6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: bosanmalimiyim ?

Karar Dönemi

Exclamation bosanmalimiyim ?

Bosanmalimiyim bilmiyorum.. esimle severek evlendik kendi aramizda hic bir problek yok. Onu seviyorum hemde cok. Ama artk cok skldm bi yerlere derdimi yazip insanlara akil danismaktan yoruldum. Esimle ayri evimiz yok kayin validem gorumcrm oturuyoruz bu kadarda degil aile apartkani bide. Cok zorlaniyorum ben evlligli iki kisilik sandim ama istedigim gibi olmadi herkse hesp ver insanlara laf anlatmakla ugras vs. Gelelim ev icine evde ne rahatim var ne ozugurlugim k.v iyi bi insan kavgasi yok seviyo beni ama ben isterimki kocamla evimde rahat bas bada olim. Bide kardesi var oda yurt disinda gecici olarak ee yarin obur gun oda gelicek ozaman nolucak. Daha beter. Evde hic huzurum rahatim olmicak. Esime ayri ece gecelim diyorum oda hakli annesi tek birakamiyo ama ben cok skldm 1 sene evliyiz 2.seneyide boyle gecircegimi sabrede bilcegmi sanmiyorum ha bide skntli bi yasamlari var hergun bi olay. Akrabalari va. Zateb bnm omuzlarmda yuk vardi bide bu yuklerde yuklenince ezildim artik. Yatak odasinda sessiz sineme oynamaktan yoruldum aman kimse duymasin. Cozum yolu bulamiyorum bosanmak istiyorum bazen ama esimi cok seviyorum. Ailesi evlligime cok mudale ediyo bunlar beni rahatsiz ediyo esimle ozelim yok. Ozel gecirdigimiz vakit yok yasim 20 ama kirik yillik ev kadini gibi sadece is yapiyorum kocamla gezemiyorum tatile gidemiyorum bunlar soylemek istediklerimin yarisi bile degil. Bazen diyorum bebegimizmi olsa acaba ama onu sevdigim icin istiyorum bunu yoksa bu evde zaten durmam. Tamam k.v iyi hos ama ben bir omru ailesiyle nasil gecircem. Daha kaldigim evde kendime ait bi yatak odam yok 1 senedir valizimden giyniyoum duzensiz bi hayat ama bunlara ragmen seviyorum iste pskljm alt ust oldu eski kendimi goremiyorum oz guvenim bitti..mantigimi kullanip bosanmalimiyim yoksa sevigimi on planda tutup devammi etmeliyim

Karar Dönemi

Hyr bn evliligi yiyip icip gezmek sanmadim ama evlligi iki kisilik sandim. Esimle evimde bas basa olurum dedim ben kabile halinde bi hayat surucegimi dusunmedimki. Bunlari esimde biliyo zaten kirilmasina luzum yok cunku oda farkinda hersyin oda boyle istemiyo ama mecbur kendi bile diyo hayatin maf oluyo istersen bosanalim diye.

Karar Dönemi

Iste ben asla oglumu gelinimi veya kizimi damadimi yanima alip yasamam gencler cunku bas basa vakit gecirmek isterler ben genckken biseyler yasiyamicaksam 30da yasasam ne fayda. Benimde bugun teyzelerim halalarim evli hepsi evlernde esleriyle birlikteler. Benim evlligim cok ama cok farkli yeri geliyo kendi akrabalari evlligmizi kucuk goruyo. Kimse bosanmak icin evlenmez haksizmiyim.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Evlendikten sonra neler yapmayı düşünûyorsun. Siz şimdiden boşanma kelimesini gündeme sokmuşsaniz işiniz zor. Çok şey yazmayacağım ama şunu diyeyim. Bir evlilik olabilecek en basit sorunlar. Sevdin biri var hayatında ama sen gelmiş neye takıyorsun. Boşanma ferah evin olabilir maddi anlamda çok paran da olabilir ama her zaman seni seven birini bulamazsin.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı bir umut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evliler zaten yorum.. ben anlamadim bu isi ya ben cok cahilim yada gercekten insanlar cok bencillesmis..
    ya benim sevdigim asik oldugum adamin annesi beni sevicek bana eziyet etmeyecek birak evi temizlemek ben onun ayaklarini yikarim bas ustunde tutarim. Ha eger annesi babasi kendilerine bakicak sekilde iseler tamam bende yalniz yasamak isterim. Ama dul bir annenin evladindan ayri bir evde isi yok.. helede iyi bir insansa hic yok
    harfiyen katılıyorum. Boşanıp ne yapacak, çok Iyi şeyler mi bekliyor. Yukarıda çok güzel bir empati kurdun ondan anlaması gerek. Eşi merhametli kendisini seviyor daha ne istiyor ki dunyalik sorunlar geçici, ama arkadaş bunu göremiyor. Boşandıktan sonra hayat güllük gulistanlik mi olacak. Herkes yanlız yaşamak ister eşiyle olmak ister ama olmuyorsa boşanmayi düşünmek çok saçma.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

dreamer8
    Guest

Yazdıklarından anladığım kadarıyla sen çok sabırlı, fedakar, yuvasına değer veren, eşine saygı ve sevgi duyan birisin. Eğer bu evlilik biterse yazık olur bence. Bir süre daha dişini sıksan, bu esnada da yavaş yavaş ayrı bir eve yerleşme fikrini eşine sevdirmeye çalışsan. Daha çok taze bir evlilik, yazık olur bence. Sana hak veriyorum, kolay değil o kadar kişinin içinde yaşamaya çalışmak. Bence bir çözüm yolu arayın, boşanmak en son çare olsun her zaman.