Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İlaçlarla uyuyamamak

Karar Dönemi

Standart İlaçlarla uyuyamamak

Yaygınlaşmış anksiyete bozukluğu hastası annem,antidepresan ve ayrıca ativan ile uyuyamadığı günler var . Aranızda uyku problemi yaşayan var mı ilaçlara rağmen

ilaçların herhangi bir faydası var mı annene?

Karar Dönemi

annem 3 gün iyi sonra kötü oluyor. anlayamadım hiçbir şey durumdan

geçmiş olsun.annenin sorunu tam olarak ne?

Karar Dönemi

Alıntı özgüvensiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.annenin sorunu tam olarak ne?
    yaygın anksiyete bozukluğu teşhisini aldı. Ancak şuan için bir sebep bulunmadı. Bilinçaltında olabilirmiş sebep

bende de eskiden anksiyete vardı.anneni rahatlatmaya çalış konuş onunla.sorunlarını sor.inşallah geçer Allah' tan yardım isteyin.ativan kullanmadım ama birkaç yazı okudum şimdi.aşırı uykusuzluk sorunu olanın bile yarım ya da dörtte biri ile uyuyabileceği bir ilaçmış.eğer doğruysa normal değil annenin uyuyamaması.annen ilaç kullanmasa nasıl olur?

Banned

Alıntı mutlum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaygınlaşmış anksiyete bozukluğu hastası annem,antidepresan ve ayrıca ativan ile uyuyamadığı günler var . Aranızda uyku problemi yaşayan var mı ilaçlara rağmen
    antidepresan uyku ilacı değildir. hareketlilik yapar. sanırım sabah veriyorsunuzdur. ativan rahatlatır fakat uyku vermeyebilir.
    desyrel antidepresandır fakat çok uyku veren bi depresan, akşam alınıyor. doktora söyleyin durumunu.

Banned

ben ilaçlara ragmen uyku sorunu yasamıyorum çok güzel uyutan ilaçlar var piyasada ilaçları kontrol et.........

dreamer8
    Guest

Uyku sorunu yaşayan tüm arkadaşlara önerim. Ben de uykuyla problemli olanlardanım. Gündüz 1 saat tempolu yürüyüş ya da en azından evin içinde egzersiz. Gece de yatağa girince ya tv, film veya kitap ile gözleri yorun. İlaçla falan yapay şekilde olmuyor bu uyku işi. Yorulmayan beden uyumak istemiyor.

Karar Dönemi

herkese yorumlar için teşekkürler. Remeron antidepresan uyku etksi olan bir antidepresanmış o yüzden sadece akşamları alıyor . 1,5 adet. Ativanı da içip uyuyamadığında artık hiç bir ilaç beni uyutamıyor ne olacağım diye düşünmekten ağırlaşıyor. Gün içinde mutlaka yürüyüş yapıyruz, gece zaten tv karşısında uyuyor . Zor bir dönem gerçekten.
    Bazen de uyumayı başarıyor normal hayatına devam ediyor.
    Sürekli sorup sorunu bulmaya çalıştık ama bir sebep hala yok.Psikaytriste de gidiyor o da sorunun bilinçaltında olabileceğini söyledi en son .Ama yarın doktor değişikliği yapıcaz inşlallah çözüme ulaşırız.
    Bir de bu hastalıkta böyle bir anda gelen korku, kalp çarpıntıları hali falan beni de çok kötü etkiledi.Ona moral verirken geçecek diye telkin ederken bir süre sonra ben de üzüntülerime yenik düşmeye başladım. Ona destek veremeyecek hale gelmekten korkuyorum artık

Sayfa 1/2 12 SonSon