıcı hamleler yapmaya başlarsın. İlaç kullanabilirsin. Geçmiş olsun..