Sayfa 2/10 İlkİlk 123456 ... SonSon
92 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: okb de cyberknife operasyonu etkisi?uygulatanlar?deneyimleri....

Çıraklık Dönemi

30 000i duyunca bi anda aydınlandım

Karar Dönemi

Alıntı alperen_39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TheGreatest aramıza hoşgeldin.Evet ülkemizde bu ameliyatı yapabilen 2 isim var.Ankara Medicana Prf.Dr.Sait Şirin.2013 Ağustos ayında basında bu konu hakkında haber yapılmıştı.Googledan bulabilirsin.Diğeri Acıbadem Kozyatağı Prf.Dr Selçuk Peker.bu ameliyatı olan ülkemizde tahminen 20 kişi civarında var.biz 3 üne ulaştık.Demreli'nin bahsettiği hindistanda 2 yıl önce ameliyatı olan biri oldukça iyi olduğu anlatıyor.1,5 yıl önce acıbademde ameliyatı olan bir diğeri de iyi durumda olduğunu,ilaçlardan kurtulduğunu vs.anlatıyor.3.kişi ise henüz 1 aylık ameliyat serüveni olan biri.6 aydan sonra ondaki gelişmeleri de izlemeye çalışacağız.bu konu benim okb'deki şuan için tek kalıcı tedavi yöntemim.o yüzden olumlu dönüşler devam ettikçe bu ameliyata başvuracaklardan biri de ben olacağım.zira OKB ile yaşanmıyor.yaşanıyor ama normal bir yaşam değil.o yüzden bu konu GÜNCELLLdir arkadaşlar her zaman.bu ameliyatı her yıl 10 kişi oluyor şuan.nedeni korkutuyor insanları.beyin'e bir müdahalede bulunuluyor çünkü.ve Psikiyatrislerin emin olmadıkları bir alan olduğu için önermemeleri vs.sebeplerinden dolayı genelde son aşamaya gelen,yada cesareti olan kişilerin başvurduğu bir yöntem olarak kalıyor şuan için.Fiyatı Gammaknife olarak Acıbademde 7.000 tl civarı.Cyberknife ise 30.000 tl civarı.fiyatı da talep oldukça yükseltiyorlar.Hipokrat yemini özel sektörde geçmiyor yani.Devlette şuan sanırım bunu uygulayan biri yok.o yüzden bu rakamlara da katlanılması gerekiyor.konuyu aktif tutmaya devam edelim.sağlıcakla kalın.
    Alperen kardes,

Hosbuldum, ayrica aciklaman icin tesekkurler. Bende 20 senedir bu hastaligi cekiyorum. Ilk baslarda bana neler oldugunu bile anlamamistim, ama zaman gectikce nasil bisey oldugunu anladim ve dunyada benden baska bir cok kiside oldugunu ogrendim. Hayata tamamen farkli acidan bakiyorsun farkina varmadan. Olasi Gamma Knife/Cyberknife tedavisi dusuncesi bile beni heycandan havalara ucurdu. Eski halime (20 seneki once) donebilmek bana uzun zamandir yasamadigim bir duygu yasatti....:-)

Bu doktorlara nasil ulasabilirim acaba? Ve Gamma Knife ile Cyberknife arasindaki tedavi farki tam olarak ne? Ve fiyatta acaba niye bu kadar fark var?
    Gerekirse 30.000 oderim yeterki kurtuliim bu illetten.

tsk

Karar Dönemi

gamma knife önce parkinson hastalarında başlatıldı ve olumlu sonuçlar alındı.
    psikiyatride ilk OKB de kullanıldı ve başarılı.
    tedaviye dirençli depresyonda da gamma knife denemeleri var kısmen umut verici.

Banned

önemli bir konu.

Karar Dönemi

Alıntı feraye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önemli bir konu.
    hoşgeldin!

Karar Dönemi

Alıntı alperen_39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TheGreatest aramıza hoşgeldin.Evet ülkemizde bu ameliyatı yapabilen 2 isim var.Ankara Medicana Prf.Dr.Sait Şirin.2013 Ağustos ayında basında bu konu hakkında haber yapılmıştı.Googledan bulabilirsin.Diğeri Acıbadem Kozyatağı Prf.Dr Selçuk Peker.bu ameliyatı olan ülkemizde tahminen 20 kişi civarında var.biz 3 üne ulaştık.Demreli'nin bahsettiği hindistanda 2 yıl önce ameliyatı olan biri oldukça iyi olduğu anlatıyor.1,5 yıl önce acıbademde ameliyatı olan bir diğeri de iyi durumda olduğunu,ilaçlardan kurtulduğunu vs.anlatıyor.3.kişi ise henüz 1 aylık ameliyat serüveni olan biri.6 aydan sonra ondaki gelişmeleri de izlemeye çalışacağız.bu konu benim okb'deki şuan için tek kalıcı tedavi yöntemim.o yüzden olumlu dönüşler devam ettikçe bu ameliyata başvuracaklardan biri de ben olacağım.zira OKB ile yaşanmıyor.yaşanıyor ama normal bir yaşam değil.o yüzden bu konu GÜNCELLLdir arkadaşlar her zaman.bu ameliyatı her yıl 10 kişi oluyor şuan.nedeni korkutuyor insanları.beyin'e bir müdahalede bulunuluyor çünkü.ve Psikiyatrislerin emin olmadıkları bir alan olduğu için önermemeleri vs.sebeplerinden dolayı genelde son aşamaya gelen,yada cesareti olan kişilerin başvurduğu bir yöntem olarak kalıyor şuan için.Fiyatı Gammaknife olarak Acıbademde 7.000 tl civarı.Cyberknife ise 30.000 tl civarı.fiyatı da talep oldukça yükseltiyorlar.Hipokrat yemini özel sektörde geçmiyor yani.Devlette şuan sanırım bunu uygulayan biri yok.o yüzden bu rakamlara da katlanılması gerekiyor.konuyu aktif tutmaya devam edelim.sağlıcakla kalın.
    Merhabalar Okb hastasıyım son 2 yıldır çok şiddetli olmaya başladı daha doktora gitmedim ilaç vs kullanmıyorum bu ameliyat tek kurtuluş mu ?

Karar Dönemi

Alıntı ismail_12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Okb hastasıyım son 2 yıldır çok şiddetli olmaya başladı daha doktora gitmedim ilaç vs kullanmıyorum bu ameliyat tek kurtuluş mu ?
    ilaç tedavisine dirençli olanlar için uygun.
    ilaç iyi geliyorsa gerek yok.

Karar Dönemi

Alıntı marcello Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilaç tedavisine dirençli olanlar için uygun.
    ilaç iyi geliyorsa gerek yok.
    Daha doktora gitmedim işte

Karar Dönemi

Alıntı ismail_12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha doktora gitmedim işte
    farketmez. ilaç için de gamma knife için de doktora gitmen gerekiyor. kurtuluş yok!

Karar Dönemi

Alıntı marcello Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    farketmez. ilaç için de gamma knife için de doktora gitmen gerekiyor. kurtuluş yok!
    kurtuluş yok derken

Sayfa 2/10 İlkİlk 123456 ... SonSon