9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Kadınların değerlendirilmesi.........

Banned

Standart Kadınların değerlendirilmesi.........

Kadınlarda melankoli ve hüzün kişiliğiyle iç içe geçmiş durumda tanıdıgım tum kadınlarda durum böyleydi ben ise karşı cins olarak mizahdan ve edebiyattan besleniyorum.....kadınlara soruyorum bu melankolik haller ve hüzün ve ardından gelen duygu yogunluklarıyla dünyayı gözyaşınızla boğmanız gerekirdi ayrıca yuksek duygusal zekanızla insanlıga edebi ve felsefik yazılı metinler sunmanız gerekir ama görüyorum ki düşünce ve sanat camiasında kadınlar hep vasatın altında kalıyor.........

Banned

Alıntı dıskokralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadınlarda melankoli ve hüzün kişiliğiyle iç içe geçmiş durumda tanıdıgım tum kadınlarda durum böyleydi ben ise karşı cins olarak mizahdan ve edebiyattan besleniyorum.....kadınlara soruyorum bu melankolik haller ve hüzün ve ardından gelen duygu yogunluklarıyla dünyayı gözyaşınızla boğmanız gerekirdi ayrıca yuksek duygusal zekanızla insanlıga edebi ve felsefik yazılı metinler sunmanız gerekir ama görüyorum ki düşünce ve sanat camiasında kadınlar hep vasatın altında kalıyor.........
    napalım erkeklere kölelik edip onların yaratıcı olmasına katkıda bulunmaktan kendimize zaman kalmıyor.

Banned

kadınlardan beklentilerinizin sonu yok ki siz erkeklerin. ne bekleyeceğinizi de iyice şaşırdınız. sen git bi guy bul kendine madem. zaten meyilli gibisin.

Banned

Alıntı psikolog_yolunda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok uzun bir yanıt vermem gerekiyor sanırım.

Ben de tarih,edebiyat,sanat ve kültürel alanlarla ilgileniyorum ve yazıyorum da kendimce. Benim olaya bakış açımı söylemem gerekirse asla kadın/erkek şeklinde bakmıyorum. Çünkü bazı toplumların sistemleri tam tersi olsa da-yani erkeklerin yaşam alanı kısıtlandırılmış olsa- bu durum onlar içinde geçerli olacaktı. Bu etkenlerden en temeli sanırım. Toplum içinde kadına düşen yaşamın rahat alanını da düşünmek gerekir. Bir insanın bir nenler üretebilmesi için bile ona rahat bir alan bırakılmalıdır-bilimsel bir keşiften tut, sözcüklerle koşmak ve yeni bir bakış açısı kazanmak için bile bu gerekli- Bunu bizim kültürümüzle ve toplumdaki kadınların durumlarını düşünmelisin. Yeteneklerin kullanılması için yine zaman ve rahat bir ortama gereksinimin vardır. Duygusal ve düşünsel yetenekler de bununla ilintilidir.
    Kadın/Erkek ayrımı yok bence bir ürünü ortaya koyan insandır sonuçta. Ama daha fazla bu alanda çalışma yapamamaları kadınlarla ilgili bir sorundan öte toplumun ona yüklediği anlamda saklıdır. Ya da anlamsızlıkta.

Bizim edebiyatçılarımızdan: Halide Edip Adıvar, Halide Zorlu Tuna, Adalet Ağaoğlu, Tomris Uyar... vb. sanatçılarımız var.

Bir de dünya açısından bu durumu ele alalım. Olaya edebiyat ürünü koyan insan şeklinde bakan bir bakış var. Ve yaşamları belli herkes bireydir ve bütün bireylerin kendine zaman ayırması çok doğaldır bu anne olsa bile.
    edebi eserlerin ürünü düşünce gücünün günlük rutin işler yada evlilik gibi kadınların butun enerjilerini çalan yorucu şeyler içinde kullanmalarıdır bir bakıma

Banned

Alıntı zişan67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadınlardan beklentilerinizin sonu yok ki siz erkeklerin. ne bekleyeceğinizi de iyice şaşırdınız. sen git bi guy bul kendine madem. zaten meyilli gibisin.
    ben kadınların özgün bağımsız ve güçlü bireyler olarak görmek istiyorum ayrıca abuk subuk yorumlarınıda kendine sakla

Cahillik Dönemi gülfem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben kadınların özgün bağımsız ve güçlü bireyler olarak görmek istiyorum ayrıca abuk subuk yorumlarınıda kendine sakla
    istiyorsun ama kadinlarin hangi baba anne tarafindan nasil yetistirildigini göz önünde bulundurmuyorsun..
    geleneklere göre yetistirilip kiz evladini "bas belasi " olarak gören ebeveynler varken,
    ve o sekilde yetistirilip büyütülürken, sonra birden hödügün biri gelip " daha özgür ve bagimsiz olsana kezban " diye hitap ediyor..
    yok ya o kadar kolay miydi ??
    senin kizin olsa sende aynisini yapacaksin, otur oturdugun yerde diyeceksin, kiz evladini hep soyutlayacaksin..
    ha tabiki büyük sehirlerde yetisen kizlar icin bu gecerli olmayabilir pek,
    fakat onlarinda az cok kücükken bu durumlara maruz kaldigini düsünüyorum..
    kalmayan varsa da bence kendi hayatini kurmustur coktan, kendi ayaklari üstünde duruyordur.. (ki sayilari cok mu sanmiyorum)

birde su var, kendini asmis ayaklarinin üstünde duran da her zaman sansli olmuyor
    baska gözle bakmaya baslar erkekler..
    adi neye cikar onuda ben söylemiyim,
    yemedigi halt yok derler sonra da..

böyle geri kafali bir toplumda naparsan yap kadin olarak..
    her sekilde kötüsün her sekilde maruz kalansin..

Banned

yaşadığın toplumu tanımaya çalışsan hiç fena olmaz. belki o zaman akıllı bir değerlendirme yapabilirsin. kaç kadın yazar okuduğunu da merak ediyorum.
    gay olmadığına emin misin?

Banned

Alıntı zişan67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşadığın toplumu tanımaya çalışsan hiç fena olmaz. belki o zaman akıllı bir değerlendirme yapabilirsin. kaç kadın yazar okuduğunu da merak ediyorum.
    gay olmadığına emin misin?
    gay olmadıgımı sen istediğin takdirde uygulamalı biçimde sana kanıtlayabilirim muckkkkksssssss tatlı rüyalar bebiş

Banned

gay olmadıgımı sen istediğin takdirde uygulamalı biçimde sana kanıtlayabilirim muckkkkksssssss tatlı rüyalar bebiş
    üzülme gaylik günmüzde normal karşılanıyor.