Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: eşcinsellik

Karar Dönemi

ilk önce cinsellik eğilimini sorgulaman doğal bir şey ama fazla düşünüp davranışlarına da etkisi olursa maalesef takıntı hastalığına dönüşebilir.
    ''en iyi arkadaşım beni eve çağırıyor ancak orada bile tereddütteyim gitsem mi gitmesem mi diye'' sosyal hayatında karmaşaya sebep olmasını engelle
    ek olarak rüyan hakkında pek bir şey diyemem çünkü pek bilgim yok sadece o tarz rüyaları pek sıklıkla görmüyorsan bence sıkıntı etmeye gerek yok
    Konu kitap tarafından (09-02-2015 Saat 05:00 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Rüyada saçmalıklar olacağını düşünerek ne demek olduğunu araştırmayı düşündüm. Çok fazla şey yazdığı için okumadım. Sonra rüya tabirlerine baktım. Bakma sebebim varsa böyle bir şey başkalarının da gördüğü anlamına gelecekti. Rüya tabirlerinde var. Herkes görebilir yani. Geçmişte görülmüş. Normal bir şey. Rüyada saçmalıklar olabilir. Bu seni rahatlatmıştır belki.

Karar Dönemi

Alıntı hamditaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar televizyon bile izleyemez hale geldim ya.birisiyle konuşurken acaba eşcinsel miyim diye düşünmekten kafayı yiyecem.artık tırlatmaya az kaldı.
    Merhaba hamditaspinar, sorunun %100 Obsesyon. Obsesyon daima soru sordurur , kuşku yaratır. Gerçekler ise gerçektir, sorgu sualle işi olmaz. Sana adını sorsam ne dersin?Acaba dermisin? Eminsindir adını taşıyan kişi olduğuna.İşte budur gerçek olan.Obsesyonun gercekmiscesine algilarina böyle bilinçli olarak yaklaşırsan daha da rahatliyacagindan eminim. Rüya konusunda ise diyebileceğim, genellikle bilinçaltı sorunlarımız saçma şekillerde de olsa yüzeye çıkabiliyor. Babanla ilgili gördüğün o saçma vaziyete takılma. Bunun nedeni eğer varsa babanla yaşadığın sorunlar, çatışmalar vs. olabilir.

Bir yorum da görmedim ki eşcinsellik suç mu diyen. Ben sana en basit haliyle anlatayım. Bir insanın sonradan eşcinsel olması mümkün değildir. Aksini düşünen kim varsa önyargılarını bırakması şartıyla düzgün bir şekilde anlatabilirim. Bir insan gördüğü rüyayla ya da herhangi başka bir etkiyle eşcinsel olmaz. Toplumda öyle büyük bir nefret, korku ve önyargı var ki eşcinselliğe ve eşcinsellere karşı bunu aşmak için belki önümüzde onyıllar var. Bilime önem veren ve ilerlemeye açık ülkelerde (örneğin İsveç, Norveç, Danimarka, ABD, ve daha sayamadığım onlarca ülke) eşcinsellik aynı heteroseksüellik gibi bir cinsel yönelim olarak kabul görüyor ve yasal statüde eşcinsellerin hakları korunuyor. Seninki belki toplumun eşcinselliğe karşı olan önyargılı bakışı ve eşcinselleri ötekileştirmesi sebebiyle takıntıya dönüşmüş olabilir. Bu sebepten kendini bunaltıp gereksiz yere suçlu hissetmene gerek yok. Sadece şunu bilmen gerek ki kendi cinsine ilgi duyuyorsan eşcinselsindir. Buna benzer bir durum gözlemlediysen de olay bundan ibarettir. Durum bu kadar basit. Bazı insanlar eşcinselliğinin farkına geç varır, bazıları çocuk yaşta farkeder tek fark bu.
    Konu broadchurch tarafından (12-07-2015 Saat 11:37 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Alıntı hamditaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ikidir açtığım konulara kilit vuruluyor sizden rica ediyorum konunun dışına çıkacak yorumlar yazmayın.
    arkadaşlar ben 24 yaşındayım,şu ana kadar gayet iyi gidiyordu herşey,ancak babamla ilgili bir cinsel rüya gördüm.
    o saatten sonra erkeklere bir garip gözle bakmaya başladım,daha doğrusu hoşlanıyor muyum/hoşlanmıyor muyum onu da net olarak ortaya koyamıyorum.
    bu korku halini aldı gittikçe ve ben evden çıkamaz oldum.
    sürekli internette eşcinsellikle ilgili bilgi toplamaya çalışıyorum,böyle rahatlatmaya çalışıyorum kendimi.
    dışarı çıktığım zaman sürekli olarak kendimi gergin hissediyorum acaba erkekler beni uyaracak mı diye?
    bu yüzden evde olmak bana çok huzur veriyor,
    en iyi arkadaşım beni eve çağırıyor ancak orda bile tereddütteyim gitsem mi gitmesem mi diye.
    çevreden tamamen kendimi yalıttım.
    insanlar benim hakkımda ne düşünür,ne der diye düşünmekten artık bıktım,usandım.
    televizyon bile izleyemez oldum.
    arkadaşlar ben eşcinsel miyim yoksa obsesyon mudur bu?
    acaba eşcinsel oldum da bu korkular onu engellemeye yönelik mi?
    cevaplarınızı bekliyorum.
    Lgbt adı altına giren herkesin öyle olmasının sebebi bu tarz şeyler bence. Halbuki araştırılsa eşcinsellik den dolayi değil tamamen bilinç altı istekler vs herkes böyle şeyler görüyor. Anne babana sor kardeşine dedene sır böyle şeyler görmeyen yoktur. Bir ara bende kendi kardeşimi gördüm. Igrendim kendimden . Ve cinsel içerikli rüyalar. Annemle konuşunca rahatladım. Sapık gibi hissetmistim kendimi. Ama doğalmis. Şeytanın hileleri bunlar.a ben escinselmisim der yoldan çıkarır. Tabi daha çok sebeb var. İnsan erkek kendj babasının kötülüklerini görür misal annesine yaptıklarını yada erkeklerin kötü hallerini erkek olmaktan utanır ya da kızlardan darbe yer hem cinsinden hoslandim sanır. Psikolojik vaka biraz. Çok dinlemeyin kendinizi ve arastirin

Sayfa 2/2 İlkİlk 12