Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaşama amacınız nedir?

Karar Dönemi

Standart Yaşama amacınız nedir?

Herkese merhaba,

Geçenlerde kendime bu hayatta ulaşmak istediğim amaç nedir diye sordum ve kendime yeterli bi cevap veremedim. Bu durum kendimi garip hissetmeme neden oldu

Acaba size böyle bir soru sorulsa ne cevap verirdiniz?

Banned

yasamadıgın tadmadıgın duygulara ulasmak......

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Hayat anlamsız ki anlam yüklenilsin. Herkesce bir cevap olsun diye, bir sıvı herkesin ayrı bir kabi var. Buraya yazmakla aslında hayat a anlam katıyorsunuz. Ve bilinçsiz bir hayat amacınız oluyor.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Banned

amacımsız ve hedefsiz bir yaşam en güzelidir. anı yaşarsın olur biter.

Yigit
    Guest

Alıntı derbeder_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkesin bir hayali hedefi vardır ama insan ona ulaşamayınca emin ol hayattan soğuyor yaşamanın bir alamı kalmıyor.. batsın bu dünya ....
    Hayaller , amaçlarımıza ulaşmak için bize güç verirler. İnsanlar hayallerine asla ulaşamaz, zaten ulaşırlarsa onları yaşama bağlayan bir şey kalmaz. Sen vatana millete hayırlı bir evlat olmayı hayal edersin hedefinde doktor olmak vardır. İnsanları sağlıklarına geri kavuşturursun, bu amaçla hareket eder ömrünü yersin. Bir söz vardır tam bunun için söylenmiş.
    Yıldızlara ulaşamazsınız ama; Karanlık gecelerde onlar size yol gösterir.

Yer
    istanbul

Hep örnek verdigim birşey var. Henry ford un oğlunun intihar mektubu. Dünya araç sektöründe liderlik yapıyor ama çocuğunu hayata bağlayamiyor.
    Intihar mektubun da da söylüyor. Hayatta tadabilecek herşeyi tattim. Para lüks herşey. Hayal edebileceğim herşeyi babam ben doğmadan önüme sermiş. Ulaşması imkansız bir şey bırakmamış. Bu yüzden hayatta yaşamının bir anlamini bulamıyorum. Bazı insanlar zorluklar dan intihar eder hayatı anlamsız bulur kimi ise hayatın doLulun dan. Ve şu var ki sende olmayani hep ister ve hayal edersin. Onu hederlersin. Herşey sende varsa heder de hayal de olmaz.

Yigit
    Guest

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep örnek verdigim birşey var. Henry ford un oğlunun intihar mektubu. Dünya araç sektöründe liderlik yapıyor ama çocuğunu hayata bağlayamiyor.
    Intihar mektubun da da söylüyor. Hayatta tadabilecek herşeyi tattim. Para lüks herşey. Hayal edebileceğim herşeyi babam ben doğmadan önüme sermiş. Ulaşması imkansız bir şey bırakmamış. Bu yüzden hayatta yaşamının bir anlamini bulamıyorum. Bazı insanlar zorluklar dan intihar eder hayatı anlamsız bulur kimi ise hayatın doLulun dan. Ve şu var ki sende olmayani hep ister ve hayal edersin. Onu hederlersin. Herşey sende varsa heder de hayal de olmaz.
    Bende bundan bahsedecektim şu fordun adını unuttum

dreamer8
    Guest

İnsan bu soruyu kendine belli aralıklarla sormalı..Yaşamak için bir amaca gerek yok, yaşadığımız için bir amacımız olduğunu düşünmek ve bilmek zorundayız. Yaşadığımız için uysallaşır, yasalara boyun eğer, hüzünlenir, kahreder, küseriz. Yaşadığımız için yaşam sonrası hayata inanırız. Ben dünyaya geldiğim için yaşayanlardanım. Yaşamayı bir görev olarak görüyor, zevklerimden taviz veriyor, sabrediyorum. Kuralsız değilim, diğer bireylere zararım dokunmamalı. Bir gün olmayacaksam eğer bu dünyada, varsın çilelerle sırılsıklam olayım, önemi yok. İyice soğudum zaten. Leşe toplanan kargalar gibi, başkasının acılarını heyecanlı bir film gibi seyreder hale geldik. Soğudum insanlardan...

Karar Dönemi

İnsanların en az bir yaşama amacının olması gerekir. Hatta insanlar farketmese de bana göre yaşama amaçları vardır. Bunlar bilinç altına yerleşmiş ve kişinin yaşam kalitesini etkileyen şeyler olabilir.

Bence önemli olan insanların yaşam amaçlarını sorgulamasıdır. İnsanların bilinç altındaki yaşama amaçları, aslında istemedikleri ve kendisini mutsuzluğa sürükleyen veya sürükleyebilecek şeyler olabilir.

İşte bu durumda önemli soru şu oluyor. Bilinç altında saklı yaşama amacımıza nasıl ulaşacağız ve eğer bu amaçtan memnun değilsek istediğimiz amaca kendimizi nasıl yönlendireceğiz?

Yer
    istanbul

Alıntı fincan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanların en az bir yaşama amacının olması gerekir. Hatta insanlar farketmese de bana göre yaşama amaçları vardır. Bunlar bilinç altına yerleşmiş ve kişinin yaşam kalitesini etkileyen şeyler olabilir.

Bence önemli olan insanların yaşam amaçlarını sorgulamasıdır. İnsanların bilinç altındaki yaşama amaçları, aslında istemedikleri ve kendisini mutsuzluğa sürükleyen veya sürükleyebilecek şeyler olabilir.

İşte bu durumda önemli soru şu oluyor. Bilinç altında saklı yaşama amacımıza nasıl ulaşacağız ve eğer bu amaçtan memnun değilsek istediğimiz amaca kendimizi nasıl yönlendireceğiz?
    Bir amacın bir hayalin olsa dahi hayatin sana kurduğu plana uymak zorunda kalıyorsun. Iş psikolojikten ziyade fiziksel imkansizliklar mevcut. Forum da babasinin zoru ile doktor olup ama programcı olmak isteyen insan var. :-) adam okadar eğitimi hiçe sayıp yeniden üni mi okuyacak :-) yapabileceği tek şey geriye bakmadan elinde ne varsa onunla kendini tatmin etmek. Yani herkes bilinçaltında olanlara kendini ayarlamak ayarlamaya çalışmak imkansız bence.

Sayfa 1/2 12 SonSon